• BRACIA MIESZKO I AUGUST NA PODIUM

          • 7 grudnia 2023 r. Ostrowski Klub Karate Kyokushin zorganizował TURNIEJ MIKOŁAJKOWY PIERWSZY KROK.

            Wzięli w nim udział bracia:
            - Mieszko Adaśko  (uczeń kl. Ia) – II miejsce w kategorii mł. chłopcy 6-7 lat - 21kg
            - August Adaśko  (uczeń klasy III a)  - III miejsce w kategorii mł. chłopcy 8-9 lat – 35kg

            Gratulujemy chłopcom i życzymy dalszych sukcesów.

            Danuta Chylińska
            foto: państwo Adaśko 

          • MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA KLAS 4c i 5a

          • 🧑‍🎄🤶🎅🧑‍🎄🤶🎅🧑‍🎄🤶🎅🧑‍🎄🤶🎅🧑‍🎄🎅🧑‍🎄🎅

            Rodzice uczniów klasy 4c i 5a, postanowili w tym roku zaskoczyć swoje pociechy miłą mikołajkową niespodzianką.

            🎅Prezentem okazał się wyjazd do Siedlec,do Parku Trampolin oraz na kręgielnię. Entuzjazm był niemały. Uczniowie rozegrali  mistrzowskie zawody. Nie zabrakło zdrowej sportowej rywalizacji oraz gorącego dopingu. Po sportowych emocjach  na wszystkich czekała pyszna lemoniada oraz pizza.

            🎅Święty Mikołaj spisał się na medal !!! Dzieci bardzo dziękują Rodzicom i obiecują być zawsze grzeczne.

            Katarzyna Paderewska

          • Mikołajkowe głośne czytanie

          • 06.12.2023r.
            Uczniowie z klasy IIIb wysłuchali książki pt. „Opowieści Świętego Mikołaja”. Mikołajowe opowieści toczą się w bożonarodzeniowej scenerii, wśród elfów i gwiezdnego pyłu, choinek, prezentów i lekko prószącego śniegu. Bohaterami są skrzaty i zwierzęta, aniołki i wróżki, dzieci i dorośli. Ludzie pomagają zwierzętom, aniołki w podniebnej krainie pieką ciasteczka, a dźwięk dzwonków zaprasza na pasterkę. Na zakończenie dzieci wykonały ozdoby, które zawiesiły na choince.


            Bożena Sakowska

          • III Zawody Gimnastyczne Węgrów 2023

          • 26.11.2023r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie odbyły się Zawody Gimnastyczne zorganizowane przez Stowarzyszenie Taneczno-Gimnastyczne Max Dance. 
            Wśród uczestników byli również uczniowie z naszej szkoły: Liliana Pawłowska, Wiktoria Deja, Maria Szczepanik, Jan Sierpowski, Liliana Kuźma i Gabriela Kuźma.
            Organizatorom i uczestnikom zawodów należą się ogromne brawa.

            Danuta Chylińska
             

          • BARBÓRKA…

          • … to tradycyjne święto górników, które obchodzone jest w Polsce 4 grudnia.
            Uczniowie klasy IIc oraz IIIc – podczas lekcji i zajęć świetlicowych – z zainteresowaniem obejrzeli film „Karolek i górnik”. Film wzbogacił dotychczasową wiedzę uczniów na temat pracy górników. Dodatkową atrakcją zajęć było rysowanie węglem. 

            Danuta Chylińska
             

          • Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia w świetlicy

          • W dniach następujących po 25 XI br. uczestnicy zajęć świetlicowych z klas II i III a obchodzili powyższe święto na rozmaite sposoby. Kultywowali 121. urodziny swojego pluszowego przyjaciela, wybierając film animowany: „Przygody Kubusia Puchatka”, jak również prezentacje multimedialne o historii tej zabawki. Bardzo chętnie układali memory oraz puzzle z widokiem „Złotowłosej i trzech misiów”, a także Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Podopieczni słuchali opowiadań z „Przygód i wędrówek Misia Uszatka” Czesława Janczarskiego, jak też opowiadania zatytułowanego „Franklin zaprasza misia” Paulette Bourgeois i Brendy Clark (ilustracje). Wychowankowie grali na instrumentach typu: klawesy, grzechotki oraz bębenki w rytmie przyśpiewek o misiach. Uczniowie rysowali na chuście animacyjnej osobiste maskotki lub animowane niedźwiadki przy utworach wokalno – instrumentalnych poświęconych temu „jubilatowi”. Niektórzy z nich podśpiewywali przy tej i innych czynnościach, np. podczas zabawy integracyjnej: „Stary niedźwiedź mocno śpi…”. Dzieci szukały pluszaków, schowanych wcześniej przez nauczycielkę i amatorkę tej zabawy, Sabinkę Siemikowską z kl. II d. Podopieczni oglądali bajkę pt.: „Złotowłosa i trzy misie”  autorstwa  Roberta Southey’a. Świetliczaki bawiły się również w przedszkole, w którym przedszkolakami były właśnie ich ulubieńcy. Grały w „głupiego Jasia”, gdzie rolę piłki przejął pluszowy niedźwiadek. Te ostatnie aktywności stanowiły ich pomysł. 
            Uczniowie świętowali z widoczną ochotą, entuzjazmem, kreatywnością, podekscytowaniem. Dali wyraz uważnego słuchania, oglądania; poczucia rytmu. Dowiedli po raz kolejny talentu plastycznego. Sprawdzili własną szybkość i spostrzegawczość. W pełni zasłużyli na miano Serdecznych Przyjaciół Pluszowego Misia.
            Dziękuję wszystkim, którzy wytworzyli w tym czasie nastrój dobroci, ciepła, łagodności, radości, czyli tego, co symbolizuje przytulanka ☺.

            Emilia Jaczewska
             

          • Olimpiada wiedzy o Świętym Maksymilianie Kolbe

          • Na przełomie miesiąca października i listopada ogłoszony został konkurs plastyczny dla klas 1-5 dotyczący życiorysu Maksymiliana Kolbego na podstawie fragmentu książki „Ojciec Kolbe”, Marii Kaczkowskiej. Uczniowie mieli wykonać pracę plastyczną na temat: "Dom wczesnego dzieciństwa św. Maksymiliana". Celem konkursu było przybliżanie dzieciom i młodzieży postaci św. Maksymiliana Marii Kolbego a także odnoszenie zdobytej wiedzy o św. Maksymilianie do współczesności i inspiracji własnych zachowań na wzór Świętego. Organizatorem konkursu była Prowincja Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Ojców Franciszkanów) z siedzibą w Warszawie i Klasztor Ojców Franciszkanów z siedzibą w Siedlcach. Z naszej szkoły wysłane zostały prace 4 uczniów.
            Laureatem konkursu został Paweł Molski uczeń kl. IIa.
            W kategorii kl. I-III zajął I miejsce. Gratulujemy zwycięzcy za prezentowanie naszej szkoły i zachęcamy do kolejnych edycji konkursu. Jego praca dostępna jest na stronie http://olimpiada.franciszkanie-warszawa.pl 

            s. Wiesława Kuliś
            Bożena Gierłowska

          • Zajęcia profilaktyczno – motywujące „W RYTMIE RAP”

          • W dniu 30 listopada 2023 r. uczniowie klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie miały możliwość uczestniczyć w spotkaniu profilaktycznym pt.: „W RYTMIE RAP”. Na deskach sceny Węgrowskiego Ośrodka Kultury, białostocka  grupa WYRWANI Z NIEWOLI w składzie Jacek Zajkowski (artysta hiphopowy, raper) i Piotr Zalewski (magister psychologii, autor książki pt: “Wyrwani z niewoli”) mówili młodym ludziom o trwałych wartościach wynikających ze świadectwa nawrócenia. 
            Prowadzący od kilku lat zajmują się działalnością profilaktyczną wśród dzieci i młodzieży, chcąc ukazać im świat w którym można żyć bez narkotyków, alkoholu, przemocy, używek, etc. Sami, o czym mówią otwarcie, mają czarny bagaż doświadczeń. Sięgnęli dna, poznali destrukcyjny wpływ świata, chcieli żyć według własnych zasad, reguł, norm …  w imię źle pojmowanej godności ludzkiej…  Dzisiaj, jak mówi sama nazwa formacji, są wyrwani z niewoli. Wyszli z cienia śmierci i dają nadzieję innym. Chcą przede wszystkim ukazać młodym ludziom piękno życia w wolności od wszelkich form uzależnień  w oparciu o chrześcijańskie wartości.
            Podczas spotkania  młodzież otrzymała świadectwo życia z perspektywy osoby uzależnionej poparte autorskimi utworami hip-hopowymi. W trakcie koncertu czynnie uczestniczyli w programie, mając możliwość poczuć, że każdy jest ważny, wyjątkowy, wartościowy, bez względu na cień doświadczeń.
            W realizację spotkania zaangażował się ks. Mateusz Roguski, dyrekcja oraz pracownicy Węgrowskiego Ośrodka Kultury, a także Miejska Komisja ds. Profilaktyki i Resocjalizacji oraz Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działająca przy Urzędzie Miejskim miasta Węgrowa.

            Zespół do Spraw Promocji
            Aneta Lachowska, Ks. Mateusz Roguski

             

          • Wycieczka do Warszawy 27 listopada – kl. 7b, 7c, 7e

          • Warszawa, królowa polskich miast, jest miejscem chętnie odwiedzanym nie tylko ze względu na bogatą historię i dziedzictwo kulturowe, ale także na specyfikę życia toczącego się jakby na innej płaszczyźnie, gdzie wszechobecny pośpiech, a jednocześnie bogactwo atrakcji, widoczne są na każdym kroku. 
            27 listopada 2023 r. klasy: 7b, 7c, 7e, w pięknej zimowej aurze, odwiedziły stolicę Polski. Pierwszym punktem wycieczki był Teatr Kamienica, w którym obejrzeliśmy spektakl pt.: „Wszechmocni w sieci”.
            Lajki, stories, snapy – to świat, w którym dzisiaj żyją młodzi ludzie. Akceptacja siebie, relacje, uczucia zależne są od liczby kciuków, serduszek i cukierkowych komentarzy. Co się stanie kiedy jednak przyjdzie zmierzyć się z cyberprzemocą, hejtem, mową nienawiści? Kto ukrywa się pod anonimowym profilem oprawcy? Jak bardzo boli wylana w komentarzach agresja, upublicznienie zdjęć wbrew woli ofiary, spreparowanie ośmieszających wpisów. I wreszcie - do czego może doprowadzić brutalność w świecie Internetu… .
            „Wszechmocni w sieci” to trzeci, po „My, dzieci z dworca ZOO” i „Dopalacze. Siedem stopni donikąd”, misyjny spektakl Teatru Kamienica, zrealizowany z myślą o młodzieży. Sztuka porusza bardzo aktualny problem przemocy w cyberprzestrzeni i pokazuje konsekwencje, o których powinno się mówić głośno. Bardzo głośno. Twórcy proponują młodym widzom emocjonalną i prowokującą rozmowę o nich samych, zdecydowanie wykraczającą poza moralizatorskie tony. Podczas spektaklu aktorzy postawili publiczność zarówno w roli ofiary, jak i sprawcy, przez co skłonili do refleksji i zadania sobie wielu, często niewygodnych pytań … .
            Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w barwnej papugarni Carmen, gdzie mieliśmy okazję podziwiać najpiękniejsze papugi świata z bliska!  Jest to miejsce o powierzchni 300 m2, z ponad 40 gatunkami tropikalnych ptaków. Przebywanie w ich towarzystwie, poznanie papuziej natury, a przede wszystkim możliwość nakarmienia, okazało się unikatową atrakcją.
            Ostatnie dwie godziny spędziliśmy w Spin City, miejscu, w którym nie sposób się nudzić! Serce warszawskiej kręgielni Spin City stanowi aż 10 nowoczesnych, w pełni zautomatyzowanych torów bowlingowych. Tym, co wyróżnia tutejsze tory do kręgli, jest obecność podwyższonych band, dzięki czemu na wszystkich torach mogą z powodzeniem grać już nawet kilkuletnie dzieci. Wspólna gra w kręgle pokazała, że rywalizacja fair play jest dobrze znana naszym uczniom. 
            Wszystkim uczestnikom wycieczki dziękujemy za wspólną przygodę oraz czas spędzony w miłej atmosferze!

            Aneta Lachowska, Agnieszka Antońska, Barbara Ruta, Małgorzata Izdebska

          • Głośne czytanie

          • Dzieci z klasy Ic uczestniczyły w czytaniu. Wysłuchały książki autorstwa Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” (czterech prawych i sześciu lewych).
            Bajka opisuje dzieje dziesięciu pojedynczych skarpetek, każdej z nich ofiarowując inną przygodę. Jest tu miejsce na kryminał , obyczajówkę, bajkę z morałem i taką ze szczęśliwym zakończeniem. 
            Książka ta została przetłumaczona na wiele języków. Bawi dzieci z Grecji, Czech i Rosji, Holandii, Hiszpanii Słowacji. 
            Po wysłuchaniu opowiadania uczniowie wykonali projekt skarpetki.

            Bożena Sakowska

          • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w świetlicy.

          • W dniach 21 – 23 XI br. uczestnicy zajęć świetlicowych z klas II i III a świętowali 50. rocznicę prawnej pokojowej odpowiedzi Stanów Zjednoczonych na wojnę Izraela z Egiptem. Tym samym wpisali się w promowanie pokoju w Polsce po raz 17. 
            Uczniowie o idei święta dowiedzieli się z wydrukowanych ciekawostek, z wiersza Jolanty Wybieralskiej pt.: „Dzień życzliwości”, jak również z przykładowych haseł z Internetu, w tym z ćwiczeń interaktywnych na Wordwall („otwórz pudełko”, „zakręć kołem” czy też teleturniej). Wychowankowie dzielili się pomysłami, w jaki sposób można innym okazać życzliwość, dobro, a także jak oni chcieliby je odczuć, zostać nimi obdarowani. Stworzyli mapę myśli, którą bardzo ładnie udekorowali. Uczniowie słuchali audio bajki zatytułowanej „Dobre uczynki” oraz utworów muzycznych z tej tematyki.
            Zajęcia upłynęły w miłej, przyjaznej, szczerej atmosferze, która – mam nadzieję – zostanie w świetlicy i poza nią na dłużej. 

            Z serdecznym pozdrowieniem
            autorka tekstu Emilia Jaczewska
            Foto: Emilia Jaczewska  i Antoni Gałązka, uczeń kl. IIIa

             

          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w świetlicy.

          • 24 XI br. w świetlicy obchodzono Światowy Dzień Postaci z Bajek, który wziął początek od daty urodzin Walta Disney’a (5 XI 1901 r.), jednego z najpopularniejszych animatorów tekstów literackich dla dzieci. Święto to stało się doskonałą okazją do przypomnienia lub zaznajomienia uczniów – z wybraną przez nich – „Legendą o Smoku Wawelskim”. Po przeczytaniu jej przez nauczycielkę, uczestnicy zajęć przedstawiali usłyszaną historię w teatrzyku lalek za pomocą pacynek. Parafrazowali tekst w dialogu bohaterów. Kolejnym sprawdzianem słuchania ze zrozumieniem był quiz, który rewelacyjnie rozwiązali. Podopieczni brali również udział w zabawie edukacyjnej, zwanej: „Czarodziejski worek”. Polegała ona na tym, by na podstawie wylosowanego rekwizytu rozpoznać tytuł baśni albo bajki. Świetliczaki odgadywały tradycyjne zgadywanki, nawiązujące do tematu spotkania, jak też słuchały ulubionych piosenek z baśni oraz filmów animowanych. Na zakończenie oglądali – wedle własnego upodobania – współczesną bajkę „Grizzli i lemingi”.
            Przebieg zajęć wywarł na dzieciach dodatnie wrażenie, uradowały je niespodzianki, w tym sposobność odznaczenia się znajomością literatury, tudzież animacji dziecięcej.

            Oprac. Emilia Jaczewska
            Foto: Emilia Jaczewska i Julia Matusik
            uczennica kl. III a

             

          • DZIEŃ MISIA

          • Trudno sobie dzisiaj wyobrazić świat bez Pluszowego Misia. Jest on towarzyszem dzieci w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem - powiernikiem najskrytszych sekretów i tajemnic. Jest bohaterem filmów i książek jak się okazuje bardzo wielu.
            Urodziny Misia były powodem do spotkania i zabawy połączonej z rozwijaniem wiedzy. Uczniowie klas drugich podczas zajęć w bibliotece uczyli się wiersza o misiu, liczyli ile lat ma pluszowa zabawka, zgłębiali skąd wzięła się nazwa teddy bear, jakie misie występują na świecie i gdzie żyją oraz czym się żywią. Dzieci brały też udział w konkurencjach sprawnościowych.
            Była to interdyscyplinarna lekcja połączona ze świetną zabawą.

            Joanna Zawadzka
             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
      • (+25) 792-30-97
      • 07 - 100 Węgrów ul. T. Kościuszki 16 Poland
      • Księgowość - Kasa nr bezpośredni (25)792-35-12
      • Więcej informacji w zakładce Nasza szkoła >>> Sekretariat