• Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

     • 18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Święto ustanowione na pamiątkę urodzin Alana Alexandra Milne’a, który był twórcą tej bajkowej postaci. Święto obchodzone jest od 1986 roku. Kubuś Puchatek to postać uwielbiana przez dzieci i dorosłych na całym świecie. Pierwsza książka o przygodach misia została wydana w 1926 roku. Imię bohatera książki pochodzi od imienia jednej z zabawek (pluszowego misia) Christopera’a Rolina Milne’a, syna autora. Przygody Kubusia Puchatka zostały przetłumaczone na 46 języków, zaś polskie tłumaczenie zawdzięczamy Irenie Tuwim. Kubuś Puchatek poza książkami doczekał się również wielu filmowych i teatralnych adaptacji swoich historii.

      W obchodach Dnia Kubusia Puchatka wzięli uczniowie z klasy pierwszej , świetlicy szkolnej oraz zerówki szkolnej . Dzieci wysłuchały bajek o przygodach Kubusia Puchatka pt.,,Raz, dwa, trzy…Puchatek szuka!’’, ,,Dzień przyjaźni’’. Układały puzzle, wykonały kolorowankę z postaciami z bajki oraz czytały mądrości Kubusia.

      Bożena Sakowska

     • Wycieczka klasy 3a

     • 18 stycznia 2022r. klasa III a wraz z opiekunami zwiedzała Muzeum Zbrojownię na Zamku w Liwie.

      W  muzeum uczniowie mogli  podziwiać okazy broni białej i palnej pochodzącej z różnych epok – od średniowiecza aż do II wojny światowej. Niektórzy mieli okazję nałożyć hełm a nawet podjąć próbę pojedynku z sympatycznym panem przewodnikiem. Dzieci podziwiały również  portrety wielkich wodzów i narodowych bohaterów oraz oglądały fragmenty słynnej „Panoramy Berezyńskiej”.  Następnie pan przewodnik zaprowadził wszystkich do  podziemi, gdzie uczniowie mogli zobaczyć fragmenty renesansowych kafli kominkowych z budynków zamkowych, uzbrojonych strażników, artefakty znalezione przy Zamku podczas prac archeologicznych oraz makietę Zamku.

      Ostatnim punktem zwiedzania było wejście na wieżę zamkową. Tam uczniowie wysłuchali legendy o Żółtej Damie - duchu żony starosty Kuczyńskiego, która to niewinnie straciła życie ( a wszystko za sprawą sroki! ) i którą czasami można zobaczyć o północy przechadzającą się po Zamku.

      Zwieńczeniem wycieczki były wspólne zdjęcia na dziedzińcu i  pomoście.

      Dorota Snopczyńska

     • W I semestrze roku szkolnego 2021/2022 nasza szkoła wzięła udział w Programie dla szkół

     • W programie wzięło udział 453 uczniów uczęszczających do klas 1-5 naszej szkoły. Dzieci te w ciągu wybranych 12 tygodni otrzymywały komponenty owocowo-warzywne (jabłka, gruszki, marchewki, rzodkiewki, paprykę,  kalarepę, śliwki i soki) oraz mleko i jego przetwory (jogurt, kefir, serek twarogowy).

      Produkty te były spożywane w trakcie zajęć szkolnych.

      Działania  edukacyjne stanowią obok udostępniania dzieciom owoców, warzyw i produktów mlecznych jeden z głównych elementów Programu dla szkół. Dzięki nim dzieci uczyły się zasad zdrowego odżywiania, w szczególności poznały korzyści diety bogatej w owoce, warzywa i produkty mleczne, a także uczyły się o ich pochodzeniu, uprawie i produkcji oraz m.in. jak postępować, aby nie marnować żywności.

      Mając na celu wsparcie szkół w realizacji ww. nauczyciele otrzymali pakiet materiałów edukacyjnych, w których pojawiają się bohaterowie znanej i lubianej przez dzieci Ekipy Chrumasa.

      Materiały zostały przygotowane we współpracy z następującymi instytucjami:

      w obszarze edukacji: Ministerstwem Edukacji Narodowej,

      w obszarze rolnictwa: Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

      A. Antońska

     • Raport z realizacji projektu: „Zdrowo jem, więcej wiem” – etap jesienno – zimowy”

     • Na przełomie listopada i grudnia br., uczniowie klas pierwszych, uczęszczający do świetlicy nr 1, przystąpili do realizacji XII edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”, zorganizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Duda.

      Uczniowie, zgodnie z obowiązującym regulaminem projektu, w terminie od 01 XI do 12 XII 2021r. zrealizowali następujące zadania: 

      1.1 – Lekcja: Co należy jeść aby być zdrowym?

      1.2 – Konkurs: Plakat „Dbam o zdrowie.”

      1.3 – Lekcja: „W białej krainie – ostrożnie z cukrem i solą”.

      1.4 – Konkurs: Najlepszy rysunek zdrowych słodyczy.

      1.5 – Forum zdrowia dla rodziców: Jak skutecznie zmienić złe nawyki żywieniowe?

      1.6 –  Promocja: Dzielimy się wiedzą!

      Opis zadań:

     • NELA – LAUREATKA

     • Kilka dni temu pisaliśmy o Neli Zawadzkiej, która zakwalifikowała się do udziału w II etapie IX. Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych, który odbył się, na żywo, w dniu 9 stycznia 2022 r. w Krakowie.

      Do udziału w Festiwalu zgłosiło się 1247 młodych wokalistów, z których do II etapu przeszło tylko 60, a wśród nich Nela.

      Nela zaprezentowała pastorałkę „Niechciana kolęda”, do której sama napisała słowa i skomponowała muzykę.

      Pastorałkę i nagrany do niej autorski teledysk Neli prezentowaliśmy na łamach Facebooka:

      Podczas prezentacji wokalistka wykorzystała looper, co bardzo uatrakcyjniło występ.

      Występ Neli został wysoko oceniony – otrzymała tytuł LAUREATA w kategorii „od 13 do 17 lat”. Tytuł LAUREATA jest czymś niezmiernie miłym, ale jeszcze milsze, jak twierdzi Nela, są słowa uznania od osób oglądających Jej występ oraz możliwość prezentacji na scenie oraz kontakt z publicznością.

      Wielkim wyróżnieniem dla Neli było zaproszenie Jej do udziału  w Koncercie Finałowym, w którym wystąpiło tylko 8 wokalistów.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      D. Chylińska

      foto: R. Zawadzki

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
   • spwegrow@gmail.com
   • (+25) 792-30-97
   • 07 - 100 Węgrów ul. T. Kościuszki 16