• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     • W czwartek 24.06.2022r. uczniowie klas 0-7 uroczyście zakończyli kolejny rok szkolny, a uczniowie klas ósmych podniosłym polonezem pożegnali swoją pierwszą w życiu szkołę.
      W uroczystościach udział wzięli: Senator RP Pani Maria Koc, Burmistrz Węgrowa Pan Paweł Marchela, Zastępca Burmistrza Pani Halina Ulińska,  Przewodnicząca Rady Miejskiej Węgrowa Pani Beata Gashi, Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Oświaty i Kultury Pani Barbara Jakubisiak, Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych Pan Piotr Szaniawski, ks. Prałat Leszek Gardziński, ks. dr kan. Romuald Kosk, ks. Proboszcz Andrzej Falkowski, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Marchela, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Pan Krzysztof Litka, Wicedyrektorki: Pani Grażyna Dragan i Pani Agnieszka Kowalczyk, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, uczniowie oraz rodzice.
      Pan Dyrektor Krzysztof Litka w przemówieniu podziękował uczniom za trud włożony w zdobywanie wiedzy,  a Rodzicom i nauczycielom - za pracę jaką włożyli w wychowanie i kształcenie uczniów. Pożegnał również Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Katarzynę Marchelę, która zakończyła swą współpracę z naszą szkołą.
      W dalszej części uroczystości nastąpiło wręczenie nagród uczniom, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem oraz listów gratulacyjnych rodzicom uczniów, którzy uzyskali co najmniej średnią 5,0 oraz wzorowe zachowanie na zakończenie szkoły podstawowej. 
      Tytuł absolwenta roku za najlepsze wyniki w nauce ze średnią ocen 6,0 otrzymali: Anna Piotrowska z kl. 8a oraz Wiktor Tabor z kl. 8a.
      Za szczególne osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe, uczniowie otrzymali stypendia Burmistrza Miasta Węgrowa. Tegorocznym absolwentom Burmistrz Pan Paweł Marchela oraz Zastępca Burmistrza Pani Halina Ulińska pogratulowali wysokich osiągnieć oraz wręczyli okolicznościowe dyplomy życząc dalszych sukcesów, spełnienia marzeń a także bezpiecznych i udanych wakacji.
      Stypendia otrzymali:
      W kategorii osiągnięcia naukowe: Wiktor Tabor.
      W kategorii osiągnięcia artystyczne: Nela Zawadzka, Amelia Kowal, Anna Piotrowska, Nadia Bronisz – Avocado, Iga Mikołajewska – Avocado, Wiktoria Marchela – Avocado, Julia Marcinkowska – Avocado, Aleksandra Nojszewska – Avocado, Alicja Wojtyra – Avocado, Aleksandra Zabadała – Avocado, Dominika Składanowska, Paulina Ładosz, Maria Świętochowska, Jan Bardadyn.
      W kategorii osiągnięcia sportowe: Zofia Wasążnik, Damian Przybyszewski, Kalina Zielińska, Oliwier Rudnik, Michał Tempczyk, Dawid Buśko, Roksana Jachimowicz, Mateusz Byczkowski, Jan Grabarczyk, Przemysław Wojtaszak, Klaudiusz Oleszczuk, Damian Rybak, Mateusz Krętkowski, Kacper Zygmunt, Jakub Kurkus.
      Przewodnicząca Rady Miejskiej Węgrowa Pani Beata Gashi wręczyła puchary najlepszym sportowcom roku 2021/2022: Idze Mikołajewskiej i Jakubowi Kurkusowi, a nauczyciele wychowania fizycznego nagrodzili uczniów za wyjątkowe osiągnięcia sportowe w kończącym się roku szkolnym.
      Na koniec uroczystości uczennice ósmych klas: Amelia Kowal, Anna Piotrowska i Dominika Składanowska w imieniu absolwentów podziękowały nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły przygotowanymi na te okoliczność utworami muzycznymi.
          Serdecznie gratulujemy naszym uczniom wspaniałych wyników i życzymy sukcesów w nowym roku szkolnym, a wszystkim – bez wyjątku - życzymy zasłużonego, bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku.

      Agnieszka Krawczykowska
      Opiekunka Samorządu Uczniowskiego

      foto: Artur Zdanowski

     • UZDOLNIONA PLASTYCZNIE I NIE TYLKO…

     • W marcu w naszej szkole odbył się TALENT 2022.
      Utalentowani uczniowie prezentowali swoje umiejętności w różnych dziedzinach: plastyka, śpiew, gra na różnych instrumentach, taniec, układanie kostki Rubika…

      Wśród Nich była Aleksandra Wołynko – uczennica klasy VIII e. Ola prezentowała swoje obrazy. Twórczość młodej artystki, bo tak można śmiało Ją nazwać, mogliśmy już wcześniej podziwiać – podczas przeglądu TALENT 2019 r.

      Swój talent plastyczny Ola wykorzystała biorąc udział w KONKURSIE NA NAZWĘ I LOGO WĘGROWSKIEGO KONWENTU FANTASTYKI. Oczywiście wygrała go.
      GRATULACJE!
      Z nadesłanych przez Olę zdjęć wynika, że nastolatka chętnie wykonuje rzeźby i płaskorzeźby z gliny, a z modeliny termoutwardzalnej robi oryginalną biżuterię.

      W swojej karierze szkolnej Ola przez kilka lat bawiła się w teatr – należała do działającej w szkole Grupy Teatralnej BAJ. 

      Zadaliśmy Oli kilka pytań:

      1.    Od kiedy malujesz/rysujesz „tak na poważnie”?
      Nie jestem w stanie stwierdzić, powiedziałabym, że najbardziej rozwinęłam się podczas kwarantanny.

      2.    Jaką technikę preferujesz?
      Lubię rysować ołówkiem czy cienkopisem, ale bardzo podoba mi się też malarstwo farbami olejnymi i akrylowymi.

      3.    Jakie tematy podejmujesz w swej twórczości?
      Podejmuję tematy nawiązujące do współczesnej popkultury.

      4.    Czy brałaś udział w konkursach plastycznych i czy zdobyłaś jakieś punktowane miejsce?
      Brałam udział w wielu konkursach, ale niestety nie udało mi się osiągnąć żadnego wysoko punktowanego miejsca.

      5.    Czy wiążesz swoją przyszłość z plastyką?
      Tak, mam nadzieję, że w przyszłości będzie można zobaczyć komiksy podpisane moim imieniem na półkach w księgarniach.

      6.    Czy oprócz plastyki masz jeszcze inne zainteresowania?
      Tak, jednym z wielu jest na przykład ogrodnictwo, bardzo lubię zajmować się moimi roślinami doniczkowymi, ale także, w mojej szklarni, hoduję wiele warzyw i owoców. Kolejnym moim zainteresowaniem jest czytanie książek z gatunku fantasy i YA (young adult)

      MOŻE COŚ JESZCZE CHCESZ O SOBIE NAPISAĆ… 
      Wydaje mi się, że nie trzeba nic dodawać.

      Mając tak wszechstronne zainteresowania i zdolności Ola nie ma czasu na nudę.
      Zapraszamy do oglądania prac.


      D. Chylińska
      Zespół do Spraw Promocji

       

     • SZCZEGÓLNY DZIEŃ…

     • Z okazji przejścia na emeryturę życzymy Pani Bożence Brzozowicz zdrowia, radości, samych wspaniałych chwil, spełnienia wszystkich marzeń i upragnionego wypoczynku.
      Życzymy, aby otaczali Panią tylko życzliwi ludzie, którzy będą służyć pomocą, dobrym słowem i wsparciem.
      Dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi.


      D. Chylińska
      Zespól do Spraw Promocji

     • WYCIECZKA DO GŁĘBOCZYCY

     • 23 czerwca klasa I a – sportowa udała się na wycieczkę do Głęboczycy. Na miejscu czekało na dzieci WIELE atrakcji, z których dzieci chętnie korzystały. 
      Niektóre z nich to: jazda na tyrolce, strzelanie z łuku, chodzenie na nartach trójkami, dojenie sztucznej krowy, przejażdżka traktorem, labirynt, bieganie między poruszającymi się workami, ścieżka edukacyjna, pogadanka o pszczołach, grill, łowienie sztucznych rybek, bieganie między przeszkodami…
      Wszyscy uznali, że wycieczka była SUPER!!!
      Oprócz wychowawczyni opiekę nad uczniami sprawowały p. Ela Szcześnik i p. Ela Żołędowska. 
      Dziękuję za pomoc – wych. Danuta Chylińska


      foto: D. Chylińska, E. Żołędowska, E. Szcześnik

     • III FESTIWAL MISTRZA TWARDOWSKIEGO

     • III FESTIWAL MISTRZA TWARDOWSKIEGO
      odbył się 20 czerwca 2022 r. 
      W wydarzeniu tym uczestniczyły dzieci i młodzież z węgrowskich przedszkoli i szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała Nela Zawadzka oraz dziewczęta z Zespołu Tanecznego AVOCADO.
      Gratulujemy udanego występu!


      D. Chylińska
      foto: Urząd Miasta 

     • XXI MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY „DARUJMY ŚWIATU POKÓJ”

     • W czerwcu uczniowie wzięli udział w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Darujmy światu pokój”. Konkurs został zorganizowany przez Oświęcimskie Centrum Kultury w Oświęcimiu.
      Organizatorzy mieli na celu propagowanie idei pokoju i poszanowania praw człowieka. Prace konkursowe prezentowały twórczość plastyczną będącą reakcją, przestrogą i protestem przeciwko złu dziejącemu się na świecie, przeciwko przemocy. Twórczość afirmowała życie, miłość i radość oraz idę poszanowania drugiego człowieka – niezależnie od koloru jego skóry, rasy czy wyznawanej religii.
      Na zaproszenie do udziału w konkursie odpowiedziało 22 uczniów z klas 1-3, których prace prezentujemy poniżej.  Informacja o wynikach konkursu zostanie podana do 26 sierpnia 2022r. na stronie internetowej OCK: www.ock.org.pl

      Koordynator na terenie szkoły- s. Małgorzata Sz.

     • Apel ,,Bezpieczne wakacje”.

     • Wakacje to nie tylko okres wypoczynku, relaksu i zabawy, ale też czas, w którym dzieci i młodzież są narażone na niebezpieczeństwa.  Dlatego też 24.06.2022r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie przygotowały inscenizację pt. ,,Bezpieczne wakacje ‘’, którą zaprezentowały uczniom kl. I – III. Przedszkolaki udzieliły starszym kolegom wiele cennych rad i wskazówek. Uczniowie zostali przygotowani do zbliżających się wakacji. Podczas uroczystości zostały zaprezentowane zasady bezpiecznego postępowania nad wodą, w górach i w lesie. Dzieci także śpiewały piosenki: ,,Lato, lato, lato czeka”, ,,Wakacje”, ,,Po łące biega lato”, ,,Wakacje na rowerze”, ,,W górze bursztynowe słońce”. Na tablicy dekoracyjnej zostały umieszczone wakacyjne porady. 

      Ewa Przybysz

     • ZAJĘCIA PLASTYCZNE KLASY IV C

     • W tym roku szkolnym uczniowie klasy 4 c z dużym zaangażowaniem wykonywali prace plastyczne w ramach dodatkowych zajęć. Przekonali się, że rysowanie, malowanie i wycinanie można przekształcić w fajną zabawę. Poznali ciekawe techniki plastyczne jak: batik, frotaż. Tworzyli prace z kredek woskowych i terpentyny, roztapiali je również nad świecą, malowali na kredowanym papierze. Farby plakatowe łączyli z płynem do mycia naczyń, kolorowali folię aluminiową. Brali udział w konkursach plastycznych "Recykling co to takiego?", "Choinki Jedynki". Projektowali kartki bożonarodzeniowe. Ćwiczyli wycinanie tworząc "Wyspę Minionków", z rolek po papierze toaletowym oraz robili z rolek stempelki. Rysowali zwierzęta z kółek i halloweenowe przebranie. Podczas nauczania zdalnego wyczarowali Gniotka. Na ostatnich zajęciach wykorzystali swoją wiedzę rysując ciekawe prace w plenerze. 


      Dorota Białobrzeska-Portka

     • „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”…

     • … to tytuł XXIX Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60. i 70, który odbył się 16 czerwca w Wyszkowie..
      Wzięła w nim udział uczennica naszej szkoły – Nela Zawadzka, która po raz kolejny stanęła na festiwalowym podium.
      Tym razem był to konkurs inny niż dotychczasowe, ponieważ była najmłodszą uczestniczką i musiała zmierzyć się z dużo starszymi uczestnikami, których znaczna cześć to uczestnicy programu Voice Of Poland. 
      W pierwszym etapie jury przesłuchało 351 utworów ponumerowanych, tak aby nie sugerować się wykonawcą. W efekcie Nela znalazła się wśród 22 zakwalifikowanych do finału podmiotów.
       W skład artystycznego jury wchodzili wybitni znawcy sztuki muzycznej: Krzysztof Heering, Anna Jurksztowicz, Aleksander Nowacki, Ryszard Poznakowski, Anna Szabłowska, Paweł Sztompke. 
      Nela po zaprezentowaniu piosenki : „Wariatka tańczy” wyśpiewała 3 nagrody: 
      - VI nagrodę Wójta Gminy Brańszczyk, 
      - wyróżnienie Prezesa Polskiego Związku Koszykówki Radosława Piesiewicza,
      -wyróżnienie Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika .

      GRATULUJEMY NELI I CZEKAMY NA KOLEJNE SUKCESY !

      D. Chylińska
      Zespół do Spraw Promocji

       

     • PODSUMOWANIE RYWALIZACJI SPORTOWEJ W ROKU SZKOLNYM 2021/2022 Z PŁYWANIA I LEKKIEJ ATLETYKI

     • W drugim półroczu roku szkolnego 2021/2022 zakończyły się rozgrywki w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu i lekkiej atletyce, w których rywalizowali uczniowie Naszej Szkoły. 
      I tak na Mistrzostwach Powiatu Węgrowskiego w pływaniu najlepsze wyniki osiągnęli: 
      w stylu dowolnym
      w klasach IV i młodszych:
      I miejsce – Paulina Niszcz, wśród chłopców II miejsce – Wiktor Mędrzycki, III miejsce – Cezary Piotrowski
      W klasach V i VI:
      I miejsce – Martyna Rudnik, I miejsce Wojciech Dominik, II miejsce Paweł Połaski, III miejsce Klaudiusz Oleszczuk
      W kalsach VII:
      I miejsce – Alicja Wojtyra, II miejsce – Lidia Tempczyk, a wśród chłopców I miejsce – Kacper Piotrowski, II miejsce – Wiktor Borejko, III miejsce – Mateusz Piotrowski
      w klasach VIII najlepszy okazał się Wojciech Połaski, a II miejsce zajął Adrian Zawadzki.
      W stylu grzbietowym
      W klasach IV i młodszych wśród dziewcząt I miejsce zajęła Paulina Niszcz, a III miejsce – Blanka Waszczyńska.
      W klasach V-VI I miejsce zajęła Martyna Rudnik, a wśród chłopców I miejsce zajął Wojciech Dominik, II miejsce – Paweł Połaski, a III Klaudiusz Oleszczuk
      W klasach VII wśród dziewcząt I miejsce zajęła Alicja Wojtyra, a wśród chłopców I miejsce zajął Mateusz Piotrowski, II miejsce – Kacper Piotrowski, III miejsce – Wiktor Borejko
      W klasach VIII w stylu grzbietowym I miejsce zajął Wojciech Połaski, a II m. Adrian Zawadzki.
      W stylu klasycznym
      W klasach V-VI II miejsce zajęła Martyna Rudnik, a wśród chłopców I miejsce zajął Paweł Połaski, II miejsce -Wojciech Dominik, a III m. Klaudiusz Oleszczuk.
      Wśród klas VII I miejsce zajęła Alicja Wojtyra, II miejsce – Amelia Sitek
      W klasach VII wśród chłopców II miejsce zajął Mateusz Piotrowski, a III miejsce Kacper Piotrowski.
      W klasach VIII I miejsce w stylu klasycznym zajął Wojciech Połaski, a II miejsce Adrian Zawadzki.
      W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła I miejsce w sztafecie, zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców.
      W lekkiej atletyce w roku szkolnym 2021/2022 w Indywidualnych Biegach Przełajowych najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie z klasy Va tj. Zosia Wasążnik, która zdobyła I miejsce w biegu na dystansie 700m i Kacper Kurkus, który również zajął I miejsce w biegu na dystansie 1000m oraz uczennica kl. VIa Roksana Jachimowicz, która wywalczyła II miejsce. Cała trójka wywalczyła awans na Mistrzostwa Regionu Siedleckiego, gdzie ponownie stanęli na podium. I tak w Siedlcach I miejsce zajęła Zosia Wasążnik, II miejsce Aleksandra Jachimowicz, a III miejsce Kacper Kurkus. Na wiosnę odbył siędalszy etap rywalizacji tj. Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Kamionie, na których brązowy medal po ciężkiej walce wywalczyła Zofia Wasążnik. 
      31 maja 2022 odbył się ostatni etap rywalizacji tj. Ogólnopolskie Biegi Przełajowe rozegrane na Polach Grunwaldu, w których w rywalizacji wzięło udział blisko 100 biegaczy na każdym dystansie. Ogromny sukces odniosły dziewczęta, które rywalizując z ogromną konkurencją zdobyły dwa medale. Srebrny medal wywalczyła Zofia Wasążnik, a brązowy Roksana Jachimowicz. Kacper Kurkus zajął 36 miejsce.
      Nasza Szkoła rywalizowała również drużynowo w Sztafetowych Biegach Przełajowych i Czwórboju Lekkoatletycznym. W pierwszych z nich reprezentacja klas VI i młodszych jaki i VII-VIII zajęła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Węgrowskiego oraz zdobyły brązowy medal w Mistrzostwach Regionu Siedleckiego. A oto składy obu drużyn:
      Klasy VI i młodsze: Zofia Wasążnik, Roksana Jachimowicz, Martyna Rudnik, Iga Mikołajewska, Maja Gałążka, Zuzanna Zawadzka, Zuzanna Kmieć
      Klasy VII-VIII: Lidia Tempczyk, Alicja Wojtyra, Wiktoria Bałdyga, Aleksandra Skrzypek, Weronika Ojdana, Aleksandra Nojszewska, Natalia Burczyńska.
      Nasza Szkoła w maju zdobyła również I i II miejsce drużynowo w czwórboju LA w Mistrzostwach Powiatu Węgrowskiego. Złoty medal zdobyły: Roksana Jachimowicz, Zofia Wasążnik, Martyna Rudnik, Aleksandra Rychlik, Aleksandra Zabadała, Oliwia Kuzak (z klasy Va i Via). Srebrny medal zdobyły: Agata Dejnarowicz, Oliwia Bozińska, Zuzanna Kmieć, Iga Mikołajewska, Nina Stankiewicz, Zuzanna Zawadzka ( z kl. IVa i Va). Idywidualnie najlepsze wyniki uzyskały: Roksana Jachimowicz i Zofia Wasążnik zdobywając I i II miejsce na podium w Czwórboju LA.
      Opiekunami i trenerami dziewcząt są: Marcin Tempczyk, Robert Kupisz i Michał Gierasimiuk.

      Marcin Tempczyk

     • WEEKEND Z WARTOŚCIAMI.

     • W sobotę 11 czerwca 43 uczniów naszej szkoły z klas 1-8, którzy należą do scholi i grupy ministrantów, wzięło udział w Diecezjalnym Dniu Wspólnoty Wspólnot. 
      Uczestnicy spotkania zostali podzieleni na dwie grupy. Ministranci mieli atrakcje odpowiednio do zainteresowań chłopców. (podchody, podziwianie motocykli). Grupa należąca do scholi wzięła udział w warsztatach muzycznych. 
      Natomiast na posiłku spotkaliśmy się w ogrodach Wyższego Seminarium Duchownego. Organizatorzy zapewnili gorący posiłek, oczywiście nie mogło zabraknąć grilla. W wolnym czasie wybraliśmy się do najlepszej lodziarni. 
      Spotkanie zakończyło się Mszą Świętą celebrowaną przez ks. bp. Piotra Sawczuka i licznych kapłanów. Na koniec otrzymaliśmy uroczyste błogosławieństwo i życzenia bezpiecznych wakacji z Bogiem. 
      Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały: Pani Paulina Zalewska i Pani Aleksandra Rychlik.


      s. Małgorzata Szyszka.

     • Realizacja zajęć modelowych w placówkach objętych wsparciem w ramach projektu „Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)”

     • SCWEW działający w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgrowie wdraża różnorodne działania mające na celu wsparcie przedszkoli i szkół ogólnodostępnych uczestniczących w projekcie. W III etapie w ramach wsparcia zaplanowano przeprowadzenie zajęć modelowych w każdej z 10 placówek. Zajęcia te są prowadzone w okresie od kwietnia do czerwca 2022 r. przez nauczycieli specjalistów wchodzących w skład Zespołu SCWEW. Uczestniczą w nich dzieci/uczniowie i nauczyciele przedszkoli oraz szkół ogólnodostępnych. Dotychczas specjaliści przeprowadzili zajęcia z wychowania przedszkolnego, historii, integracji sensorycznej, bilateralnej integracji, logopedii, terapii ręki. Obserwacje zajęć modelowych oraz spotkania służące ich omówieniu stały się okazją do wymiany doświadczeń przez nauczycieli, zaprezentowania metod i form pracy przydatnych w kształceniu osób o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych. Galeria zdjęć poniżej.

     • Zajęcia modelowe w Niepublicznym Przedszkolu Delfinek w Sulejówku w ramach projektu „Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)”

     • Nauczyciele specjaliści ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie wchodzący w skład Zespołu SCWEW w dniu 27.05.2022 r. przeprowadzili w ramach projektu zajęcia modelowe w Niepublicznym Przedszkolu Delfinek w Sulejówku. Zajęcia wychowania przedszkolnego z elementami czytania metodą Glenna Domana odbyły się 
      w grupie pięciolatków. Zaprezentowano również elementy terapii ręki i terapii ustno-twarzowej. Podczas spotkania wstępnego z nauczycielami tamtejszej placówki zapoznano zebranych z celami, tematyką i planowanym przebiegiem zajęć. Po zajęciach omówiono poszczególne ćwiczenia i zabawy usprawniające funkcjonowanie dzieci. Nauczyciele wymienili się spostrzeżeniami i opiniami. Mieli możliwość zadania pytań dotyczących poszczególnych terapii oraz ich wpływu na funkcjonowanie dzieci. W spotkaniu uczestniczyła Pani Hanna Kasperowicz - lider w SCWEW w Węgrowie oraz Pani Sylwia Herod - wizytator z Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie, ekspert merytoryczny 
      w projekcie „Opracowanie modelu funkcjonowania Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)”, która monitorowała realizację działań SCWEW w Węgrowie.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
   • spwegrow@gmail.com
   • (+25) 792-30-97
   • 07 - 100 Węgrów ul. T. Kościuszki 16 Poland