• Ciekawe lekcje muzyki

     • W dniu 29 września 2022 r. klasy 2a i 2c uczestniczyły w niecodziennej lekcji muzyki prowadzonej przez p. Urszulę Grabarczyk. Dzieci poznały podczas zajęć różnicę w budowie gitary i ukulele. Dowiedziały się do jakiej grupy zaliczamy te instrumenty. Uczniowie mogli je wziąć do ręki i wydobyć pierwsze dźwięki. Wspólnie śpiewaliśmy znane piosenki. Dzieciom podobały się rytmiczne zabawy.  Spotkanie było bardzo ciekawe. Wszystkie dzieci angażowały się w proponowane aktywności, bo przecież muzyka łagodzi obyczaje.  
      Uczniowie niecierpliwie wyczekują kolejnego spotkania z p. Urszulą Grabarczyk.

      Elżbieta Szcześnik Elżbieta Żołędowska

     • Dzień Chłopaka w świetlicy nr 1.

     • Święto obchodzone od 19 listopada 1999 roku na świecie, w Polsce 30 września, zyskuje na popularności. Zostało zainicjowane jako odpowiedź na Międzynarodowy Dzień Kobiet, a wywodzi się z Dnia Mężczyzn. Stanowi doskonałą okazję do dziewczęcych wyrazów pamięci, życzliwości, sympatii dla kuzynów, przyjaciół, kolegów. Miłym gestem jest docenienie obecności, wartości, zalet tych ostatnich szczególnie w tym dniu.
      Uczestniczki zajęć świetlicowych stanęły na wysokości zadania na piątkę, albowiem z sercem tworzyły laurkę dla kolegów i współdziałały w zabawach towarzyskich. Czyniły to z wdziękiem, chęcią sprawienia radości adresatom, jak również z nadzieją na wdzięczność 9 III 2023 r. ;-).
      Chłopcom przypadły do gustu malowniczy obrazek, mini plakat oraz rywalizacje o 1 miejsce i smakołyk (toffifee). Wszystko to wprawiło w dobry humor nie tylko młodziutkich celebrytów, ale też ich towarzyszki i prowadzącą, za co składa serdeczne dzięki ☺.

      Emilia Jaczewska
       

     • SPORTSMENKA NA MEDAL

     • Kalina Zielińska - uczennica klasy 6a jest  aktywną dziewczynką, która bardzo lubi sport. Od najmłodszych lat uprawia wiele dyscyplin sportowych. Bardzo interesują Ją sporty wodne. Regularnie pływa od 3 roku życia, a od 4 lat pływa na desce surfingowej w Akademii Surfingu i Deskorolki.
      Jednak Jej największą pasją tenis, któremu poświęca bardzo dużo czasu.
      Jest bardzo pracowita, zorganizowana i zdyscyplinowana. Od wielu lat łączy naukę z codziennymi dojazdami do Warszawy na treningi. Bierze udział w zgrupowaniach kadry Polski.
      Od 3 lat jest podopieczną MTW Academy, TMTC Trnovsky Mario Tenis Club.
      Ostatnie sukcesy Kaliny:
      1 miejsce w grze podwójnej w Warszawie
      1 miejsce w grze pojedynczej w Sopocie  
      1 miejsce w grze podwójnej w Toruniu
      3 miejsce w grze pojedynczej w Radomiu
      2 miejsce w grze podwójnej w Bielsko Białej
      W dniach 19.09. – 25.09. 2022r. młoda sportsmenka uczestniczyła w Turnieju Tennis Europe na Słowacji, gdzie dotarła aż do ćwierćfinału.
      Gratulujemy Kalince dotychczasowych sukcesów oraz trzymamy kciuki za kolejne!

      Danuta Chylińska
      Zespół do Spraw Promocji

     • Obserwacje mikroskopowe w kl.2c

     • W dniu 26 września 2022r.do klasy 2c na spotkanie z uczniami przybyła pani Marianna Majewska, która w bardzo ciekawy sposób zaprezentowała budowę  i   zasady działania mikroskopu. Każdy uczeń mógł samodzielnie dokonać obserwacji preparatów roślinnych i zwierzęcych pod mikroskopem. Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości i satysfakcji.

      Elżbieta Żołędowska

     • INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

     • W piątek 23 września 2022 roku  w Węgrowie odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe.
      Reprezentanci naszej szkoły uplasowali się na wysokich miejscach i uzyskali awans na  zawody regionalne w Siedlcach.
      KATEGORIA: KLASY5-6
      1 miejsce - Zosia Wasążnik z klasy 6a
      2 miejsce - Roksana Jachimowicz z klasy 7a
      5 miejsce - Zuzanna Kmieć z klasy 5a

      KATEGORIA KLASY 7-8
      3 miejsce - Maciej Gajowniczek z klasy 8c
      5 miejsce - Wiktor Borejko z klasy 8a
      6 miejsce- Mateusz Krętkowski z klasy 8a
      6 miejsce - Lidia Tempczyk z klasy 8a
      GRATULACJE !!!
       

      Katarzyna Paderewska

     • WIELKI SUKCES WĘGROWSKICH ZUCHÓW

     • W dniach 16-18 września zuchy z 9 Gromady Zuchowej ,,Orlęta” im. hm. Aleksandra Kamińskiego wzięły udział w jubileuszowych 30. Dniach Chorągwi Mazowieckiej w Płocku – święcie mazowieckich harcerzy. 
      Patrol złożony z uczniów naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie zmierzył się aż z 16 patrolami zuchowymi z całego Mazowsza i powtórzył zeszłoroczny sukces zdobywając 1 miejsce na trasie zuchowej. 
      Mimo niesprzyjającej aury zuchy świetnie bawiły się wykonując kolejne zadania, które przybliżały im goszczące je miasto. A wieczorem czekał na nie koncert zespołu Załoga Szklanego Jasia podczas którego cała sala mogła usłyszeć, że węgrowskie zuchy wróciły niedawno z kolonii wikińskiej.
      Na zdjęciu zuch Janek Gierłowski, zuchenki Pola Paśniewska (SP1), Basia Świątek (SP1), Zuzia Gierłowska, Iza Wyszogrodzka, Juka Wojtyra (SP1), Marysia Szczepanik, oraz druhny Jolanta Jasiurska, Gabriela Rydzewska oraz Natalia Burczyńska.
      GRATULUJEMY!!! 

     • Kulturalna Szkoła na Mazowszu- wycieczka do Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie.

     • 22 września 2022r. klasa 2c wybrała się na wycieczkę do Muzeum Zbrojowni na Zamku w  Liwie. Uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej prezentującej kulturę rycerską, zwiedzili również zamek. Opowieści panów przewodników były interesujące, bogate w anegdoty i nasycone wieloma ciekawostkami. Czas spędzony w Liwie upłynął w miłej atmosferze.

      Elżbieta Żołędowska, Joanna Zawadzka

     • PO RAZ KOLEJNY I MIEJSCE

     • 18.09.2022r. na Rynku Mariackim w Węgrowie odbyło się Mazowieckie Święto Chleba i Sera zorganizowane przez Miasto Węgrów, Węgrowski Ośrodek Kultury oraz Hochland Polska Sp. z o.o. Zakład Mleczarski w Węgrowie.
      Jednym z punktów bogatego programu było ogłoszenie wyników konkursu na „Najpiękniejsze Ogrody i Balkony Węgrowa”.
      W kategorii firmy i instytucje /architektura zieleni/ nasza szkoła ex aequo z Firmą ADDIT Sp z o.o. zajęła I miejsce.
      DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY NA CO DZIEŃ PIELĘGNUJĄ ZIELEŃ WOKÓŁ SZKOŁY.


      D. Chylińska
      Zespół do Spraw Promocji

     • Sprzątanie Świata 2022

     • W piątek 16 września 2022 roku nasza szkoła  włączyła  się w akcję ,,Sprzątania Świata", która w tym roku przebiegała pod hasłem: „Wszystkie śmieci są nasze”. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, odpowiedzialności za środowisko naturalne oraz pokazanie, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu (segregacja śmieci, umiejętne gospodarowanie odpadami na rzecz ochrony środowiska). Tego dnia uczniowie klasy VII B i VIII C wspólnie z nauczycielami zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki porządkowali teren wokół szkoły, a także ulice znajdujące się w pobliżu szkoły. Czynny udział w przedsięwzięciu pomógł uczniom  zrozumieć, że należny dbać o środowisko i czystość swojego otoczenia. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w akcji!

      Wioleta Rychlik, Barbara Nowotniak, Magdalena Kobylińska, Marianna Korzeniewska

     • OBCHODY DNIA KROPKI W ŚWIETLICACH SZKOLNYCH

     • „Świetliczaki” – bywalcy świetlic – uczcili Międzynarodowy Dzień Kropki. W każdej z trzech świetlic podejmowano różne aktywności, których motywem przewodnim była KROPKA. Uczniowie, przy wsparciu pań:  D. Chylińskiej, E. Jaczewskiej, G. Kryńskiej i D. Żebrowskiej, wykonywali ciekawe prace oraz chętnie uczestniczyli w różnych grach i zabawach.

      D. Chylińska

      Zespół do Spraw Promocji

     • Dzień Kropki

     • Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Kropki”.  Dzień Kropki jest międzynarodowym świętem kreatywności, które obchodzone jest od 2008 roku. Wszystko zaczęło się od książki dla dzieci pod tytułem "The Dot" ("Kropka") autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek Petera H. Reynoldsa. Książka opowiada historię małej Vashti, która dzięki małej kropce i świetnej nauczycielce plastyki odkryła w sobie talent i uwierzyła w siebie. Tytułowa KROPKA to początek zmian w życiu Vashti, która dzięki słowom nauczycielki odkrywa w sobie talent plastyczny. 
      Dzień Kropki to zabawa, kropkowe stroje, spędzanie czasu na rozmowach i czytanie książki i oglądanie inspirujących filmów. Vashti może być dla nas wzorem wspierającej osoby, która oddaje dobro otrzymane od nauczycielki. Powiedzenie, że “dobro powraca” jest pięknie zobrazowane na kartach książki.
      Musimy pamiętać, że KROPKA jest jedynie symbolem, znaczkiem, który pomaga uczniom rozwinąć skrzydła talentu.
      Samorząd Uczniowski
      Agnieszka Krawczykowska

     • Bezpieczna droga

     • 13 września 2022 roku uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie. Przybyli do nas: sierżant - Rafał Bałdyga, starszy posterunkowy – Mateusz Chrupek z Zespołu do Spraw Nieletnich oraz starszy sierżant – Olga Tryfon i młodszy aspirant – Sławomir Bogusz z Wydziału Ruchu Drogowego. Towarzyszyli im przedstawiciele sieci sklepów Mrówka.

      Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu szczególnego bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, a także o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, prawidłowym zachowaniu na przejściach dla pieszych. Policjanci omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą pojawić się na drodze dziecka, omówili sposoby unikania lub ich pokonywania. Ponadto wyjaśnili, jak ogromną rolę pełnią różne elementy odblaskowe umieszczone na ubraniu i plecakach dzieci. Uczniowie odpowiadali na zadawane pytania, wykazali się rozległą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, chętnie podawali liczne przykłady niewłaściwego zachowania. W nagrodę za aktywny udział otrzymali odblaski i słodycze.

      Druga część spotkania to zajęcia praktyczne w pobliżu szkoły - nauka prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

      Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

      Przeprowadzenie zajęć przez specjalistów przyczyniło się do wzrostu świadomości pierwszoklasistów. 

      Tekst i zdjęcia: Iwona Dąbrowska, Magdalena Pietruczanis, Dorota Snopczyńska, Zofia Szczęsna

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
   • spwegrow@gmail.com
   • (+25) 792-30-97
   • 07 - 100 Węgrów ul. T. Kościuszki 16 Poland