• ZAMIANA RÓL-UCZEŃ NAUCZYCIELEM

     • 👩‍🏫🧑‍🏫🙋‍♀️🙋🙋🧏‍♀️🧏🧏‍♂️
      21 marca z okazji PIERWSZEGO DNIA WIOSNY  chętni uczniowie mogli zamienić się z nauczycielami miejscami i poprowadzić lekcje. Uczniowie i nauczyciele wczuli się w swoje role i było super!!!


      Samorząd Uczniowski
      Agnieszka Zarzycka

     • DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPETEK-DZIEŃ SKARPETEK NIE DO PARY

     • 21 marca zakładamy dwie różne, kolorowe skarpetki, które symbolizują niedopasowane chromosomy, czyli zespół Downa , którego światowy dzień obchodzimy właśnie 21 marca.  Zakładając tego dnia kolorowe skarpetki „nie do pary” manifestujemy wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z tą wadą genetyczną. Święto ustanowiono w 2005 roku, a od 2012 nad jego obchodami patronat sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Data obchodów Trisomii 21 jest symboliczna. Przypada na 21 dzień 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie trzeci, dodatkowy chromosom w 21 parze, składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach, powoduje występowanie tej wady genetycznej.


      Samorząd Uczniowski
      Agnieszka Zarzycka

     • MAMY TO!!!

     • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "Z NARODZENIA PANA DZIEŃ DZIŚ WESOŁY. WYŚPIEWUJĄ CHWAŁĘ BOGU ŻYWIOŁY...". 
      Chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym zorganizowanym przez Fundację Orszak Trzech Króli. Organizatorzy zaprosili do wzięcia udziału w konkursie pt. "Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły. Wyśpiewują chwałę Bogu żywioły...". 
      Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni i prezentacja pasji plastycznych dzieci, młodzieży oraz całych rodzin. W tegorocznym Orszakowym Konkursie Plastycznym nasza szkoła wzięła udział po raz pierwszy. Łącznie przesłaliśmy prace 4 uczniów reprezentujących wszystkie kategorie wiekowe. Do Fundacji wpłynęło 210 prac plastycznych z całej Polski. Prace zostały ocenione przez Jury złożone z przedstawicieli Fundacji Orszak Trzech Króli, plastyków i artystów malarzy. Przy ocenie prac była brana pod uwagę zgodność z tematem, właściwa technika i format oraz oryginalne spojrzenie autorów na tematykę konkursu. Prace były oceniane w poszczególnych kategoriach wiekowych. 
      zaskoczeniem dla nas była informacja, że wśród laureatów kategorii D, czyli klas VII –VIII znalazła się uczennica naszej szkoły - Amelia Kowal uczennica klasy 8 e, która zdobyła III miejsce. 
      Gratulujemy Amelce wielkiego sukcesu plastycznego i życzymy kolejnych. 
      Poniżej prezentujemy pracę Amelii. Wyniki można zobaczyć tutaj

      Koordynatorka konkursu szkolnego - s. M. Szyszka

     • GALA SPORTU 2022

     • W dniu 16 marca 2022 r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury po raz piętnasty odbyła się Gala Sportu. Wśród nominowanych i nagrodzonych byli nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. 

      Najlepszy Sportowiec Junior Roku 2021
      Tytuł: Zofia Wasążnik
      Wyróżnienia:
      Wojciech Połaski
      Jakub Kurkus
      Patryk Duszak
      Najlepsza Drużyna Roku 2021
      Wyróżnienia:
      Drużyna piłki ręcznej chłopców rocznik 2007/2008
      Drużyna Juniorów Młodszych MKS „Czarni”
      Trener Roku 2021
      Wyróżnienie:
      Michał Gierasimiuk

      Galę Sportu uatrakcyjnił występ najstarszej grupy Avokado, w której czołowymi tancerkami są również uczennice naszej szkoły: Nadia Bronisz, Iga Mikołajewska, Aleksandra Nojszewska, Alicja Wojtyra, Wiktoria Marchela i Julia Marcinkowska.

      Nagrodzonym gratulujemy, że Ich trud i zaangażowanie zostały docenione, a tancerkom udanego występu.

      Danuta Chylińska
      Zespół do Spraw Promocji
      źródło: Urząd Miasta Węgrowa

       

     • OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY MOJA WYMARZONA ZŁOTA RYBKA

     • W lutym 2022 roku  uczniowie naszej szkoły z klas I – VIII  mogli wziąć udział w  Ogólnopolskim  Konkursie Plastycznym „MOJA WYMARZONA ZŁOTA RYBKA”. Konkurs organizowany przez Muzeum Złotej Rybki w Krzemiennej i Szkołę Podstawową w Dydni. Pojawiły się kolorowe rybki w akwariach, w rzekach i  oczywiście na kartkach z bloków rysunkowych. Na konkurs napłynęło 25 prac a wysłaliśmy 13 z nich. Życzymy powodzenia podczas rozstrzygnięcia konkursu.

      Dorota Białobrzeska-Portka

     • NASZA SZKOŁA SOLIDARNA Z UKRAINĄ

     • W geście solidarności z Ukrainą uczniowie naszej szkoły wystąpili w koncercie "Węgrów solidarny z Ukrainą" zorganizowanym w Węgrowskim Ośrodku Kultury w dniu 13 marca 2022r. Z tej okazji przygotowali ciekawy repertuar. Była muzyka, śpiew i taniec, a wszystko odbywało się w podniosłej atmosferze. 
      W koncercie wystąpili: Janek Bardadyn, Amelia Kowal, Anna Piotrowska, Nela Zawadzka, tancerki z Zespołu Avokado.
      Czekamy na inny koncert, na radosny koncert z okazji zakończenia działań wojennych w Ukrainie. Oby odbył się, jak najszybciej!!!

      Danuta Chylińska
      Zespół do Spraw Promocji
      foto: Robert Zawadzki

       

     • WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W SZKOLE

     • W marcu naszą szkołę odwiedziły sześciolatki z węgrowskich przedszkoli. Dzieci miały możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowych. Poznały sposoby radzenia sobie z emocjami, nauczyły się rywalizacji i współpracy w grupie. Przygotowane przez nauczycieli: pana Michała Gierasimiuka, pana Pawła Kucia oraz pana Łukasza Sobotkę, zajęcia dostarczyły sportowych emocji dzieciom, które z wielkim zaangażowaniem wykonywały wszystkie ćwiczenia. Dla wielu z nich był to “najwspanialszy dzień w życiu”.
      Oprócz zajęć sportowych na naszych gości czekało w szkole wiele atrakcji. Mogli poczuć się jak uczniowie i zasiąść w szkolnych ławkach podczas zajęć lekcyjnych przygotowanych przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, panie: Iwonę Dąbrowską, Magdalenę Pietruczanis, Dorotę Snopczyńską i Zofię Szczęsną. Starsi uczniowie z trzecich klas przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek drobne upominki. Po zajęciach w salach dzieci udały się na krótką wycieczkę po szkole. Odwiedziły gabinet pielęgniarki, stołówkę, świetlicę i szkolną bibliotekę. Na koniec wykonały wspólną fotografię i zostały obdarowane słodkimi upominkami.
      Pobyt przedszkolaków w szkole był dla wszystkich miłą odmianą od codziennych zajęć. Mamy nadzieję, że z niektórymi spotkamy się już we wrześniu i będziemy mogli ich przyjąć do naszej szkolnej społeczności.
      Bardzo dziękujemy Paniom i dzieciom za przyjęcie zaproszenia do naszej placówki.


      Katarzyna Paderewska

     • „Kiedy w piżamce smacznie śpisz, To kolorowe sny, z nią, śnisz …’

     • 9 marca 2022 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole  DZIEŃ PIŻAMY.
      Wielu uczniów ,tych najmłodszych i tych starszych pojawiła się w szkole w piżamach. Na szkolnych korytarzach można było spotkać u  tygrysy, misie, żabki i inne postaci z krainy bajek. Inni wskoczyli w swoje mięciutkie kapcie, ulubione piżamki i cieplutkie szlafroczki.  Było milutko i cieplutko.


      Samorząd Uczniowski 
      Agnieszka Zarzycka

     • Mistrzostwa regionu w piłce ręcznej dziewcząt

     • Dnia 8 marca 2022 roku w hali sportowej naszej szkoły odbyły się mistrzostwa regionu siedleckiego w piłce ręcznej dziewcząt. Do rozgrywek przystąpiły cztery drużyny: SP Sokołów Podlaski, SP Cegłów, SP Siedlce oraz SP Węgrów.

      Klasyfikacja końcowa:
      1. SP Cegłów
      2. SP Węgrów
      3. SP Siedlce
      4. SP Sokołów Podlaski

      Skład drużyny: Lidia Tempczyk klasa 7a, Wiktoria Bałdyga kl.8a,  Nadia Bronisz kl.8a, Natalia Chudoń kl.8a, Róża Dulba Kamińska kl.8a, Antonina Gierłowska kl.8a, Zosia Kruszewska kl.8a, Iga Mikołajewska kl.8a, Weronika Ojdana kl.8a, Anna Piotrowska kl.8a,Aleksandra Skrzypek kl.8a, Oliwia Szpakowska kl.8a, Emilia Wyszogrodzka kl.8a.

      Trener: Paweł Kuć

      Dziękujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!!!

      Katarzyna Paderewska

     • DZIEŃ KOBIET

     • W dniu 8 marca mali i starsi panowie wręczają swoim paniom: mamusiom, babciom, ciociom, siostrom, kuzynkom, sąsiadkom, teściowym, koleżankom… kwiaty, upominki oraz organizują różne niespodzianki.
      Dzień Kobiet corocznie obchodzony jest również w naszej szkole. 
      W dniu dzisiejszym chłopcy pamiętali  o swoich koleżankach przygotowując dla Nich kwiatki i drobne, nieraz śmieszne, upominki.
      O swoich koleżankach – nauczycielkach, paniach z obsługi i administracji pamiętali, pracujący w naszej szkole, panowie. Życzyli nam zdrowia, miłości i spokoju, satysfakcji z wykonywanej pracy oraz ufundowali pyszne torty.
      DZIĘKUJEMY!


      Danuta Chylińska
      Zespół do Spraw Promocji

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
   • 07 - 100 Węgrów ul. T. Kościuszki 16 Poland
   • spwegrow@gmail.com
   • (+25) 792-30-97
   • Księgowość - Kasa nr bezpośredni (25)792-35-12
   • Więcej informacji w zakładce Nasza szkoła >>> Sekretariat