• 2020 / 2021

   • SZCZEGÓLNE WYRÓŻNIENIE

    W dniach14-15 sierpnia 2021 r. harcerze Hufca ZHP „Doliny Liwca” im. hm. Edmunda Zarzyckiego w Węgrowie zostali szczególnie wyróżnieni. Podczas uroczystości związanych z obchodami Święta Wojska Polskiego reprezentowali Związek Harcerstwa Polskiego. Czynnie uczestniczyli w uroczystościach, które odbywały się na warszawskich Powązkach i na Placu Piłsudskiego w Warszawie.
    Zaszczytu tego dostąpili również harcerze z naszej szkoły, którzy są wyróżniającymi się członkami 1 Specjalnościowej Drużyny Harcerskiej "GROM" im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej. A byli to: Natalia Burczyńska, Julia Wąsowska, Piotr Jurczak, Kinga Marchela, Hubert Piasecki i Urszula Jasiurska.
    Działająca przy naszej szkole drużyna harcerska liczy ok. 40 członków. Większość weekendowych zbiórek harcerze odbywają w terenie. Mimo różnych trudności druhny i druhowie od dwóch lat zajmują czołowe lokaty w ogólnopolskich imprezach. Mimo młodego wieku udawało Im się pokonać patrole 18-20 latków.
    Gratulujemy dotychczasowych sukcesów!     zdjęcia>>>
    Zespół do Spraw Promocji – D. Chylińska
    Foto: Hufiec ZHP Doliny Liwca im hm Edmunda Zarzyckiego w Węgrowie, Urząd Miasta Węgrowa

    DNI WĘGROWA

    W weekend w dniach 7-8 sierpnia 2021 r. odbyły się Dni Węgrowa, które w tym roku miały wyjątkowo podniosły charakter ze względu na obchody 580. rocznicy nadania praw miejskich oraz 77. rocznicy Wyzwolenia Węgrowa.
    Oprócz uroczystości o charakterze patriotycznym węgrowianie i goście mogli zrelaksować się podziwiając występy artystyczne. Wśród wykonawców były również uczennice naszej szkoły: Alicja Rejmuza i Paulina Ładosz.
    Do udziału w koncercie zaproszona była również Dominika Składanowska, która ze względu na stan zdrowia nie mogła wystąpić, a szkoda, bo to również uzdolniona wokalistka, z której jesteśmy bardzo dumni.
    Ale, jak to mówią: „co się odwlecze, to…”
    W wakacje Węgrowski Ośrodek Kultury proponuje tzw. „muzyczne weekendy w plenerze”. W jednym z nich wystąpiła również Paulina Ładosz.
    Młodym wokalistkom gratulujemy udanych występów!
    Zespół do Spraw Promocji – D. Chylińska

    LEGENDY WĘGROWA

    Podczas uroczystej Sesji Rady Miasta w dn. 8 sierpnia 2021 r. nastąpiło również wręczenie nagród w konkursie „Legendy Węgrowa”. Wśród nagrodzonych jest wielu uczniów naszej szkoły.
    Kategoria – dzieci przedszkolne:
    I miejsce – Jakub Popowski
    II miejsce – Barbara Świątek
    III miejsce ex aequo, Aleksander Romański i Bartosz Elgas
    Wyróżnienie: Maciej Trendziuk
    Kategoria – uczniowie szkoły podstawowej grupa młodsza:
    I miejsce – Wojciech Dominik
    II miejsce – Agata Dejnarowicz
    III miejsce – Magdalena Matusik
    Wyróżnienie: Ksawery Popowski
    Kategoria – uczniowie szkoły podstawowej grupa starsza:
    I miejsce – Jakub Kurkus
    II miejsce – Oliwier Szwed
    III miejsce – Adrian Zawadzki
    Wyróżnienia: Wojciech Połaski, Natalia Chudoń, Natalia Burczyńska, Amelia Kowal, Weronika Ojdana.
    Nagrodzone prace można obejrzeć tutaj>>>
    Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!
    Zespół do Spraw Promocji
    źródło: Węgrowski Ośrodek Kultury

    ZASŁUŻONA DLA WĘGROWA

    Pani Agnieszka Zarzycka
    Miło nam poinformować, że Pani Agnieszka Zarzycka (wieloletnia nauczycielka naszej szkoły) za swoją sumienną pracę i działalność społeczną, na rzecz szkoły i miasta, została nagrodzona.
    Podczas uroczystej Sesji Rady Miasta, która odbyła się w Węgrowskim Ośrodku Kultury w dn. 8 sierpnia 2021 r., Pani Zarzycka otrzymała odznakę „Za Zasługi dla Węgrowa”.
    Wszyscy znający Panią Agnieszkę wiedzą, że w pełni zasłużyła na ten zaszczytny tytuł.
    REKOMENDACJA
    Agnieszka Zarzycka to osoba, która od wielu lat pracuje na rzecz Węgrowa i jego mieszkańców. Jest popularyzatorką wiedzy o historii miasta i regionu.
    Od 25 wielu lat pracuje w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie jako nauczyciel historii.
    0d 2019 r. pełni zaszczytną funkcję prezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Węgrowskiej, które podejmuje działania związane z promowaniem i poznaniem historii Węgrowa, pracuje na rzecz społeczności lokalnej.
    Od 2017 r. -19 kwietnia wspólnie z uczniami przyłącza się do społeczno – edukacyjnej akcji „Żonkile”.
    Nauczycielka organizuje liczne wycieczki śladami historii, a na lekcje zaprasza ciekawych ludzi, świadków historii. Szczególnie bliska więź łączy Ją z kombatantami powiatu węgrowskiego, którzy rokrocznie zapraszani są na organizowane w szkole uroczystości patriotyczne i nie tylko .
    Przez długi okres czasu współpracowała ze śp. p. Antonim Lipką - żołnierzem Brygady Strzelców Karpackich , uczestnikiem walk o Tobruk i Monte Cassino. Pan Antoni widząc jaką pasją dla p. Zarzyckiej jest historia zapraszał Ją do udziału w uroczystościach rocznicowych w Tobruku, pod Monte Cassino i w Ankonie.
    Podczas tych wyjazdów nawiązała współpracę z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Departamentem Wojskowym Wojska Polskiego i Ordynariatem Polowym Wojska Polskiego. Dzięki tej współpracy po raz pierwszy w historii Węgrowa z okazji XXX –lecia Pontyfikatu Jana Pawła II w szkole gościł Chór Artystyczny Wojska Polskiego.
    Społecznik:
    Pani Zarzycka stara się zaszczepić miłość i przywiązania do „ małej ojczyzny” prowadząc dodatkowe zajęcia z uczniami. Podczas tych zajęć uczniowie nie tylko pogłębiają wiedzę odnośnie Węgrowa i najbliższej okolicy, ale miło i z pożytkiem mogą spędzić wolny czas. Podróżując rowerem, czasem pieszo poznają uroki miejsc, o których istnieniu nie mieli pojęcia.
    By uczniowie pamiętali o heroizmie przodków od wielu lat organizuje konkursy wiedzy, plastyczne, literackie i fotograficzne związane z Bitwą pod Węgrowem - 3 lutego 1863 r., Świętem Niepodległości, powstaniem Polskiego Państwa Podziemnego.
    Wspólnie z uczniami wzięła udział w programie Wychowania Patriotycznego i Społecznego - „Moja Mała Ojczyzna” organizowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pijarskie – docierając do finału. Podopieczni pani Zarzyckiej odnoszą wiele sukcesów w konkursach szkolnych, miejskich i powiatowych. Ponadto była inicjatorką wielu imprez o zasięgu powiatowym , miejskim , a nawet europejskim: Festiwalu Kultury, Dnia Holenderskiego, Święta Brygady Strzelców Karpackich .
    Ponadto była inicjatorką wielu imprez o zasięgu powiatowym , miejskim , a nawet europejskim: Festiwalu Kultury, Dnia Holenderskiego, Święta Brygady Strzelców Karpackich
    Za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu została w 2008 roku uhonorowana medalem PRO MEMORIA.
    Od wielu lat jest opiekunem Samorządu Uczniowskiego w szkole oraz społecznie prowadzi stronę szkoły na Facebooku.
    Z zaangażowaniem i pasją realizuje różne projekty edukacyjne.
    Gratulujemy! 
    Zespół do Spraw Promocji
    foto: A. Krawczykowska

     

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
   • spwegrow@gmail.com
   • (+25) 792-30-97
   • 07 - 100 Węgrów ul. T. Kościuszki 16