• Mistrzostwa Szybkiego Mnożenia

     • W dniach 21-25 marca odbył się finał Międzynarodowych  Mistrzostw Szybkiego Mnożenia 2022. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów z klasy III a – Aleksander Łuszczyński i Szymon Popowski, a ich opiekunką była p. Dorota Snopczyńska. Każdy z finalistów miał 5 minut na wykonanie jak największej ilości działań z mnożenia do 100. Nasi uczniowie odnieśli wielki sukces, bowiem w  kategorii uczniów klas III ze szkół podstawowych Aleksander Łuszczyński zajął I miejsce, za które otrzymał puchar, dyplom, zestaw klocków Lego oraz zdobył  tytuł Mistrza Szybkiego Mnożenia 2022. Szymon Popowski zajął  II miejsce, za które otrzymał dyplom i puzzle 3D oraz tytuł Wicemistrza Szybkiego Mnożenia 2022.  
      Chłopcom bardzo gratulujemy tak wysokich wyników oraz życzymy dalszych sukcesów matematycznych. 

      Dorota Snopczyńska

     • Wielkanoc

     • Niech  Święta Zmartwychwstania Pańskiego w 2022 roku

      będą dla Wszystkich czasem refleksji, wytchnienia i pokoju.

      Niech będą czasem nadziei i  przyniosą  wiele

      szczęścia, radości i ufności  w nadchodzącą przyszłość.

                                                    
                                                       Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 2 
                                               im. Jana Pawła II w Węgrowie

     • PLASTYKA W OBRZĘDACH I ZWYCZAJACH - WIELKANOC 2022

     • Od wielu lat Węgrowski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci, młodzież i osoby dorosłe do udziału w konkursach plastycznych. W tym roku również ogłoszono konkurs, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły:

      Klasy I – III :

      Hubert Chrupek II a

      Nikola Żmuda II b

      Katarzyna Chróścicka II b

      Maria Zalewska II b

      Piotr Kijewski II a

      Magdalena Dzundza II a

      Marcela Sulich II a - 3 miejsce

      Oliwier Supeł III b

      Kinga Rostek III b

      Julia Putkowska III b

      Klasy IV – VI :

      Adam Wyrzyk IV a

      Lena Szczygielska IV e – wyróżnienie

      Borys Małyska IV a

      Jolanta Budka IV b

      Bartłomiej Germel V a

      Paweł Połaski VI a

      Klasy VII – VIII :

      Liwia Matusik VII e

      Kinga Rychlik VII e

      Kacper Piotrowski VII a

      Amelia Kowal VIII e – wyróżnienie

      Mateusz Piotrowski VII a

       

      Piękne prace: palmy wielkanocne i kartki świąteczne w wykonaniu uczniów, ozdobiły wystawę.

      Dorota Białobrzeska-Portka

     • Projekt badawczy czas start! Klasa 3b w świecie przyrody.

     • Czego potrzebują rośliny, żeby rosnąć?  

      Czy rośliny mogą rosnąć w ciemności?  

      Czy potrzebują wody? 

      Na te i na wiele innych pytań szukamy odpowiedzi.  Sadziliśmy, sialiśmy, teraz podlewamy i obserwujemy. Rozpoczęliśmy cykl zajęć, które odpowiedzą nam na wiele ciekawych i nurtujących nas pytań. Po kilku dniach już widać, kto ma rękę i duszę ogrodnika. Posadziliśmy cebulkę, rzodkiewka wschodzi. Jeszcze tylko nasiona sałaty, mięty, rukoli i bazylii nieśmiało grzeją się w promykach wiosennego słońca. Przed nami bardzo ciekawe doświadczenia. Jak myślicie, czy sól może szkodzić roślinom? Na jakim podłożu najlepiej rosną? Niedługo będziemy wiedzieć! 

      Magdalena Pietruczanis

     • I Targi Edukacyjne Powiatu Węgrowskiego - Dobra szkoła blisko Ciebie

     • Sznowni Państwo,
      Mając na uwadze jak ważne dla ósmoklasistów są podejmowane w tym czasie decyzje dotyczące wyboru szkoły ponadpodstawowej, zwracamy się z prośbą o zamieszczenie w Państwa mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej szkoły przesłanych materiałów, tak aby jak najszersza grupa odbiorców miała możliwość dowiedzenia się o nadchodzącym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że podczas Targów poprzez możliwość poznania oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Węgrowski, możliwość dostrzeżenia na żywo niektórych elementów ich dotychczasowego dorobku, czy też skorzystania z testu orientacji prozawodowej lecz nade wszystko poprzez bezpośrednią rozmowę z przedstawicielami tych szkół i placówek - staną się wyjątkową okazją dla uczniów Państwa szkół do zebrania informacji i cennych wskazówek, pomagających dokonać  właściwego wyboru szkoły ponadpodstawowej, w myśl przesłania i motywu przewodniego Targów: Dobra szkoła blisko Ciebie.

      Nasze działania promujące szkoły ponadpodstawowe chcemy skierować nie tylko do uczniów klas ósmych ale też do ich rodziców oraz młodszych kolegów i koleżanek z klas siódmych, którzy za niedługi czas również staną przed jednym z ważniejszych życiowych wyborów. Stąd byłoby nam niezmiernie miło gdybyście Państwo zechcieli przesłać do uczniów i ich rodziców, np. przez dziennik elektroniczny krótką informację o Targach wraz z plakatem, czy też wydrukować plakat o Targach celem wywieszenia w szkole w widocznym miejscu.

      Mamy nadzieję, że nasze wspólne działania pomogą młodym ludziom podjąć  jak najlepsze decyzje i choć w małym stopniu zredukować stres związany z wyborem dalszej drogi kształcenia.

      Dlatego jeszcze raz serdecznie zapraszamy uczniów klas ósmych i siódmych, nauczycieli i rodziców do wzięcia udziału w I Targach Edukacyjnych Powiatu Węgrowskiego.

      Z poważaniem,

      z up. Starosty Węgrowskiego, Ewy Besztak
      Tadeusz Krupa
      Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki
      Starostwo Powiatowe w Węgrowie

     • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

     • W tym roku również włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Na zajęciach uczniowie oglądali filmiki, z których dowiedzieli się co to jest autyzm i z jakimi problemami borykają się osoby autystyczne. Uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko, a na zajęciach plastycznych dzieci wykonały prace - z przewagą koloru niebieskiego. Jest to wyraz tolerancji i solidarności z osobami w spektrum autyzmu i Ich rodzinami.

      Danuta Chylińska
      Zespół do Spraw Promocji
      foto: I. Dąbrowska, M. Pietruczanis, Z. Szczęsna. D. Chylińska

     • NUMERY ALARMOWE RATUJĄ ŻYCIE…

     • to tytuł konkursu plastycznego, którego organizatorami byli: pielęgniarka szkolna – p. Agata Tabor, SP ZOZ Węgrów i Rada Rodziców SP Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie.
      Celem konkursu było:
      - rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży
      - utrwalanie znajomości numerów alarmowych: 112, 997, 998, 999
      - kształtowanie prawidłowych postaw i właściwych zachowań podczas niesienia pomocy
      Na konkurs wpłynęło 37 prac.
      Komisja w składzie: p. D. Białobrzeska – Portka, p. M. Marczak, p. W. Ojdana oraz p. A. Tabor oceniła prace i nagrodziła te, które spełniały kryteria konkursu oraz były ciekawe pod względem plastycznym.
      UCZNIOWIE KLAS I – IV:
      1 miejsce  - Blanka Waszczyńska kl. 3 a
      2 miejsce – Julia Frąckiewicz kl. 1 c
      3 miejsce- Laura Krasnodębska kl. 3 c
      Wyróżnienia: Maria Sulich – kl. 2 a, Oliwier Wasążnik – kl. 3 b, Maja Gałązka – kl. 3 a, Nikola Rutkowska – 3 d, Jolanta Budka – kl. 4 b.
      Uczniowie klas V – VIII:
      1 miejsce – Dawid Kłos – kl. 5 f
      2 miejsce – Maria Świętochowska – kl. 6 a
      3 miejsce – Zuzanna Laskowska – kl. 6 a
      Wyróżnienie: Kinga Rychlik – kl. 7 a
      Dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

      Pielęgniarka szkolna – A. Tabor

     • „Święty Janie Pawle II-Pamiętamy”

     • Drugiego kwietnia 2005 roku oczy całego świata skierowane były na Watykan. Miliony ludzi przed telewizorami i kilkadziesiąt tysięcy osób na placu Świętego Piotra trwało w nieprzerwanej modlitwie różańcowej w intencji umierającego Jana Pawła II. W siedemnastą rocznicę tego wydarzenia pamięć o papieżu Polaku jest wciąż żywa w sercach ludzi. W wielu miejscach upamiętniających Jego postać składane były kwiaty i zapalane znicze.  
      Uczniowie uczcili pamięć o PATRONIE NASZEJ SZKOŁY koncertem muzyki klasycznej pod tytułem „Święty Janie Pawle II-Pamiętamy”. W koncercie, który poprowadził Bartosz Tchórzewski wystąpili, Anna Piotrowska z kl. 8 a, Kornelia Oleszczuk z kl.8 c, Amelia Kowal i Mateusz Skwierczyński z kl. 8 e, Iga Bartczuk z kl.7 b, Paulina Niszcz, Oliwia Bozińska i Marika Pietruczanis z kl.4 a.
      Dziękujemy wszystkim uczestnikom i życzymy wielu sukcesów.
      Ponadto Samorząd Uczniowski dziękuje za pomoc w przygotowaniu koncertu p. Joannie Zawadzkiej i p. Izabeli Siekierzyńskiej.


      Samorząd Uczniowski 
      Agnieszka Zarzycka
       

     • Olimpiada wiedzy o Janie Pawle II

     • Dn.04.04.2022 odbyła się w naszej szkole Olimpiada wiedzy o Janie Pawle II .Do konkursu wiedzy o naszym Patronie Janie Pawle II zgłosiło się 13 osób, ostatecznie do konkursu przystąpiło 9 uczniów. W tym do poziomu I kl.4-6 (6osób) i poziomu II kl.7-8 (3osoby).Olimpiada polega na pisemnym udzieleniu odpowiedzi na 30 pytań testowych, na co przeznaczone było 45 minut. Do każdego pytania w teście podane były 4 odpowiedzi od A do D. Każde pytanie miało co najmniej jedną poprawną odpowiedź. O wynikach Olimpiady poinformujemy wkrótce. 
      Dziękujemy uczniom za udział w konkursie i godne reprezentowanie naszej szkoły.

      Bożena Gierłowska

     • Międzynarodowy Dzień Teatru

     • ,,Świat jest teatrem, aktorami ludzie’’.
      W. Szekspir

      29 marca w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru.
      Klasy 6 i 7 pogłębiały swoją wiedzę o historii teatru, wykazały się znajomością zasad savoir-vivre'u obowiązujących w teatrze, a także rozpoznawały, kto jest kim w teatrze?
      Dużą atrakcją dla oglądających okazały się scenki wystawiane przez uczniów klasy 7a inspirowane lekturami szkolnymi - ,,Balladyną’’ J. Słowackiego i balladą ,,Lilije’’ A. Mickiewicza.
      Najlepszą recenzją dla aktorów były wybuchy śmiechu i gromkie owacje!
      Podziękowania dla p. Beaty Gadomskiej, za serce włożone w przygotowanie małych aktorów.

      Samorząd Uczniowski
      Magdalena Kobylińska

     • Wyjazd integracyjny.

     • W piątek 25.03 odbył się wyjazd integracyjny do Liwa z okazji "Powitania Wiosny". Uczniowie klas 4e i 2b wraz z dziećmi z Ukrainy miło spędzali czas podczas wspólnych zabaw i pieczeniu kiełbasek przy ognisku.                  

      Emilia Nescioruk, Magdalena Kobylińska, Edyta Doktorska - Rafałek, Urszula Kalata, Elżbieta Szcześnik

     • TEST SPRAWNOŚCI DO KLASY I SPORTOWEJ

     • W roku szkolnym 2022/2023 w naszej szkole po raz kolejny powstaje pierwsza klasa sportowa. W czwartek 24 marca 2022 r. odbył się test sprawności kandydatów do takiej klasy. Przystąpiło do niego 21 dzieci z oddziałów przedszkolnych. Trzy grupy kandydatów zmierzyły się z następującymi zadaniami:
      - bieg wahadłowy na dystansie 4 x 10 m,
      - skok w dal z miejsca - próba mocy (siły nóg),
      - skłon tułowia w przód - próba gibkości,
      - skłony w przód z leżenia tyłem przez 30 s - próba siły mięśni brzucha,
      - bieg  na dystansie 50 m - próba szybkości biegowej.
      Dzieci z dużym zaangażowaniem i determinacją przystąpiły do ćwiczeń, by osiągnąć jak najlepsze wyniki. Wsparciem dla przyszłych pierwszaków byli rodzice, którzy z trybun zachęcali swoje pociechy do wysiłku.
      W klasie sportowej uczniowie będą realizować zajęcia z wychowania fizycznego w wymiarze 10 godzin tygodniowo. W czasie zajęć odbywać się będzie praca nad poprawą sprawności fizycznej oraz nad rozwojem psychicznym i emocjonalnym. W programie klasy sportowej jest realizacja wielu dyscyplin sportowych - między innymi: lekkoatletyki, gimnastyki, piłki nożnej, piłki ręcznej, unihokeja, zajęć na pływalni - oraz całego zakresu materiału z podstawy programowej. Dzieci doskonalą posiadane umiejętności i uczą się nowych poprzez gry i zabawy ruchowe. Lekcje wychowania fizycznego prowadzą wykwalifikowani trenerzy, nauczyciele, a wysiłek fizyczny dostosowany jest do wieku i możliwości ucznia. Liczba godzin przedmiotu jest równomiernie rozłożona w całym tygodniu pracy, by umożliwić dzieciom warunki do ćwiczeń i nauki.
           Przyszłym sportowcom życzymy wielu sukcesów. Poniżej fotorelacja z przebiegu testów sprawności fizycznej. 

      Elżbieta Szcześnik

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
   • 07 - 100 Węgrów ul. T. Kościuszki 16 Poland
   • spwegrow@gmail.com
   • (+25) 792-30-97
   • Księgowość - Kasa nr bezpośredni (25)792-35-12
   • Więcej informacji w zakładce Nasza szkoła >>> Sekretariat