• ZASŁUŻENI DLA POWIATU WĘGROWSKIEGO

     • 10 czerwca w Centrum Dialogu Kultur, mieszczącym się w węgrowskim budynku poklasztornym ojców franciszkanów reformatów, odbyła się uroczysta LIII sesja Rady Powiatu Węgrowskiego, podczas której wręczono pierścienie i tytuły „Zasłużony dla Powiatu Węgrowskiego”. 
      Wśród wyróżnionych był nauczyciel naszej szkoły p. Robert Kupisz, który jest wieloletnim trenerem klubu NIKE Węgrów, 
      Za zasłużoną dla Powiatu Węgrowskiego uznano również emerytowaną  nauczycielkę naszej szkoły – p. Wandę Kosińską, której praca na rzecz potrzebujących dobrze znana jest mieszkańcom naszego miasta.
      Pani Kosińskiej i panu Kupiszowi gratulujemy zasłużonych wyróżnień

      D. Chylińska
      Zespół do Spraw Promocji
      foto: Tygodnik Siedlecki

     • Zaproszenie na ogłoszenie wyników konkursu "W prawosławnym domu-żywa tradycja ręcznika ludowego"

     • Dzień dobry,
      Mam zaszczyt w imieniu Organizatorów Konkursu serdecznie podziękować za udział  uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im Jana Pawła II w Węgrowie w I edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „W prawosławnym domu - żywa tradycja ręcznika ludowego”.
      Dnia  21 czerwca 2022 r. o godz. 17.00  w Bielskim Domu Kultury odbędzie się finał konkursu - rozdanie nagród połączone z otwarciem wystawy nagrodzonych  i wyróżnionych prac.  
      Serdecznie zapraszamy na tą uroczystość Dyrekcję, Księdza Michała Kisiela oraz Annę Dulbę- Kamińską, Piotra Tomyślaka, Marię Świętochowską, Joannę Zawadzką wraz z najbliższymi.
      Dziękujemy jeszcze raz wszystkim uczestnikom, Rodzicom, Nauczycielom, Dyrekcji za zaangażowanie i udział w konkursie.


      Alina Dębowska- Jankiewicz
      - w imieniu Kapituły Konkursu.

     • KAHOOT Cup

     • 7 czerwca uczniowie klas 8 wzięli udział w interaktywnym turnieju KAHOOT Cup Poland 2022. Uczestnicy turnieju odpowiadali na pytania w j. angielskim, sprawdzające ich znajomość światowej popkultury (filmów, seriali, muzyki, gier komputerowych, mediów społecznościowych i sportu). W wydarzeniu brało udział ponad  tysiąc uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski. 

      certyfikat


      Agnieszka Krawczykowska

     • Wycieczka Toruń kl. 5a i 5f

     • W dniach 18-19 maja klasy 5a i 5f udały się na wycieczkę do Torunia. Pierwszego dnia wycieczki zwiedzali zabytki Torunia, następnie obejrzeli seans w Planetarium. Po czym zwiedzili Muzeum Piernika gdzie własnoręcznie wykonali pierniki. Na koniec dnia czekał na nich nocleg na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu.
      Drugiego dnia wycieczki udali się do Grodu Foluszek gdzie mieli możliwość ubrać się w stroje mieszkańców grodu, strzelać z łuku, posługiwać się mieczem, ulepić własnoręcznie naczynia z gliny, mielić ziarno na mąkę zapoznać się z pracą kowala oraz wziąć udział w zawodach. Po tym dniu pełnym atrakcji wszyscy zmęczeni ale zadowoleni wrócili do domu.


      Hanna Wyrębek

     • DODATKOWE ZAJĘCIA Z JĘZYKA POLSKIEGO

     • Cały świat śledzi toczące się w Ukrainie działania wojenne.
       Konsekwencją ich są migracje ludności cywilnej. Wielu obywateli Ukrainy zamieszkało w naszym mieście, a dzieci i młodzież kontynuują naukę w węgrowskich szkołach. Do naszej szkoły uczęszcza ponad 40 uczniów, dla których zorganizowano dodatkowe zajęcia z języka polskiego. Uczniowie pracują  w trzech grupach wiekowych. 
      Celem tych zajęć jest zainteresowanie uczniów językiem i kulturą polską oraz rozwijanie podstawowych umiejętności czytania, pisania, liczenia i wypowiadania się. 
      Dużą pomocą w kontaktach z dziećmi służy p. Roksolana  Rudyk, która jest tłumaczką i dużym wsparciem dla dzieci z Ukrainy i prowadzących dodatkowe zajęcia z języka polskiego nauczycielek. Z pomocy p. Roxolany korzystają również inni nauczyciele, którzy uczą uczniów z Ukrainy,  Pomoc p. Roxolany jest niezbędna podczas kontaktów dyrekcji,  p. pielęgniarki i nauczycieli z rodzicami uczniów z Ukrainy. 
      Dzieci darzą Ją dużą sympatią i zaufaniem.  


      Danuta Chylińska
      Roksolana Rudyk

      ДОДАТКОВІ ЗАНЯТТЯ З ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ 
      Цілий світ стежить за бойовими діями, які відбуваються в Україні.
      Їх наслідком є міграція мирного населення. До нашого міста переїхало багато громадян України, а діти та молодь продовжують навчання у школах Венгрова. Нашу школу відвідує понад 40 учнів, для яких організовано додаткові заняття польської мови. Учні працюють у трьох вікових групах.
      Метою цих занять є зацікавити учнів польською мовою та культурою, а також розвинути основні навички читання, письма, рахунку та говоріння.
      Велику допомогу у контактах з дітьми надає пані Роксолана, яка є перекладачем.


      Данута Хиліньска 
      Роксолана Рудик

     • „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka”

     • Projekt przeznaczony był dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniów liceów ogólnokształcących, którzy w roku 2021/2022 osiągnęli wybitne wyniki w nauce oraz w innych dziedzinach.  
      Wśród stypendystów byli również uczniowie naszej szkoły: Amelia Kowal, Anna Piotrowska, Alicja Wojtyra oraz Wiktor Tabor.
      Nagrodzonym uczniom gratulacje i życzenia złożyli, przybyli na uroczystość,  goście.


      D. Chylińska
      Zespół do Spraw Promocji

     • „Jura Krakowsko-Częstochowska aktywnie”

     • W dniach 2-3 czerwca klasy 6a, c i d udały się na wycieczkę w okolice Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Pierwszego dnia zwiedziliśmy zamek w Ogrodzieńcu, największy i najdostojniejszy z Orlich Gniazd. Następnie odwiedziliśmy Park Miniatur w Ogrodzieńcu, w którym można zobaczyć Szlak Orlich Gniazd w skali 1:25 rozciągający się od Krakowa aż po Częstochowę. Dużą atrakcją był zjazd na specjalnie wyprofilowanym torze saneczkowym. Kolejnym punktem tego dnia był Park Doświadczeń Fizycznych w Ogrodzieńcu. Na koniec udaliśmy się do Grodu na Górze Birów, rekonstrukcja dawnej osady. Po dniu pełnym wrażeń przejechaliśmy do ośrodka noclegowego. 
      Dzień drugi rozpoczęliśmy od pysznego śniadania, aby nabrać sił, gdyż czekały nas zajęcia wspinaczkowe w Podlesicach. Uczniowie poznali zasady i podstawowe techniki wspinaczkowe. Mogli spróbować swoich sił na skałkach w północnej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej. To było naprawdę ciekawe doświadczenie. Po obiedzie czekał nas powrót do domu. Wszyscy dobrze się bawili i aktywnie spędzili ten czas. 

      Klaudia Pędzich, Dorota Wrzosek, Anna Sińczuk, Edyta Doktorska-Rafałek

     • Mistrzynie Polski Federacji International Dance Organization

     • O sukcesach zespołu Avokado pisaliśmy wielokrotnie. Tym razem przekazujemy niezwykle ważną wiadomość. Dziewczęta w składzie: (od lewej): Julia Marcinkowska, Alicja Wojtyra, Aleksandra Nojszewska, Wiktoria Marchela, Nadia Bronisz i Iga Mikołajewska pod kierunkiem trenerki p. Patrycji Pietrzak zdobyły tytuł Mistrza Polski Federacji International Dance Organization, tym samym otrzymując awans na Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata. 
      Gratulujemy i życzymy udanych występów w kolejnych etapach Mistrzostw.

      D. Chylińska
      Zespół do Spraw Promocji
      źródło: WOK

     • SUKCESY ANI i JANKA

     • Po raz kolejny Anna Piotrowska – uczennica klasy VIII a i Jan Bardadyn – uczeń klasy IV a wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym „Zaczarowany Fortepian” w Wieliszewie. W tym roku była to już dziewiąta edycja. 
      Podczas przesłuchania uczestnicy wykonali dwa utwory – pierwszy utwór prezentujący możliwości techniczne wykonawcy, drugi - utwór kantylenowy (melodia o charakterze lirycznym). To pozwoliło jurorom ocenić talent, umiejętności oraz profesjonalizm młodych pianistów.
      W drugiej kategorii wiekowej 10-13 lat Jan Bardadyn zdobył wyróżnienie.
      Natomiast w trzeciej kategorii wiekowej 14-17 lat pierwsze miejsce zdobyła Anna  Piotrowska. 
      Gratulujemy młodym pianistom i życzymy dalszych sukcesów

      Danuta Chylińska
      Zespół do Spraw Promocji
      źródło: WOK

     • Festiwal Humanitas na Zamku w Liwie

     • 1 czerwca przypada Dzień Dziecka
      W tym dniu uczniowie naszej szkoły w ciekawy sposób spędzali czas. Niektóre z klas: 1a, 2a, 3a, 3 c, 4b, 4c, 4d, 4e i 5d udały się do Liwa, gdzie uczestniczyły w Festiwalu Humanitas.
      Festiwalowi przyświecało motto; „Nauka, Sztuka, Doświadczenie”, nawiązujące do renesansowego  ideału wychowania – humanitas. 
      Celem festiwalu była popularyzacja sztuki, nauki, ekologii oraz rzemiosła wśród dzieci za pomocą wykładów i warsztatów prowadzonych przez osoby związane z tymi obszarami.
      Organizatorom Festiwalu dziękujemy za zaproszenie.
      Zespół do Spraw Promocji Szkoły


      foto: D. Chylińska, E. Doktorska-Rafałek, B. Gierłowska, D. Snopczyńska, Z. Szczęsna

     • Szkolny Konkurs Przyrodniczy dla klas III

     • 27 maja 2022 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Przyrodniczy przeznaczony dla uczniów klas trzecich.  Do konkursowych zmagań przystąpiło 15 uczniów klas trzecich.
      Celem konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Zadania konkursowe pokazały uczestnikom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania i wyciągania wniosków. 
      Każdy uczeń otrzymał zestaw 24 zadań podzielonych na trzy grupy według stopnia trudności (po 8 zadań za 3 punkty, 8 za 4 punkty i 8 za 5 punktów). Na rozwiązanie  uczniowie mieli 45 minut. Maksymalnie można było uzyskać  96 punktów. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem podchodzili do pracy i z niecierpliwością oczekiwali ogłoszenia wyników. Uczniowie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca  oraz wyróżnienie otrzymają dyplomy oraz nagrody książkowe, a pozostali uczniowie dyplomy za udział. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
      Wyniki konkursu:
      I miejsce   Julia Tomyślak   kl. III a
      II miejsce   Gabriel Plewka  kl. III d
      III miejsce   Ireneusz Chodowski  kl. III d
      Wyróżnienie:  Piotr Cichomski  kl. III b


      Organizatorzy:  Elżbieta Szcześnik,  Bożena Gierłowska

     • XXXVIII Konkurs Recytatorski dla Dzieci im. Korenla Makuszyńskiego

     • Dnia 18.05.2022 r. w bibliotece szkolnej odbył się szkolny etap XXXVIII  Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego. Do etapu powiatowego zakwalifikowały się następujące uczennice w kategorii IV – VI : Marika Pietruczanis z klasy IV a i Zofia Wasążnik z klasy V a, w kategroii VII – VIII : Magdalena Klimaszewska z klasy VII c i Julia Sowa z klasy VII e. 
      W eliminacjach powiatowych w kategorii IV – VI  I miejsce zajęła Zofia Wasążnik przygotowana przez Panią Beatę Gadomską. 
      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

      Bożena Sakowska 
      Joanna Zawadzka
       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
   • spwegrow@gmail.com
   • (+25) 792-30-97
   • 07 - 100 Węgrów ul. T. Kościuszki 16 Poland