• Mistrzostwa Regionu w piłce siatkowej dziewcząt

     • W środę 27 kwietnia w naszej szkole odbył się finał regionu siedleckiego w piłce siatkowej dziewcząt.
      W turnieju zagrało 6 drużyn - SP 4 Sokołów Podlaski,  SP Mińsk Mazowiecki, SP Skórzec, SP Garwolin, SP 5 Siedlce, SP 2 Węgrów.
      Drużyna naszej szkoły w składzie: Marcelina Murawska, Roksana Jachimowicz, Martyna Rudnik, Agata Dejnarowicz, Lena Serafińska, Weronika Wierciochowska, Zosia Wasążnik, Wiktoria Majewska, Antonina Murawska, Basia Wierciochowska wywalczyła brązowy medal.
      Trener: p. Barbara Murawska
      GRATULACJE !!!

      Katarzyna Paderewska

     • WARSZTATY WIELKANOCNE W GŁĘBOCZYCY

     • 8 kwietnia klasy 1c i 1d były na warsztatach wielkanocnych w Głęboczycy. 
      Zajęcia rozpoczęły się krótką pogadanką na temat sposobów ozdabiania jajek. Następnie uczniowie próbowali swoich sił we własnoręcznym upiększaniu swoich jaj.
      Kolejnym punktem programu było spotkanie z Babą Jagą, która twierdziła, że w bajkach braci Grimm została przedstawiona nie do końca prawdziwie. Poczęstowała nas pysznymi ciasteczkami i zrobiliśmy sobie kilka zdjęć. Następnie udaliśmy się do pracowni, w której każdy z nas zrobił sobie pamiątkową przypinkę.
      Dowiedzieliśmy się też wielu ciekawych rzeczy na temat życia pszczół, których wosk jest wykorzystywany przy ozdabianiu pięknych łowickich pisanek.
      Pogoda dopisała, więc udaliśmy się na tor przeszkód, a na zakończenie odbyliśmy przejażdżkę wozem.
      Zadowoleni wróciliśmy do domów.

      Agnieszka Kosińska

     • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE DLA UCZNIÓW Z UKRAINY

     • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE DLA UCZNIÓW Z UKRAINY,  KTÓRZY KONTYNUUJĄ NAUKĘ W NASZEJ SZKOLE I ICH RODZIN 
      РІЗДВЯНІ ПОБАЖАННЯ ДЛЯ СТУДЕНТІВ З УКРАЇНИ, ЩО ПРОДОВЖУЮТЬ НАВЧАННЯ В НАШІЙ ШКОЛІ, ТА ЇХ СІМЕЙ


      "Życzymy, aby zmartwychwstały Chrystus uleczył rany i ból waszych serc, pokonał nienawiść i zło i darował upragniony pokój" - tak napisali prawosławni hierarchowie.
      Do życzeń tych przyłączają się uczniowie i pracownicy naszej szkoły.

      «Бажаємо, щоб воскреслий Христос зцілив рани і біль у ваших серцях, переміг ненависть і зло і дарував жаданий мир», – написали православні ієрархи.
      Учні та працівники нашої школи приєднуються до побажань.

      Danuta Chylińska 
      Zespół do Spraw Promocji Szkoły 

       

     • Światowy Dzień Ziemi

     • „Trzeba mocno bronić starej Ziemi! 
      Dać odpocząć wodzie, lasom, glebie!”

      22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Wtedy na całym świecie odbywają się uroczystościi spotkania, mające na celu promocję postaw ekologicznych a także uświadomienie zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska. Ziemia to nasza planeta. Żyją na niej ludzie, zwierzęta, rośliny. To nasz wspólny dom. Mamy wpływ na jej losy, możemy odpowiednio pokierować życiem tak, aby to święto trwało cały rok. W naszej szkole uroczystość z tej okazji przygotowali uczniowie z klasy IIIc. Zaprezentowali przedstawienie, w którym przypomnieli o właściwym segregowaniu śmieci, sadzeniu drzew, oszczędzaniu wody oraz innych czynnościach wpływających na kondycję naszej planety. Zwrócili uwagę na to, że wszystkie dary przyrody należy wykorzystywać mądrze - tak, aby wystarczyło ich dla przyszłych pokoleń oraz żeby poświęcić czas na bycie z przyrodą, bo ona jest niezwykle ważna, piękna i ciekawa.Każdy powinien dbać o nasz jedyny, dostępny nam świat.
      Gratulacje dla małych aktorów. Podziękowanie dla p. dyr. Agnieszki Kowalczyk, p. Elżbiety Szcześnik, p. Danuty Chylińskiej.

      Przygotowanie uczniów
      i dekoracje -Iwona Dąbrowska

     • Mistrzostwa Szybkiego Mnożenia

     • W dniach 21-25 marca odbył się finał Międzynarodowych  Mistrzostw Szybkiego Mnożenia 2022. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów z klasy III a – Aleksander Łuszczyński i Szymon Popowski, a ich opiekunką była p. Dorota Snopczyńska. Każdy z finalistów miał 5 minut na wykonanie jak największej ilości działań z mnożenia do 100. Nasi uczniowie odnieśli wielki sukces, bowiem w  kategorii uczniów klas III ze szkół podstawowych Aleksander Łuszczyński zajął I miejsce, za które otrzymał puchar, dyplom, zestaw klocków Lego oraz zdobył  tytuł Mistrza Szybkiego Mnożenia 2022. Szymon Popowski zajął  II miejsce, za które otrzymał dyplom i puzzle 3D oraz tytuł Wicemistrza Szybkiego Mnożenia 2022.  
      Chłopcom bardzo gratulujemy tak wysokich wyników oraz życzymy dalszych sukcesów matematycznych. 

      Dorota Snopczyńska

     • Wielkanoc

     • Niech  Święta Zmartwychwstania Pańskiego w 2022 roku

      będą dla Wszystkich czasem refleksji, wytchnienia i pokoju.

      Niech będą czasem nadziei i  przyniosą  wiele

      szczęścia, radości i ufności  w nadchodzącą przyszłość.

                                                    
                                                       Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 2 
                                               im. Jana Pawła II w Węgrowie

     • PLASTYKA W OBRZĘDACH I ZWYCZAJACH - WIELKANOC 2022

     • Od wielu lat Węgrowski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci, młodzież i osoby dorosłe do udziału w konkursach plastycznych. W tym roku również ogłoszono konkurs, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły:

      Klasy I – III :

      Hubert Chrupek II a

      Nikola Żmuda II b

      Katarzyna Chróścicka II b

      Maria Zalewska II b

      Piotr Kijewski II a

      Magdalena Dzundza II a

      Marcela Sulich II a - 3 miejsce

      Oliwier Supeł III b

      Kinga Rostek III b

      Julia Putkowska III b

      Klasy IV – VI :

      Adam Wyrzyk IV a

      Lena Szczygielska IV e – wyróżnienie

      Borys Małyska IV a

      Jolanta Budka IV b

      Bartłomiej Germel V a

      Paweł Połaski VI a

      Klasy VII – VIII :

      Liwia Matusik VII e

      Kinga Rychlik VII e

      Kacper Piotrowski VII a

      Amelia Kowal VIII e – wyróżnienie

      Mateusz Piotrowski VII a

       

      Piękne prace: palmy wielkanocne i kartki świąteczne w wykonaniu uczniów, ozdobiły wystawę.

      Dorota Białobrzeska-Portka

     • Projekt badawczy czas start! Klasa 3b w świecie przyrody.

     • Czego potrzebują rośliny, żeby rosnąć?  

      Czy rośliny mogą rosnąć w ciemności?  

      Czy potrzebują wody? 

      Na te i na wiele innych pytań szukamy odpowiedzi.  Sadziliśmy, sialiśmy, teraz podlewamy i obserwujemy. Rozpoczęliśmy cykl zajęć, które odpowiedzą nam na wiele ciekawych i nurtujących nas pytań. Po kilku dniach już widać, kto ma rękę i duszę ogrodnika. Posadziliśmy cebulkę, rzodkiewka wschodzi. Jeszcze tylko nasiona sałaty, mięty, rukoli i bazylii nieśmiało grzeją się w promykach wiosennego słońca. Przed nami bardzo ciekawe doświadczenia. Jak myślicie, czy sól może szkodzić roślinom? Na jakim podłożu najlepiej rosną? Niedługo będziemy wiedzieć! 

      Magdalena Pietruczanis

     • I Targi Edukacyjne Powiatu Węgrowskiego - Dobra szkoła blisko Ciebie

     • Sznowni Państwo,
      Mając na uwadze jak ważne dla ósmoklasistów są podejmowane w tym czasie decyzje dotyczące wyboru szkoły ponadpodstawowej, zwracamy się z prośbą o zamieszczenie w Państwa mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej szkoły przesłanych materiałów, tak aby jak najszersza grupa odbiorców miała możliwość dowiedzenia się o nadchodzącym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że podczas Targów poprzez możliwość poznania oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Węgrowski, możliwość dostrzeżenia na żywo niektórych elementów ich dotychczasowego dorobku, czy też skorzystania z testu orientacji prozawodowej lecz nade wszystko poprzez bezpośrednią rozmowę z przedstawicielami tych szkół i placówek - staną się wyjątkową okazją dla uczniów Państwa szkół do zebrania informacji i cennych wskazówek, pomagających dokonać  właściwego wyboru szkoły ponadpodstawowej, w myśl przesłania i motywu przewodniego Targów: Dobra szkoła blisko Ciebie.

      Nasze działania promujące szkoły ponadpodstawowe chcemy skierować nie tylko do uczniów klas ósmych ale też do ich rodziców oraz młodszych kolegów i koleżanek z klas siódmych, którzy za niedługi czas również staną przed jednym z ważniejszych życiowych wyborów. Stąd byłoby nam niezmiernie miło gdybyście Państwo zechcieli przesłać do uczniów i ich rodziców, np. przez dziennik elektroniczny krótką informację o Targach wraz z plakatem, czy też wydrukować plakat o Targach celem wywieszenia w szkole w widocznym miejscu.

      Mamy nadzieję, że nasze wspólne działania pomogą młodym ludziom podjąć  jak najlepsze decyzje i choć w małym stopniu zredukować stres związany z wyborem dalszej drogi kształcenia.

      Dlatego jeszcze raz serdecznie zapraszamy uczniów klas ósmych i siódmych, nauczycieli i rodziców do wzięcia udziału w I Targach Edukacyjnych Powiatu Węgrowskiego.

      Z poważaniem,

      z up. Starosty Węgrowskiego, Ewy Besztak
      Tadeusz Krupa
      Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki
      Starostwo Powiatowe w Węgrowie

     • ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

     • W tym roku również włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Na zajęciach uczniowie oglądali filmiki, z których dowiedzieli się co to jest autyzm i z jakimi problemami borykają się osoby autystyczne. Uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko, a na zajęciach plastycznych dzieci wykonały prace - z przewagą koloru niebieskiego. Jest to wyraz tolerancji i solidarności z osobami w spektrum autyzmu i Ich rodzinami.

      Danuta Chylińska
      Zespół do Spraw Promocji
      foto: I. Dąbrowska, M. Pietruczanis, Z. Szczęsna. D. Chylińska

     • NUMERY ALARMOWE RATUJĄ ŻYCIE…

     • to tytuł konkursu plastycznego, którego organizatorami byli: pielęgniarka szkolna – p. Agata Tabor, SP ZOZ Węgrów i Rada Rodziców SP Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie.
      Celem konkursu było:
      - rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży
      - utrwalanie znajomości numerów alarmowych: 112, 997, 998, 999
      - kształtowanie prawidłowych postaw i właściwych zachowań podczas niesienia pomocy
      Na konkurs wpłynęło 37 prac.
      Komisja w składzie: p. D. Białobrzeska – Portka, p. M. Marczak, p. W. Ojdana oraz p. A. Tabor oceniła prace i nagrodziła te, które spełniały kryteria konkursu oraz były ciekawe pod względem plastycznym.
      UCZNIOWIE KLAS I – IV:
      1 miejsce  - Blanka Waszczyńska kl. 3 a
      2 miejsce – Julia Frąckiewicz kl. 1 c
      3 miejsce- Laura Krasnodębska kl. 3 c
      Wyróżnienia: Maria Sulich – kl. 2 a, Oliwier Wasążnik – kl. 3 b, Maja Gałązka – kl. 3 a, Nikola Rutkowska – 3 d, Jolanta Budka – kl. 4 b.
      Uczniowie klas V – VIII:
      1 miejsce – Dawid Kłos – kl. 5 f
      2 miejsce – Maria Świętochowska – kl. 6 a
      3 miejsce – Zuzanna Laskowska – kl. 6 a
      Wyróżnienie: Kinga Rychlik – kl. 7 a
      Dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

      Pielęgniarka szkolna – A. Tabor

     • „Święty Janie Pawle II-Pamiętamy”

     • Drugiego kwietnia 2005 roku oczy całego świata skierowane były na Watykan. Miliony ludzi przed telewizorami i kilkadziesiąt tysięcy osób na placu Świętego Piotra trwało w nieprzerwanej modlitwie różańcowej w intencji umierającego Jana Pawła II. W siedemnastą rocznicę tego wydarzenia pamięć o papieżu Polaku jest wciąż żywa w sercach ludzi. W wielu miejscach upamiętniających Jego postać składane były kwiaty i zapalane znicze.  
      Uczniowie uczcili pamięć o PATRONIE NASZEJ SZKOŁY koncertem muzyki klasycznej pod tytułem „Święty Janie Pawle II-Pamiętamy”. W koncercie, który poprowadził Bartosz Tchórzewski wystąpili, Anna Piotrowska z kl. 8 a, Kornelia Oleszczuk z kl.8 c, Amelia Kowal i Mateusz Skwierczyński z kl. 8 e, Iga Bartczuk z kl.7 b, Paulina Niszcz, Oliwia Bozińska i Marika Pietruczanis z kl.4 a.
      Dziękujemy wszystkim uczestnikom i życzymy wielu sukcesów.
      Ponadto Samorząd Uczniowski dziękuje za pomoc w przygotowaniu koncertu p. Joannie Zawadzkiej i p. Izabeli Siekierzyńskiej.


      Samorząd Uczniowski 
      Agnieszka Zarzycka
       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
   • spwegrow@gmail.com
   • (+25) 792-30-97
   • 07 - 100 Węgrów ul. T. Kościuszki 16 Poland