• FOTORELACJA Z ZAJĘĆ ŚWIETLICOWYCH

• Świetlica stwarza dzieciom możliwość swobodnej zabawy, jak również uczestnictwa w działaniach ukierunkowanych, takich jak:
            •    Zajęcia plastyczno-techniczne.
            •    Zajęcia muzyczno-rytmiczne.
            •    Zajęcia ruchowe, gry i zabawy sportowe.
            •    Zajęcia czytelnicze.
            •    Zajęcia dydaktyczne.
            •    Zajęcia relaksacyjne o charakterze wyciszającym.
            •    Zabawy wg indywidualnych preferencji i zainteresowań.
            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć.

Wychowawcy świetlic

• „Powstanie styczniowe przykładem patriotycznej postawy Polaków”

• W dniu 23 lutego 2024 r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród w 14 edycji konkursu rejonowego „Powstanie styczniowe przykładem patriotycznej postawy Polaków”. W rywalizacji zorganizowanej przez zespół nauczycieli historii Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie wzięła udział rekordowa liczba uczniów z rejonu siedleckiego. Celem konkursu było uświadomienie uczniom znaczenia Powstania Styczniowego oraz promowanie i kształtowanie postaw patriotyzmu w nawiązaniu do tradycji niepodległościowych narodu polskiego.
            Laureatami konkursu wiedzy historycznej zostali uczniowie naszej szkoły:
            I miejsce – Ksawery Marchela
            III miejsce ex aequo – Maja Jaszczur i Oliwier Grochowski
            Zaś laureatami konkursu plastycznego:
            II miejsce – Gabriela Milewska
            Wyróżnienie- Jakub Wielgo
            Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów

Zespół nauczycieli historii
            Izabela Siekierzyńska , Radosław Łuszczyński, Grażyna Dragan

• Walentynkowe głośne czytanie

• W dniu 14.02.2024 r. uczniowie z klas Ie, Ic, IIIc uczestniczyli w głośnym czytaniu. Dzieci wysłuchały opowiadań z książki napisanej przez Marka Michlaka pt. ”Opowieści o tym, co w życiu ważne”. Opowiada ona o codziennych doświadczeniach rodzinnych, szkolnych oraz koleżeńskich Julki i Miłosza. W opowiadaniach autor książki tłumaczy słowa takie jak: miłość, tolerancja szacunek, przyjaźń, empatia, odwaga, nauka i wiedza, życzliwość, patriotyzm, wolność, poczucie humoru, odpoczynek. Pojęcia dokumentowane są różnymi zdarzeniami i własnymi refleksjami. Na koniec dzieci zrobiły sobie zdjęcia w serduszku.

Bożena Sokowska

• Światowy Dzień Kubusia Puchatka w świetlicy.

• Ów przypada na 18 stycznia - rocznicę urodzin autora bajki: „Kubuś Puchatek” Alana A. Milne’a (1882 r. u.). Utwór literacki został wydany w 1926 r., tzn. że miś „o bardzo małym rozumku” liczy niespełna 98 lat.
            Tymi i innymi ciekawostkami ad vocem święta rozpoczęła zajęcia w świetlicy pani Bożena Sakowska, bibliotekarka szkolna. Przeczytała rozdział z powieści, do którego przygotowała pytania otwarte w formie losowania. Każdą prawidłową odpowiedź grupa uczestników oklaskiwała. Największym powodzeniem cieszyła się zabawa zręcznościowa, której cel stanowiła kradzież Prosiaczka, przyjaciela Kubusia Puchatka, osłanianego przez wychowanka z zakrytymi szalikiem oczami. Wdzięczną i sympatyczną atrakcją była ramka z postaciami bajkowymi jako kadr fotografii. Dzieci chętnie pozowały do pamiątkowego zdjęcia. Podopieczni uczynili pamiętnym to wydarzenie poprzez rysunki głównego bohatera oraz kolorowanki ofiarowane przez prowadzącą.
            „Świetliczaki” sprawiały wrażenie, jakby wyczekiwały spotkania z literaturą na wesoło. Pani bibliotekarka wyszła naprzeciw ich skrytym życzeniom, być może nawet pragnieniom, skoro po jego zakończeniu proponowały słuchanie piosenek z bajki, jak również jej ekranizację.
            Żywimy nadzieję na nie jedną jeszcze inspirującą, miłą, „fajną” wizytę Szanownego Gościa, któremu uczniowie wystawili ustnie „milion szóstek”  :-D.

Z wyrazami uznania i wdzięczności
            Emilia Jaczewska

• W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

• W styczniu, tuż przed feriami zimowymi, odbyły się spotkania uczniów klas I – III z pielęgniarką szkolną. Ich tematem była higiena jamy ustnej oraz przygotowanie dzieci do czekającej je po feriach fluoryzacji zębów. Uczniowie z zainteresowaniem przyswajali przekazywane wiadomości, uczyli się prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej oraz uważnie obserwowali przeprowadzane doświadczenia.
            To już drugie takie spotkanie z uczniami młodszych klas, przygotowane przez pielęgniarkę. Pierwsze - równie pasjonujące - miało miejsce na przełomie listopada i grudnia. Dotyczyło dbania o zdrowie i higienę ciała.

Agnieszka Kowalczyk
            Emilia Podniesińska