• Obserwacje mikroskopowe w kl.2c

     • W dniu 26 września 2022r.do klasy 2c na spotkanie z uczniami przybyła pani Marianna Majewska, która w bardzo ciekawy sposób zaprezentowała budowę  i   zasady działania mikroskopu. Każdy uczeń mógł samodzielnie dokonać obserwacji preparatów roślinnych i zwierzęcych pod mikroskopem. Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości i satysfakcji.

      Elżbieta Żołędowska

     • INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

     • W piątek 23 września 2022 roku  w Węgrowie odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe.
      Reprezentanci naszej szkoły uplasowali się na wysokich miejscach i uzyskali awans na  zawody regionalne w Siedlcach.
      KATEGORIA: KLASY5-6
      1 miejsce - Zosia Wasążnik z klasy 6a
      2 miejsce - Roksana Jachimowicz z klasy 7a
      5 miejsce - Zuzanna Kmieć z klasy 5a

      KATEGORIA KLASY 7-8
      3 miejsce - Maciej Gajowniczek z klasy 8c
      5 miejsce - Wiktor Borejko z klasy 8a
      6 miejsce- Mateusz Krętkowski z klasy 8a
      6 miejsce - Lidia Tempczyk z klasy 8a
      GRATULACJE !!!
       

      Katarzyna Paderewska

     • WIELKI SUKCES WĘGROWSKICH ZUCHÓW

     • W dniach 16-18 września zuchy z 9 Gromady Zuchowej ,,Orlęta” im. hm. Aleksandra Kamińskiego wzięły udział w jubileuszowych 30. Dniach Chorągwi Mazowieckiej w Płocku – święcie mazowieckich harcerzy. 
      Patrol złożony z uczniów naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie zmierzył się aż z 16 patrolami zuchowymi z całego Mazowsza i powtórzył zeszłoroczny sukces zdobywając 1 miejsce na trasie zuchowej. 
      Mimo niesprzyjającej aury zuchy świetnie bawiły się wykonując kolejne zadania, które przybliżały im goszczące je miasto. A wieczorem czekał na nie koncert zespołu Załoga Szklanego Jasia podczas którego cała sala mogła usłyszeć, że węgrowskie zuchy wróciły niedawno z kolonii wikińskiej.
      Na zdjęciu zuch Janek Gierłowski, zuchenki Pola Paśniewska (SP1), Basia Świątek (SP1), Zuzia Gierłowska, Iza Wyszogrodzka, Juka Wojtyra (SP1), Marysia Szczepanik, oraz druhny Jolanta Jasiurska, Gabriela Rydzewska oraz Natalia Burczyńska.
      GRATULUJEMY!!! 

     • Kulturalna Szkoła na Mazowszu- wycieczka do Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie.

     • 22 września 2022r. klasa 2c wybrała się na wycieczkę do Muzeum Zbrojowni na Zamku w  Liwie. Uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej prezentującej kulturę rycerską, zwiedzili również zamek. Opowieści panów przewodników były interesujące, bogate w anegdoty i nasycone wieloma ciekawostkami. Czas spędzony w Liwie upłynął w miłej atmosferze.

      Elżbieta Żołędowska, Joanna Zawadzka

     • PO RAZ KOLEJNY I MIEJSCE

     • 18.09.2022r. na Rynku Mariackim w Węgrowie odbyło się Mazowieckie Święto Chleba i Sera zorganizowane przez Miasto Węgrów, Węgrowski Ośrodek Kultury oraz Hochland Polska Sp. z o.o. Zakład Mleczarski w Węgrowie.
      Jednym z punktów bogatego programu było ogłoszenie wyników konkursu na „Najpiękniejsze Ogrody i Balkony Węgrowa”.
      W kategorii firmy i instytucje /architektura zieleni/ nasza szkoła ex aequo z Firmą ADDIT Sp z o.o. zajęła I miejsce.
      DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY NA CO DZIEŃ PIELĘGNUJĄ ZIELEŃ WOKÓŁ SZKOŁY.


      D. Chylińska
      Zespół do Spraw Promocji

     • Sprzątanie Świata 2022

     • W piątek 16 września 2022 roku nasza szkoła  włączyła  się w akcję ,,Sprzątania Świata", która w tym roku przebiegała pod hasłem: „Wszystkie śmieci są nasze”. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, odpowiedzialności za środowisko naturalne oraz pokazanie, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu (segregacja śmieci, umiejętne gospodarowanie odpadami na rzecz ochrony środowiska). Tego dnia uczniowie klasy VII B i VIII C wspólnie z nauczycielami zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki porządkowali teren wokół szkoły, a także ulice znajdujące się w pobliżu szkoły. Czynny udział w przedsięwzięciu pomógł uczniom  zrozumieć, że należny dbać o środowisko i czystość swojego otoczenia. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w akcji!

      Wioleta Rychlik, Barbara Nowotniak, Magdalena Kobylińska, Marianna Korzeniewska

     • OBCHODY DNIA KROPKI W ŚWIETLICACH SZKOLNYCH

     • „Świetliczaki” – bywalcy świetlic – uczcili Międzynarodowy Dzień Kropki. W każdej z trzech świetlic podejmowano różne aktywności, których motywem przewodnim była KROPKA. Uczniowie, przy wsparciu pań:  D. Chylińskiej, E. Jaczewskiej, G. Kryńskiej i D. Żebrowskiej, wykonywali ciekawe prace oraz chętnie uczestniczyli w różnych grach i zabawach.

      D. Chylińska

      Zespół do Spraw Promocji

     • Dzień Kropki

     • Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień Kropki”.  Dzień Kropki jest międzynarodowym świętem kreatywności, które obchodzone jest od 2008 roku. Wszystko zaczęło się od książki dla dzieci pod tytułem "The Dot" ("Kropka") autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek Petera H. Reynoldsa. Książka opowiada historię małej Vashti, która dzięki małej kropce i świetnej nauczycielce plastyki odkryła w sobie talent i uwierzyła w siebie. Tytułowa KROPKA to początek zmian w życiu Vashti, która dzięki słowom nauczycielki odkrywa w sobie talent plastyczny. 
      Dzień Kropki to zabawa, kropkowe stroje, spędzanie czasu na rozmowach i czytanie książki i oglądanie inspirujących filmów. Vashti może być dla nas wzorem wspierającej osoby, która oddaje dobro otrzymane od nauczycielki. Powiedzenie, że “dobro powraca” jest pięknie zobrazowane na kartach książki.
      Musimy pamiętać, że KROPKA jest jedynie symbolem, znaczkiem, który pomaga uczniom rozwinąć skrzydła talentu.
      Samorząd Uczniowski
      Agnieszka Krawczykowska

     • Bezpieczna droga

     • 13 września 2022 roku uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie. Przybyli do nas: sierżant - Rafał Bałdyga, starszy posterunkowy – Mateusz Chrupek z Zespołu do Spraw Nieletnich oraz starszy sierżant – Olga Tryfon i młodszy aspirant – Sławomir Bogusz z Wydziału Ruchu Drogowego. Towarzyszyli im przedstawiciele sieci sklepów Mrówka.

      Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu szczególnego bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, a także o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, prawidłowym zachowaniu na przejściach dla pieszych. Policjanci omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą pojawić się na drodze dziecka, omówili sposoby unikania lub ich pokonywania. Ponadto wyjaśnili, jak ogromną rolę pełnią różne elementy odblaskowe umieszczone na ubraniu i plecakach dzieci. Uczniowie odpowiadali na zadawane pytania, wykazali się rozległą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, chętnie podawali liczne przykłady niewłaściwego zachowania. W nagrodę za aktywny udział otrzymali odblaski i słodycze.

      Druga część spotkania to zajęcia praktyczne w pobliżu szkoły - nauka prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

      Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

      Przeprowadzenie zajęć przez specjalistów przyczyniło się do wzrostu świadomości pierwszoklasistów. 

      Tekst i zdjęcia: Iwona Dąbrowska, Magdalena Pietruczanis, Dorota Snopczyńska, Zofia Szczęsna

     • OSTATNIE POŻEGNANIE

     • „Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.
      Tak jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić…
      tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,
      że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić”
       Ks. J. Twardowski


      Z przykrością dowiedzieliśmy się, że w dniu 12 września 2022 roku opuściła nas na zawsze
      Małgorzata Kamińska (z domu Soszyńska) 
      wieloletnia nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w naszej szkole.

      Wiadomość ta wywołała we wszystkich ogromny ból i smutek. 
      Małgosia była bardzo dobrą wychowawczynią i przemiłą koleżanką, skromną i bezkonfliktową. Emanował od Niej spokój i ciepło. Odeszła od nas zbyt wcześnie. Bardzo będzie nam Jej brakować, pozostanie w naszej pamięci i wspomnieniach.
      W tym trudnym czasie żałoby łączymy się myślami z najbliższymi Małgosi,  którym szczerze współczujemy utraty ukochanej osoby.
      Składamy wyrazy głębokiego współczucia
      Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
   • spwegrow@gmail.com
   • (+25) 792-30-97
   • 07 - 100 Węgrów ul. T. Kościuszki 16 Poland