• Informacja o świetlicy szkolnej

• W Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II działa świetlica szkolna. Jej funkcjonowanie i organizacja jest ściśle związana z działaniem placówki. Zajęcia prowadzone są w dni nauki szkolnej od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 16:30. Na zajęcia uczęszczają uczniowie, których rodzice złożyli wnioski o przyjęcie dziecka do świetlicy.

Nauczyciele sprawujący opiekę nad dziećmi w świetlicy szkolnej:

mgr Grażyna Dragan,

mgr Agnieszka Antońska,

mgr Grażyna Kryńska,

mgr Dorota Żebrowska,

mgr Danuta Chylińska,

mgr Elżbieta Chojecka,

mgr Emilia Jaczewska,

mgr Ewa Jaskulska,

mgr Bożena Gierłowska.

Cele i zadania świetlicy szkolnej

Celem  ogólny świetlicy szkolnej jest:

Zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej umożliwiającej wszechstronny rozwój dziecka, jego zainteresowań, uzdolnień i umiejętności z uwzględnieniem misji szkoły.

Zadania świetlicy:

1.      Zapewnienie wychowankom opieki w wyżej wymienionych godzinach.

2.      Wytwarzanie dobrego klimatu w nawiązaniu kontaktów dziecka z nauczycielem.

3.      Opieka, pomoc i rada w każdej sytuacji, która przysparza dzieciom trudności.

4.      Organizowanie odpoczynku czynnego, ruchu (jeśli to możliwe na świeżym powietrzu).

5.      Wzbudzanie i rozwijanie zainteresowań poprzez dostarczanie okazji do różnorodnej ekspresji (plastycznej, muzycznej, dramatycznej).

6.      Organizowanie konkursów świetlicowych i szkolnych dających możliwość szerszego udziału wychowanków w życiu szkoły oraz prezentacji na forum szkoły.

7.      Stała systematyczna współpraca z rodzicami, wychowawcami i pedagogiem szkolnym.

8.      Udział świetlicy w życiu społecznym szkoły i środowiska lokalnego.

9.      Organizowanie samorządności świetlicowej i współodpowiedzialności za dobro wspólne.

Agnieszka Antońska

Zdjęcia>>>