• WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W SZKOLE

     • W marcu naszą szkołę odwiedziły sześciolatki z węgrowskich przedszkoli. Dzieci miały możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowych. Poznały sposoby radzenia sobie z emocjami, nauczyły się rywalizacji i współpracy w grupie. Przygotowane przez nauczycieli: pana Michała Gierasimiuka, pana Pawła Kucia oraz pana Łukasza Sobotkę, zajęcia dostarczyły sportowych emocji dzieciom, które z wielkim zaangażowaniem wykonywały wszystkie ćwiczenia. Dla wielu z nich był to “najwspanialszy dzień w życiu”.
      Oprócz zajęć sportowych na naszych gości czekało w szkole wiele atrakcji. Mogli poczuć się jak uczniowie i zasiąść w szkolnych ławkach podczas zajęć lekcyjnych przygotowanych przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, panie: Iwonę Dąbrowską, Magdalenę Pietruczanis, Dorotę Snopczyńską i Zofię Szczęsną. Starsi uczniowie z trzecich klas przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek drobne upominki. Po zajęciach w salach dzieci udały się na krótką wycieczkę po szkole. Odwiedziły gabinet pielęgniarki, stołówkę, świetlicę i szkolną bibliotekę. Na koniec wykonały wspólną fotografię i zostały obdarowane słodkimi upominkami.
      Pobyt przedszkolaków w szkole był dla wszystkich miłą odmianą od codziennych zajęć. Mamy nadzieję, że z niektórymi spotkamy się już we wrześniu i będziemy mogli ich przyjąć do naszej szkolnej społeczności.
      Bardzo dziękujemy Paniom i dzieciom za przyjęcie zaproszenia do naszej placówki.


      Katarzyna Paderewska

     • „Kiedy w piżamce smacznie śpisz, To kolorowe sny, z nią, śnisz …’

     • 9 marca 2022 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole  DZIEŃ PIŻAMY.
      Wielu uczniów ,tych najmłodszych i tych starszych pojawiła się w szkole w piżamach. Na szkolnych korytarzach można było spotkać u  tygrysy, misie, żabki i inne postaci z krainy bajek. Inni wskoczyli w swoje mięciutkie kapcie, ulubione piżamki i cieplutkie szlafroczki.  Było milutko i cieplutko.


      Samorząd Uczniowski 
      Agnieszka Zarzycka

     • Mistrzostwa regionu w piłce ręcznej dziewcząt

     • Dnia 8 marca 2022 roku w hali sportowej naszej szkoły odbyły się mistrzostwa regionu siedleckiego w piłce ręcznej dziewcząt. Do rozgrywek przystąpiły cztery drużyny: SP Sokołów Podlaski, SP Cegłów, SP Siedlce oraz SP Węgrów.

      Klasyfikacja końcowa:
      1. SP Cegłów
      2. SP Węgrów
      3. SP Siedlce
      4. SP Sokołów Podlaski

      Skład drużyny: Lidia Tempczyk klasa 7a, Wiktoria Bałdyga kl.8a,  Nadia Bronisz kl.8a, Natalia Chudoń kl.8a, Róża Dulba Kamińska kl.8a, Antonina Gierłowska kl.8a, Zosia Kruszewska kl.8a, Iga Mikołajewska kl.8a, Weronika Ojdana kl.8a, Anna Piotrowska kl.8a,Aleksandra Skrzypek kl.8a, Oliwia Szpakowska kl.8a, Emilia Wyszogrodzka kl.8a.

      Trener: Paweł Kuć

      Dziękujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!!!

      Katarzyna Paderewska

     • DZIEŃ KOBIET

     • W dniu 8 marca mali i starsi panowie wręczają swoim paniom: mamusiom, babciom, ciociom, siostrom, kuzynkom, sąsiadkom, teściowym, koleżankom… kwiaty, upominki oraz organizują różne niespodzianki.
      Dzień Kobiet corocznie obchodzony jest również w naszej szkole. 
      W dniu dzisiejszym chłopcy pamiętali  o swoich koleżankach przygotowując dla Nich kwiatki i drobne, nieraz śmieszne, upominki.
      O swoich koleżankach – nauczycielkach, paniach z obsługi i administracji pamiętali, pracujący w naszej szkole, panowie. Życzyli nam zdrowia, miłości i spokoju, satysfakcji z wykonywanej pracy oraz ufundowali pyszne torty.
      DZIĘKUJEMY!


      Danuta Chylińska
      Zespół do Spraw Promocji

     • BOHATERKA HARCERZY…

     • „Chcemy przedstawić naszą miejscową bohaterkę Panią Agnieszkę Zarzycką. Pani Agnieszka aktywnie działa w naszej miejscowości, jest dla nas autorytetem, ponieważ m.in. organizuje kwesty na odnowienie pomników i zabytków angażując w to uczniów. Jej pomysły są pełne kreatywności. Zapraszamy do oglądania wywiadu z p. Agnieszką Zarzycką – nauczycielką Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie”.
      Tak swój wybór bohaterki uzasadniają harcerze z 1 Specjalnościowej Drużyny Harcerskiej „GROM” im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej. Wśród członków drużyny są obecni i dawni uczniowie p. Zarzyckiej. 

      Pani Agnieszka Zarzycka to osoba, która od wielu lat pracuje na rzecz Węgrowa i jego mieszkańców. Jest popularyzatorką wiedzy o historii miasta i regionu. Za swoją sumienną pracę i działalność społeczną na rzecz szkoły i miasta była nagradzana. Wielokrotnie otrzymała nagrodę Dyrektora Szkoły oraz Burmistrza Miasta Węgrowa. W 2008 roku uhonorowana została medalem PRO MEMORIA, a w 2021 roku otrzymała odznakę „Za Zasługi dla Węgrowa”.
      Wszystkie dotychczasowe nagrody i wyróżnienia p. Zarzycka bardzo sobie ceni. Jednak to ostatnie wyróżnienie i okrzyknięcie Jej miejscową bohaterką przewyższa wszystkie inne.


      Danuta Chylińska
      Zespół do Spraw Promocji

     • MISTRZOSTWA POWIATU CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT W PIŁCE SIATKOWEJ

     • Dnia 3 marca 2022 roku reprezentacja klas VII i VIII Szkoły Podstawowej Nr2 w Węgrowie rozegrała mecze piłki siatkowej na szczeblu powiatowym. Sportowa postawa zawodniczek i zawodników pozwoliła na awans do kolejnego etapu rozgrywek na szczeblu regionalnym.

      Wyniki i skład zespołów:

      Dziewczęta-I miejsce

      Opiekun-p. Robert Kupisz
      Anna Dulba-Kamińska klasa 7a,
      Natalia Mieszało klasa 7a
      Maja Ożarowska klasa 7a,
      Antonina Pernach klasa 7a,
      Amelia Sitek klasa 7a,
      Lidia Tempczyk klasa 7a,
      Alicja Wojtyra klasa 7a,
      Maja Wójcikiewicz klasa 7a,
      Weronika Kuzak klasa 7d,
      Marysia Kądziela klasa 7d.

      Chłopcy I zespół-II miejsce

      Opiekun p. Paweł Kuć
      Kacper Izdebski klasa 8a,
      Igor Jaworski klasa 8a,
      JakubKurkus klasa 8a,
      Jakub Panufnik  klasa 8a,
      Jakub Piotrowski klasa 8a,
      Wojciech Poławski klasa 8a,
      Ignacy Skórka klasa 8a,
      Dawid Szymczakowski klasa 8a,
      Wiktor Tabor klasa 8a,
      Partyk Wrzeszcz klasa 8a,
      Adrian Zawadzki klasa 8a.

      Chłopcy II zespół - V miejsce

      Opiekun p.Paweł Szczepanik
      Wiktor Borejko klasa 7a,
      Michał Ciborowski  klasa 8a,
      Maciej Gałązka klasa 7a,
      Mateusz Krętkowski klasa 7a,
      Bartosz Królak klasa 7a,
      Dawid Matusik klasa 7a,
      Kacper Piotrowski klasa 7a,
      Mateusz Piotrowski  klasa 7a,
      Jakub Postek klasa 7a,
      Krzysztof Rusjan klasa 7a 
      Piotr Tomyślak klasa 7a.

      Gratulujemy sukcesów!!!

      Katarzyna Paderewska

     • Przygotowania do konferencji inaugurującej projekt „Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)”

     • W styczniu 2022 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgrowie rozpoczęto realizację drugiego etapu projektu. Jednym z ważnych przedsięwzięć zaplanowanych w tym okresie jest organizacja konferencji inaugurującej działanie Specjalistycznego Centrum Wspierającego Edukację Włączającą  w Węgrowie. Obecnie trwają intensywne prace nad przygotowaniem konferencji. Odbędzie się ona w dniu 29.03.2022 r. W programie znajdą się ciekawe wystąpienia prelegentów, treści dotyczące założeń edukacji włączającej, modelu SCWEW oraz zrealizowanych i zaplanowanych na kolejne miesiące działań Centrum. Wkrótce zostaną opublikowane dokładne informacje dotyczące organizacji konferencji, prelegentów i szczegółowy program. Zespół SCWEW ma nadzieję, że konferencja przyczyni się do popularyzacji edukacji włączającej w środowisku lokalnym.

     • Dzień chorób rzadkich 28.02. 2022

     • Dnia 28 lutego 2022r. obchodziliśmy Dzień Chorób Rzadkich. Jest to międzynarodowa kampania mająca na celu podniesienie świadomości społeczeństwa na temat chorób rzadkich i pokazanie, jaki wpływ mają one na codzienność osób chorujących. Po raz pierwszy dzień ten był obchodzony w 2008r.  w Stanach Zjednoczonych i przez 13 lat objął 36 państw. Wykrycie i leczenie chorób rzadkich jest bardzo trudne. Aż 80% z nich ma podłoże genetyczne. Chorób rzadkich jest na świecie od pięciu do ośmiu tysięcy. Łączy je ciężki i zazwyczaj przewlekły przebieg. 
      W ramach tego przedsięwzięcia podjęliśmy szereg działań mających na celu podniesienie świadomości uczniów na temat chorób rzadkich:
      - w oddziale przedszkolnym przeprowadzono zajęcia na temat zdrowia. Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną  pt: „ Jak dbam o zdrowie”
      - wychowawcy w klasach poruszali tematykę tych chorób.
      - Pani pielęgniarka przeprowadziła ciekawą pogadankę na temat chorób rzadkich.
      - przygotowano gazetkę z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte  chorobami rzadkimi.
      - w świetlicy szkolnej zostały przeprowadzone zajęcia związane z tematyką chorób rzadkich.

     • PROTEST WĘGROWSKICH SZKÓŁ!!! SOLIDARNI Z UKRAINĄ !!! PRECZ Z WOJNĄ !!!

     • Dzisiaj uczniowie i pracownicy węgrowskich szkół (Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II, I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza) zaprotestowali przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę . 
      Wszystko po to, by wyrazić wsparcie i dodać otuchy naszym kolegom i koleżankom z Ukrainy, oraz nawoływać do zaprzestania prowadzonych działań.
      Społeczności szkolne (ubrane na czarno lub w kolorach flagi ukraińskiej) biorące udział w proteście, na znak wsparcia przygotowały chorągiewki, kotyliony i transparenty, na których apelują o zaprzestanie wojny i wyrażają solidarność z Ukrainą.


      Hanna Chojnowska
      Agnieszka Zarzycka
      Ewa Dmowska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
   • spwegrow@gmail.com
   • (+25) 792-30-97
   • 07 - 100 Węgrów ul. T. Kościuszki 16 Poland