• 2021 - 2022

     • Dzień Dziecka w oddziale przedszkolnym

      Z okazji Dnia Dziecka dn. 2 i 3 czerwca 2022r. grupa przedszkolna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie wybrała się do restauracji ,,Domek” na lody oraz do sali zabaw ,,Karuzela” w Węgrowie. W restauracji dzieci z apetytem próbowały lodów o różnych smakach . Na sali zabaw mogły spożytkować swoją energię i doskonale się bawić. Pobyt w restauracji jak i na Sali zabaw przebiegał w radosnej i zgodnej atmosferze. Wyjścia były dobrą okazją na integrację grupy i rozwój sprawności fizycznej.

      Ewa Przybysz

     • KOCHAMY NASZYCH RODZICÓW.

      Dnia 24.05.2022r. w oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie odbyła się uroczystość z okazji - Dnia Mamy i Taty.
      Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki, w których wyraziły za co i jak bardzo kochają swoich rodziców.
      Następnie  złożyły  rodzicom najserdeczniejsze życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki.
      Spotkanie z rodzicami zakończyło się słodkim poczęstunkiem. 


      Ewa Przybysz
       

     • Zwiedzanie ekspozycji muzealnej w podziemiach klasztoru w Węgrowie

      Dnia 20.05.2022r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie zwiedziły ,,Ekspozycje muzealne” znajdujące się w podziemiach klasztoru parafii św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy. Z zaciekawieniem słuchały historii miasta Węgrowa. Dowiedziały się jak religia katolicka oddziaływała na społeczność poprzez dzieła kultury, sztukę wizualną i edukację. Były zainteresowane znalezieniem przejścia podziemnego prowadzącego do Zamku Książąt Mazowieckich w Liwie, ale niestety nie udało się go odnaleźć. Mimo to dzieci były bardzo zadowolone z wizyty w muzeum, z tego co zobaczyły i usłyszały.


      Ewa Przybysz
       

    • 24. 02. 2022
     • Bal karnawałowy

      24 lutego 2022r. w oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie odbył się bal karnawałowy. Wspólną zabawę poprzedził konkurs na najpiękniejszy strój. Dzieci najchętniej wcielały się w postacie bajkowe: wróżek, księżniczek, aniołów oraz superbohaterów. Przebrane za postacie z bajek bawiły się wesoło. Uczestniczyły w konkursach. Wybierały króla i królową balu. Wszyscy miło wspominają ten dzień, a szczególnie wesołą zabawę i tańce.
      Ewa Przybysz
       

    • 06. 12. 2021
     • Spotkanie z Mikołajem

      6.12.2021r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie, odwiedził Mikołaj, Dyrekcja Szkoły oraz dzieci z przedszkola ,, Pod słoneczkiem”. Sześciolatki z wielką przyjemnością zaprezentowały przybyłym gościom, wiersze, piosenki, taniec oraz przedstawienie pt. ,,Kręć się koło”. Największą radość sprawiły dzieciom prezenty od Mikołaja i pamiątkowe zdjęcia. Na koniec odbył się słodki poczęstunek.

      Ewa Przybysz

    • 09. 11. 2021
     • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      09 listopada 2021r. uczniowie oddziału przedszkolnego SP Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie, w ramach współpracy z przedszkolami, zostali zaproszeni na uroczyste występy sześciolatków z przedszkola ,,Pod słoneczkiem” z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Organizatorzy zaprezentowali patriotyczne wiersze, piosenki i taniec, które pomogły przedszkolakom zrozumieć – co to jest niepodległość. Wszystkim zaproszonym gościom  występy bardzo się podobały.

      Ewa Przybysz

    • 22.10.2021
     • Wycieczka do Siedlec

      22.10.2021r. uczniowie oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie wybrali się na wycieczkę do Siedlec na warsztaty edukacyjne – spektakle kulinarne moro, oraz do Parku Trampolin.

      Przed zajęciami praktycznymi, na warsztatach kulinarnych, odbyła się prezentacja i pogadanka na temat stroju i żywienia żołnierzy. Potem dzieci rozpoznawały po wyglądzie i zapachu warzywa oraz owoce. Przygotowały słodki deser oraz zapiekanki „Czołgi”. Z wielkim apetytem jadły samodzielnie wykonane potrawy. Utrwalały wiedzę o dobrym zachowaniu przy stole - właściwym używaniu i układaniu sztućców. Edukacyjne warsztaty kulinarne były dla wszystkich pouczającą i świetną zabawą.

      W Parku Trampolin dzieci z wielką przyjemnością i radością ćwiczyły i bawiły się. Rozwijały sprawność ruchową.

      Ewa Przybysz

    • 19.10.2021
     • Spotkanie ze strażakiem.

      Dnia 19.10.2021r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie odwiedził strażak Pan Daniel Dołowy. Zaprezentował  strój strażacki i opowiedział ciekawe historie o swojej pracy. Przypomniał też, kiedy można i w jaki sposób wzywać na pomoc straż pożarną.  Sześciolatki z zaciekawieniem słuchały o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażaków. Aktywnie uczestniczyły w spotkaniu ze strażakiem.

      Ewa Przybysz

    • 13.10.2021
     • Spotkanie z ratownikiem medycznym.

      13.10.2021r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 w Węgrowie, gościły węgrowskiego ratownika medycznego – Pana Sebastiana Duszaka. Na spotkaniu pan Duszak pokazał dzieciom, jak udzielać pierwszej pomocy, oraz jak zawiadomić telefonicznie pogotowie ratunkowe w razie nieszczęśliwego wypadku. Dzieci  zapoznały się ze sprzętem medycznym.

      Aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.

      Ewa Przybysz

    • 28.09.2021
     • WYCIECZKA DO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

      Dnia 28.09. 2021r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie odwiedziły Państwową Straż Pożarną w Węgrowie. Oglądały samochody strażackie, stroje, sprzęt, wyposażenie każdego strażaka. Uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy na temat pracy strażaka, a nawet mogły poczuć się jak jeden z nich-siedząc w kasku w samochodzie strażackim. Sześciolatki z wielkim zaciekawieniem słuchały o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażaka.

      Ewa Przybysz

    • 27.09.2021
     • SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

      27.09.2021r. w oddziale przedszkolnym, Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie odbyło się spotkanie z policjantami; mł. asp. Moniką Księżopolską i sierż. Rafałem Bałdygą.

      Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu, w szkole i w domu. Policjanci , w formie praktycznej, przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli  jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na koniec spotkania dzieci podziękowały policjantom piosenką, wierszem oraz wręczyły laurki i dyplomy-podziękowania.

      Ewa Przybysz

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
   • 07 - 100 Węgrów ul. T. Kościuszki 16 Poland
   • spwegrow@gmail.com
   • (+25) 792-30-97
   • Księgowość - Kasa nr bezpośredni (25)792-35-12
   • Więcej informacji w zakładce Nasza szkoła >>> Sekretariat