• 2021 - 2022

• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

09 listopada 2021r. uczniowie oddziału przedszkolnego SP Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie, w ramach współpracy z przedszkolami, zostali zaproszeni na uroczyste występy sześciolatków z przedszkola ,,Pod słoneczkiem” z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Organizatorzy zaprezentowali patriotyczne wiersze, piosenki i taniec, które pomogły przedszkolakom zrozumieć – co to jest niepodległość. Wszystkim zaproszonym gościom  występy bardzo się podobały.

• 22.10.2021
          • Wycieczka do Siedlec

22.10.2021r. uczniowie oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie wybrali się na wycieczkę do Siedlec na warsztaty edukacyjne – spektakle kulinarne moro, oraz do Parku Trampolin.

Przed zajęciami praktycznymi, na warsztatach kulinarnych, odbyła się prezentacja i pogadanka na temat stroju i żywienia żołnierzy. Potem dzieci rozpoznawały po wyglądzie i zapachu warzywa oraz owoce. Przygotowały słodki deser oraz zapiekanki „Czołgi”. Z wielkim apetytem jadły samodzielnie wykonane potrawy. Utrwalały wiedzę o dobrym zachowaniu przy stole - właściwym używaniu i układaniu sztućców. Edukacyjne warsztaty kulinarne były dla wszystkich pouczającą i świetną zabawą.

W Parku Trampolin dzieci z wielką przyjemnością i radością ćwiczyły i bawiły się. Rozwijały sprawność ruchową.

• 19.10.2021
          • Spotkanie ze strażakiem.

Dnia 19.10.2021r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie odwiedził strażak Pan Daniel Dołowy. Zaprezentował  strój strażacki i opowiedział ciekawe historie o swojej pracy. Przypomniał też, kiedy można i w jaki sposób wzywać na pomoc straż pożarną.  Sześciolatki z zaciekawieniem słuchały o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażaków. Aktywnie uczestniczyły w spotkaniu ze strażakiem.

• 13.10.2021
          • Spotkanie z ratownikiem medycznym.

13.10.2021r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 w Węgrowie, gościły węgrowskiego ratownika medycznego – Pana Sebastiana Duszaka. Na spotkaniu pan Duszak pokazał dzieciom, jak udzielać pierwszej pomocy, oraz jak zawiadomić telefonicznie pogotowie ratunkowe w razie nieszczęśliwego wypadku. Dzieci  zapoznały się ze sprzętem medycznym.

Aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.

• 28.09.2021
          • WYCIECZKA DO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

Dnia 28.09. 2021r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie odwiedziły Państwową Straż Pożarną w Węgrowie. Oglądały samochody strażackie, stroje, sprzęt, wyposażenie każdego strażaka. Uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy na temat pracy strażaka, a nawet mogły poczuć się jak jeden z nich-siedząc w kasku w samochodzie strażackim. Sześciolatki z wielkim zaciekawieniem słuchały o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażaka.

• 27.09.2021
          • SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

27.09.2021r. w oddziale przedszkolnym, Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie odbyło się spotkanie z policjantami; mł. asp. Moniką Księżopolską i sierż. Rafałem Bałdygą.

Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu, w szkole i w domu. Policjanci , w formie praktycznej, przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli  jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na koniec spotkania dzieci podziękowały policjantom piosenką, wierszem oraz wręczyły laurki i dyplomy-podziękowania.