• "Wycinanka z opłatka"

• W dniach 7.12-17.12.2021r. zapraszam do obejrzenia wystawy pt. ,,Wycinanka z opłatka”. Wycinanka pochodzi ze zbiorów p. Małgorzaty Pepłowskiej, znanej twórczyni ludowej z Podlasia. Artystka tworzy w zakresie kilku tradycyjnych dyscyplin: tkactwa dywanów dwuosnowych, wycinankarstwa z opłatka, wytwarzania rekwizytów obrzędowych oraz wykonywania kwiatów z bibuły. W okresie Świąt Bożego Narodzenia artystka wycina z opłatka delikatne kompozycje, nawiązujące formą do najstarszych wzorów: gwiazd, kręgów, szopek, kulistych światów. Ozdabia je motywami religijnymi i ornamentami roślinnymi. Jej prace zyskują uznanie publiczności podczas licznych pokazów, targów i wystaw sztuki ludowej. Jest laureatką wielu nagród m.in. Nagrody im. Oskara Kolberga. W 2019 r. została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

Twórczość artystyczna Małgorzaty Pepłowskiej stanowi wartościową kontynuację regionalnych tradycji i aktywności artystycznej.

Bożena Sakowska

• CHOINKI JEDYNKI 2021

• Jeszcze nie myśleliśmy o świętach a  już  malowaliśmy  piękne  obrazki  związane  z tą tematyką .   Choinki Jedynki  to  charytatywny konkurs plastyczny organizowany już   od kliku lat przez Pierwszy Program Polskiego Radia. W tym roku rodzice uczniów przesyłali  internetowo zgłoszenia prac  swoich pociech.  Po takim zgłoszeniu mogliśmy wysłać już oryginalne prace. Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki.

Dorota Białobrzeska-Portka

• Zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjnej

• Informujemy, że nasza szkoła zakończyła realizację  projektu: ,,Zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej”. PROJEKT DOFINANSOWANY BYŁ  PRZEZ MINISTERSTWO SPORTU ze środków państwowego Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów
            Przedmiotem projektu była realizacja zajęć sportowych dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno –kompensacyjnej.  Zajęcia dostosowane były do indywidualnych potrzeb uczniów na podstawie wskazań kwalifikujących ich do udziału w tych zajęciach.

Celem głównym zadania była aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży szkolnej oraz profilaktyka wad postawy, nauka utrzymywania prawidłowej postawy ciała i ogólnego wzmocnienia całego ciała. Zajęcia sportowe  uwzględniały potrzeby rozwojowe i korekcyjne uczestniczących w nich uczniów. W ramach planowanych zajęć, oprócz podporządkowania regularnej aktywności fizycznej celom terapeutycznym w zakresie m.in. kształtowania prawidłowej postawy i przeciwdziałania powstawaniu wad postawy, prowadzono  również ćwiczenia ogólnorozwojowe, kształtujące sprawność psychomotoryczną i motoryczną, wspomagające harmonijny rozwój fizyczny oraz poprawę ogólnej kondycji i sprawności fizycznej uczniów.

• SZKOLNY TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ

• Dnia 30 listopada 2021 roku w naszej szkole rozegrany został Turniej piłki koszykowej dziewcząt. Uczennice rywalizowały w dwóch grupach wiekowych: klasy 4-6 oraz klasy 7-8.

Wśród młodszych dziewczynek zwyciężyła klasa 6a. Drugie miejsce wywalczyły uczennice z klasy 5a, a trzecie uczennice z klasy 4a.

W drugiej kategorii wiekowej najlepszą drużyną okazała się klasa 7a, drugie miejsce zajęły dziewczynki z klasy 8g, trzecie zaś uczennice z klasy 8f.
            Zmagania sportowe dostarczyły wszystkim pozytywnych emocji.