• Spotkania z ciekawymi ludźmi

• 5 grudnia gościem naszej szkoły była Pani Karolina Młynik, znana mieszkańcom Węgrowa jako sportowiec roku w latach 2007-2010, dwukrotna mistrzyni Polski w kick boxingu, trener personalny i pilot wycieczek . Pani Karolina opowiedziała uczniom klas 7 i 8 o swoich pasjach, sukcesach i pracy nad sobą. Zaprezentowała  filmy i zdjęcia z zawodów sportowych, w których uczestniczyła oraz z morsowania i wspinaczki na śnieżkę zimą wraz z przyjaciółmi. Sportsmenka zachęcała uczniów do stawiania i realizacji celów i wychodzenia poza własną strefę komfortu.
            Uczniowie z zainteresowaniem słuchali gościa.
            Spotkanie zostało zorganizowane w ramach zajęć zawodoznawczych przez doradcę zawodowego.

Monika Marczak

• FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

• 29 listopada 2022 r. w naszej szkole odbył się Festiwal Pieśni Patriotycznych.

W Festiwalu wystąpili:

- Oliwia Domańska – kl. 5d – „Mazurek Dąbrowskiego” i „Mazurek 3 Maja”
            - Ksawery Marchela - kl. 0 – „Szary mundur’
            - Zofia Wasążnik - kl. 6a – „Dziewczyna z granatem w ręce"
            - Antonina Pawłowska, Natalia Pasternak, Alicja Duszak, Łucja Miałkowska, Blanka Waszczyńska, Aniela Rusjan – „Mury”
            - Monika Doktorska – „Miejcie nadzieję”
            - Antonina Pawłowska, Natalia Pasternak – „Uwierz Polsko”
            - chór szkolny

W rolę konferansjerki wcieliła się Zosia Wasążnik.

Pomysłodawczyniami i organizatorkami Festiwalu były: p. Monika Doktorska i p. Barbara Rostek – Śladowska. Dekorację wykonała p. Sylwia Brzozowicz, a o nagłośnienie zadbali: p. Marcin Tempczyk i p. Paweł Kuć.

D. Chylińska

• Integracyjne popołudnie z mamą

• Dnia 02 grudnia 2022r. odbyły się warsztaty integracyjne dzieci z klasy 2c i ich rodzin. Celem spotkania było nawiązanie bliższych relacji oraz budowanie spójności zespołu klasowego.
            Program obejmował zabawy integracyjne, które wprowadziły wszystkich uczestników w doskonały nastrój. Z zaangażowaniem wykonywali pracę plastyczną „Moja rodzina”.
            Przy herbatce w przyjemnej atmosferze upłynęło wszystkim piątkowe, integracyjne popołudnie.

Elżbieta Żołędowska

• Wycieczka do Wielkiej Fabryki Elfów

•     Jak co roku dzieci z niecierpliwością oczekują Świąt Bożego Narodzenia i upragnionych prezentów. Mikołaj wraz ze swoimi Elfami ma mnóstwo pracy, by przygotować dla dzieci świąteczne upominki.
                Na własne oczy w dniu 29 XI 2022r. uczniowie klasy 2c i 2d mogli przekonać się,
            jak wygląda praca w okresie przedświątecznym w Wielkiej Fabryce Elfów. W trakcie ponad
             2 godzinnej zabawy dzieci pomogły Elfowi Ważniakowi w jego ważnej misji- znalezieniu przepisu
            i składników do upieczenia pierniczków dla Świętego Mikołaja. Modzi pomocnicy  wykazali się:
            aktywnością ruchową i zręcznością. Rozwiązywali zagadki logiczne oraz zadania edukacyjne. Odwiedzili  gabinet  Św. Mikołaja. A wcześniej wykonali pierniczki  świąteczne i świece woskowe.
            Każde dziecko otrzymało Dyplom Pomocnika Elfa i upominek.
                W doskonałych nastrojach opuścili Fabrykę Elfów.

Elżbieta Żołędowska

• DZIEŃ MISIA W ŚWIETLICACH SZKOLNYCH

• W ramach obchodów Światowego Dnia Misia w świetlicach sporo się działo.
            Dzieci:
            - poznały historię pluszowego misia,
            - malowały misie farbami,
            - wykonywały maski misiów,
            - szyły misie,
            - wykonywały misie z papierowych talerzyków oraz płyt CD,
            - słuchały wierszy i opowiadań, których bohaterami były misie,
            - uczyły się piosenki pt. „Jadą, jadą misie…”,
            - oglądały bajki o misiach.

Każdy mógł uczestniczyć w aktywności, która go zainteresowała.

D. Chylińska
            foto: E. Jaczewska, D. Żebrowska, A. Antońska, D. Chylińska