• Szkoła pamięta

          • Szanowni Państwo Dyrektorzy,

            w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła pamięta”. Miło mi poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 11 tysięcy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. 

            W załączeniu przekazuję pamiątkowy dyplom.

            Zachęcam Państwa do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/prawie-11-tys-wzielo-udzial-w-akcji-szkolapamieta--dziekujemy.

            Z wyrazami szacunku

            Anna OstrowskaRzecznik PrasowyMinisterstwo Edukacji i Nauki

          • „Mistrz mnożenia”

          • Mnożenie jest jednym z czterech podstawowych działań arytmetycznych, obok dodawania, odejmowania i dzielenia. Nauka tabliczki mnożenia to dla wszystkich duże wyzwanie. Każdy pewnie pamięta godziny spędzone nad książką w celu zapamiętania kolejnych wyników działań. W naszym życiu używamy mnożenia na co dzień, dlatego ważne jest, aby opanować tę umiejętność w dzieciństwie. Tabliczki mnożenia uczyliśmy się w drugiej klasie szkoły podstawowej. Utrwalamy ją także w klasie trzeciej. Jesteśmy w stanie sprawnie wskazać duże liczby, nie tracąc czasu na dodatkowe działania. Stąd też pomysł, by sprawdzić, którzy uczniowie klasy IIIc opanowali tę umiejętność najlepiej. W październiku odbył się klasowy konkurs matematyczny „ Mistrz mnożenia”. Jego uczestnicy wykazali się dużą skutecznością podczas wykonywania zadań i znajomością mnożenia w trzech etapach: ustnym oraz w dwóch rundach pisemnych. Pierwsze miejsce zajęła Patrycja Rudnik, drugie - Maciej Zalewski, trzecie - Jan Rudnik Thinggaard. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

            Wielkie gratulacje dla uczestników konkursu.

            Iwona Dąbrowska

          • KWESTA

          • 31 października, już po raz trzynasty uczniowie i nauczyciele naszej szkoły jako wolontariusze kwestowali przy cmentarzu rzymsko-katolickim w Węgrowie na rzecz odnowienia zabytkowych nagrobków z XIX wieku.

            Dziękujemy wszystkim za udział !!!

             

            Zespół do Spraw Promocji

            Agnieszka Zarzycka

          • „Tajemnice kapliczek i krzyży przydrożnych Polski wschodniej"

          • Podczas sesji Rady Miejskiej Węgrowa 28 października 2021 roku, uczniowi naszej szkoły Wiktorowi Taborowi Pani Zofia Paczóska, Radna Rady Miejskiej Węgrowa  wręczyła nagrodę za zajęcie III miejsca w ogólnopolskim konkursie „Tajemnice kapliczek i krzyży przydrożnych Polski wschodniej".

            Zespół do Spraw Promocji

            Agnieszka Zarzycka

          • Muzeum Powstania Warszawskiego

          • 28 października klasy 8d, 8e i 8f wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Naszą podróż zaczęliśmy od wyjątkowego miejsca – Muzeum Powstania Warszawskiego. To interaktywne muzeum upamiętnia największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie podczas II wojny światowej. Dzięki multimedialnej ekspozycji mogliśmy choć trochę poczuć atmosferę powstańczej Warszawy.

            Przewodnicy z niezwykłym zaangażowaniem przekazywali nam informacje o 63 dniach walk i życiu codziennym ludności cywilnej, a także opisywali powojenny terror komunistyczny. Spacerując po granitowym bruku wśród gruzów zniszczonej stolicy mogliśmy słuchać opowieści powstańców i oglądać pamiątki tamtych dni. Każdy mógł przez chwilę poczuć się jak żołnierz przemieszczający się kanałem. Obejrzeliśmy poruszający film „Miasto Ruin” pokazujący zrównaną z ziemią stolicę z lotu ptaka. Duże wrażenie zrobił na nas stalowy monument przechodzący przez wszystkie kondygnacje budynku. Jego ściany pokrywają daty kolejnych dni powstania i ślady po pociskach, a z wewnątrz dobiega brzmienie bijącego serca, które symbolizuje życie Warszawy w 1944 roku.

            Po wizycie w muzeum ruszyliśmy dalej śladami Powstania Warszawskiego. Nasz przewodnik barwnie opowiadał o zaciętych walkach o budynek PAST-y, desancie berlingowców, walkach na ulicach stolicy. Zatrzymaliśmy się przy Grobie Nieznanego Żołnierza, pomnikach Powstania Warszawskiego i Małego Powstańca, wstąpiliśmy do archikatedry, odwiedziliśmy Powązki Wojskowe. Wszędzie tam usłyszeliśmy bardzo interesujące opisy wydarzeń powstańczych.

            Po tak wielkiej lekcji historii wróciliśmy do Węgrowa pełni wrażeń i przemyśleń.

            Ewa Jaskulska

            Dorota Białobrzeska-Portka

            Anna Sińczuk

            Wioleta Rychlik

          • „W poszukiwaniu ciekawych miejsc, zakątków, kapliczek, zabytków..."

          • 28 października podczas sesji Rady Miejskiej Węgrowa wręczono nagrody za udział w konkursie fotograficznym „W poszukiwaniu ciekawych miejsc, zakątków, kapliczek, zabytków...", który został zorganizowany przez Radę Miejską Węgrowa, Komisję Zdrowia, Oświaty i Kultury , Burmistrza Miasta Węgrowa, Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej w ramach obchodów 580.rocznicy nadania miastu Węgrów praw miejskich.

            W kategorii I (uczniowie klas I-IV):

            I miejsce- Jakub Mielniczek

            II miejsce- Antonina Murawska

             

            W kategorii II (uczniowie klas V-VIII):

            I miejsce - Amelia Kowal, Maciej Kowalski

            II miejsce- Piotr Jurczak, Wiktor Tabor

            III miejsce - Wojciech Jurczak, Maja Nowak, Dominika Składanowska

             

            Wyróżnienie:

            Marcelina Murawska

             

            Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom GRATULUJEMY!!!

             

            Zespół do Spraw Promocji

            Agnieszka Zarzycka

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
      • (+25) 792-30-97
      • 07 - 100 Węgrów ul. T. Kościuszki 16 Poland
      • Księgowość - Kasa nr bezpośredni (25)792-35-12
      • Więcej informacji w zakładce Nasza szkoła >>> Sekretariat