• Szkoła pamięta

     • Szanowni Państwo Dyrektorzy,

      w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła pamięta”. Miło mi poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 11 tysięcy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. 

      W załączeniu przekazuję pamiątkowy dyplom.

      Zachęcam Państwa do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/prawie-11-tys-wzielo-udzial-w-akcji-szkolapamieta--dziekujemy.

      Z wyrazami szacunku

      Anna OstrowskaRzecznik PrasowyMinisterstwo Edukacji i Nauki

     • „Mistrz mnożenia”

     • Mnożenie jest jednym z czterech podstawowych działań arytmetycznych, obok dodawania, odejmowania i dzielenia. Nauka tabliczki mnożenia to dla wszystkich duże wyzwanie. Każdy pewnie pamięta godziny spędzone nad książką w celu zapamiętania kolejnych wyników działań. W naszym życiu używamy mnożenia na co dzień, dlatego ważne jest, aby opanować tę umiejętność w dzieciństwie. Tabliczki mnożenia uczyliśmy się w drugiej klasie szkoły podstawowej. Utrwalamy ją także w klasie trzeciej. Jesteśmy w stanie sprawnie wskazać duże liczby, nie tracąc czasu na dodatkowe działania. Stąd też pomysł, by sprawdzić, którzy uczniowie klasy IIIc opanowali tę umiejętność najlepiej. W październiku odbył się klasowy konkurs matematyczny „ Mistrz mnożenia”. Jego uczestnicy wykazali się dużą skutecznością podczas wykonywania zadań i znajomością mnożenia w trzech etapach: ustnym oraz w dwóch rundach pisemnych. Pierwsze miejsce zajęła Patrycja Rudnik, drugie - Maciej Zalewski, trzecie - Jan Rudnik Thinggaard. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

      Wielkie gratulacje dla uczestników konkursu.

      Iwona Dąbrowska

     • KWESTA

     • 31 października, już po raz trzynasty uczniowie i nauczyciele naszej szkoły jako wolontariusze kwestowali przy cmentarzu rzymsko-katolickim w Węgrowie na rzecz odnowienia zabytkowych nagrobków z XIX wieku.

      Dziękujemy wszystkim za udział !!!

       

      Zespół do Spraw Promocji

      Agnieszka Zarzycka

     • „Tajemnice kapliczek i krzyży przydrożnych Polski wschodniej"

     • Podczas sesji Rady Miejskiej Węgrowa 28 października 2021 roku, uczniowi naszej szkoły Wiktorowi Taborowi Pani Zofia Paczóska, Radna Rady Miejskiej Węgrowa  wręczyła nagrodę za zajęcie III miejsca w ogólnopolskim konkursie „Tajemnice kapliczek i krzyży przydrożnych Polski wschodniej".

      Zespół do Spraw Promocji

      Agnieszka Zarzycka

     • Muzeum Powstania Warszawskiego

     • 28 października klasy 8d, 8e i 8f wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Naszą podróż zaczęliśmy od wyjątkowego miejsca – Muzeum Powstania Warszawskiego. To interaktywne muzeum upamiętnia największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie podczas II wojny światowej. Dzięki multimedialnej ekspozycji mogliśmy choć trochę poczuć atmosferę powstańczej Warszawy.

      Przewodnicy z niezwykłym zaangażowaniem przekazywali nam informacje o 63 dniach walk i życiu codziennym ludności cywilnej, a także opisywali powojenny terror komunistyczny. Spacerując po granitowym bruku wśród gruzów zniszczonej stolicy mogliśmy słuchać opowieści powstańców i oglądać pamiątki tamtych dni. Każdy mógł przez chwilę poczuć się jak żołnierz przemieszczający się kanałem. Obejrzeliśmy poruszający film „Miasto Ruin” pokazujący zrównaną z ziemią stolicę z lotu ptaka. Duże wrażenie zrobił na nas stalowy monument przechodzący przez wszystkie kondygnacje budynku. Jego ściany pokrywają daty kolejnych dni powstania i ślady po pociskach, a z wewnątrz dobiega brzmienie bijącego serca, które symbolizuje życie Warszawy w 1944 roku.

      Po wizycie w muzeum ruszyliśmy dalej śladami Powstania Warszawskiego. Nasz przewodnik barwnie opowiadał o zaciętych walkach o budynek PAST-y, desancie berlingowców, walkach na ulicach stolicy. Zatrzymaliśmy się przy Grobie Nieznanego Żołnierza, pomnikach Powstania Warszawskiego i Małego Powstańca, wstąpiliśmy do archikatedry, odwiedziliśmy Powązki Wojskowe. Wszędzie tam usłyszeliśmy bardzo interesujące opisy wydarzeń powstańczych.

      Po tak wielkiej lekcji historii wróciliśmy do Węgrowa pełni wrażeń i przemyśleń.

      Ewa Jaskulska

      Dorota Białobrzeska-Portka

      Anna Sińczuk

      Wioleta Rychlik

     • „W poszukiwaniu ciekawych miejsc, zakątków, kapliczek, zabytków..."

     • 28 października podczas sesji Rady Miejskiej Węgrowa wręczono nagrody za udział w konkursie fotograficznym „W poszukiwaniu ciekawych miejsc, zakątków, kapliczek, zabytków...", który został zorganizowany przez Radę Miejską Węgrowa, Komisję Zdrowia, Oświaty i Kultury , Burmistrza Miasta Węgrowa, Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej w ramach obchodów 580.rocznicy nadania miastu Węgrów praw miejskich.

      W kategorii I (uczniowie klas I-IV):

      I miejsce- Jakub Mielniczek

      II miejsce- Antonina Murawska

       

      W kategorii II (uczniowie klas V-VIII):

      I miejsce - Amelia Kowal, Maciej Kowalski

      II miejsce- Piotr Jurczak, Wiktor Tabor

      III miejsce - Wojciech Jurczak, Maja Nowak, Dominika Składanowska

       

      Wyróżnienie:

      Marcelina Murawska

       

      Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom GRATULUJEMY!!!

       

      Zespół do Spraw Promocji

      Agnieszka Zarzycka

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
   • spwegrow@gmail.com
   • (+25) 792-30-97
   • 07 - 100 Węgrów ul. T. Kościuszki 16