• WYCIECZKA DO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

• Dnia 28.09. 2021r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie odwiedziły Państwową Straż Pożarną w Węgrowie. Oglądały samochody strażackie, stroje, sprzęt, wyposażenie każdego strażaka. Uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy na temat pracy strażaka, a nawet mogły poczuć się jak jeden z nich-siedząc w kasku w samochodzie strażackim. Sześciolatki z wielkim zaciekawieniem słuchały o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażaka.

• SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

• 27.09.2021r. w oddziale przedszkolnym, Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie odbyło się spotkanie z policjantami; mł. asp. Moniką Księżopolską i sierż. Rafałem Bałdygą.

Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu, w szkole i w domu. Policjanci , w formie praktycznej, przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli  jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na koniec spotkania dzieci podziękowały policjantom piosenką, wierszem oraz wręczyły laurki i dyplomy-podziękowania.