• Ogólnopolski projekt edukacji prozdrowotnej „Zdrowo jem, więcej wiem”.

     • W październiku bieżącego roku szkolnego, zespół uczniów klas pierwszych, uczęszczających do świetlicy nr 1, przystąpił do ogólnopolskiego projektu edukacji prozdrowotnej „Zdrowo jem, więcej wiem”. Głównym organizatorem akcji jest  Fundacja Banku Ochrony Środowiska pod honorowym patronatem Pierwszej Damy RP, Agaty Kornhauser-Dudy.                                                                                             

      Skierowany jest on do najmłodszych uczniów i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Właśnie w tym wieku zaczynają się wyrabiać nawyki żywieniowe. Warto, aby były one od razu prawidłowe, pozwalały cieszyć się zdrowym i długim życiem. Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu, a także tych, które zawierają substancje szkodliwe i niebezpieczne dla organizmu człowieka. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem a występowaniem wielu chorób i dolegliwości, jak również podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

      Poszczególne aspekty i działania skierowane zostaną także do rodziców, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

      Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem” trwa cały rok szkolny i  jest podzielony na 2 etapy: jesienno - zimowy (od października 2021 do lutego 2022 roku) oraz wiosenny (od lutego do czerwca 2022 roku).

      Etap jesienno-zimowy poświęcony jest zasadom zdrowego żywienia oraz ograniczeniu cukru w diecie uczniów. Zespół uczniów klas pierwszych ma do wykonania sześć zadań:

      • Lekcja: Co należy jeść, aby być zdrowym?
      • Konkurs: plakat „Dbam o zdrowie”.
      • Lekcja: W białej krainie – ostrożnie z cukrem i solą.
      • Konkurs: najlepszy rysunek zdrowych słodyczy.
      • Forum zdrowia dla rodziców: Jak skutecznie zmienić złe nawyki żywieniowe?
      • Promocję: Dzielimy się wiedzą!

      Uczestnikom projektu życzymy kreatywności oraz jak najlepszego zgłębiania wiedzy na temat zdrowego odżywiania i właściwego stylu życia.

                                                                                   Koordynator projektu: Aneta Lachowska

     • Zawody powiatowe - piłka ręczna.

     • W środę 27 października 2021 roku, na szczeblu powiatowym, rozegrane zostały mecze piłki ręcznej dziewcząt z klas 7 i 8. Szkołę reprezentowały uczennice klasy 7a ( Anna Dulba Kamińska, Antonina Pernach, Natalia Mieszała, Amelia Sitek, Alicja Wojtyra, Lidia Tempczyk, Maja Wójcikiewicz) oraz uczennice klasy 8a( Antonina Gierłowska, Natalia Chudów, Róża Dulba Kamińska, Nadia Bronisz, Paulina Konarska, Iga Mikołajewska, Weronika Ojdana,Anna Piotrowska, Wiktoria Bałdyga, Aleksandra Skrzypek, Oliwia Szpakowska, Lena Miałkowska, Emilia Wyszogrodzka).Uczennice wywalczyły awans na zawody regionalne.Gratulujemy i życzymy  dalszych sukcesów.

      Katarzyna Paderewska

     • Spotkanie ze strażakiem.

     • Dnia 19.10.2021r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie odwiedził strażak Pan Daniel Dołowy. Zaprezentował  strój strażacki i opowiedział ciekawe historie o swojej pracy. Przypomniał też, kiedy można i w jaki sposób wzywać na pomoc straż pożarną.  Sześciolatki z zaciekawieniem słuchały o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażaków. Aktywnie uczestniczyły w spotkaniu ze strażakiem.

      Ewa Przybysz

     • Olimpiada „Gospodarka odpadami”

     • 24 września 2021 r.  9 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w olimpiadzie "Gospodarka Odpadami" adresowanej do uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych, zorganizowanej przez Urząd Miejski w Węgrowie. Zadaniem uczestników było wypełnienie online testu składającego się z 30 pytań. Pytania dotyczyły wiedzy ekologicznej związanej z tematyką gospodarowania odpadami, selektywnej zbiórki odpadów i recyklingu. Na rozwiązanie testu uczestnicy mieli 30 minut. Mimo że pytania miały zróżnicowany poziom trudności, a o kolejności decydował również czas rozwiązania testu,  5 uczniom z naszej szkoły udało się zdobyć następujące miejsca:

      II miejsce Natalia Buczyńska z kl. 8g

      III miejsce Amelia Kowal z kl. 8e

      VII miejsce Paweł Połaski z kl. 6a

      VIII miejsce Natalia Mieszało z kl. 7a

      IX miejsce Amelia Sitek kl. z 7a

      12 października 2021 r. laureaci olimpiady w Węgrowskim Ośrodku Kultury, odebrali z rąk burmistrza, pana Pawła Marcheli dyplomy i nagrody rzeczowe.

      Wszystkim uczestnikom olimpiady gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły oraz życzymy dalszych sukcesów !

      Wioleta Rychlik

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • "Wszyscy nasi kochani nauczyciele

      dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele

      Za naukę, za trud jaki jest wkładany

      przeogromny bukiet życzeń dziś składamy.

      Życzenia szczere, prawdziwe

      z uczniowskich serc płynące.

      Jak świeże kwiaty pachnące,

      kwitnące na naszej polskiej łące…”

      Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły. 

      Z tej właśnie okazji 13 października  odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Uroczystość przygotowali uczniowie klas IV-VIII pod kierunkiem pani A. Zarzyckiej i pani A. Krawczykowskiej. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Apel uświetnił niecodzienny występ pani Emilii Nescioruk, która tego dnia kredę zamieniła na mikrofon  i  cudownie zaśpiewała  piosenkę pod tytułem „Jesteś lekiem na całe zło”.

      Każdy nauczyciel i pracownik  naszej szkoły otrzymał  symboliczny kwiatek wykonany przez panie D. Żebrowską i J. Zawadzką.

      Ten dzień był też doskonałą okazją do wręczenia wszystkim pracownikom szkoły podziękowań i  nagród Dyrektora  Szkoły dla nauczycieli.

      Dekorację przygotowały panie I. Siekierzyńska i A. Janczewska Marchela.

      Samorząd Uczniowski

      Zespół do Spraw Promocji

     • NAGRODY BURMISTRZA…

     • 14 X 2021r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas spotkania pan Burmistrz Paweł Marchela złożył życzenia nauczycielom i pracownikom oświaty, a dyrektorom i wyróżniającym się nauczycielom, węgrowskich placówek oświatowych, wręczył nagrody Burmistrza. Z naszej szkoły nagrody Burmistrza otrzymali - dyrektor Krzysztof Litka oraz panie: Bożena Brzozowicz, Iwona Dąbrowska, Ewa Przybysz i  Agnieszka Zarzycka.

      Podczas spotkania głos zabrali również Przewodnicząca Rady Miejskiej Beata Gashi, Zastępca Burmistrza Halina Ulińska oraz Prezes ZNP w Węgrowie Mariola Jarmulińska.

      Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy i życiu osobistym.

      Danuta Chylińska

      źródło i foto: Urząd Miasta Węgrowa

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
   • spwegrow@gmail.com
   • (+25) 792-30-97
   • 07 - 100 Węgrów ul. T. Kościuszki 16