• INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

     • W dniu 21.09.2021 uczniowie naszej szkoły wielkim sukcesem zakończyli Indywidualne Biegi Przełajowe na szczeblu powiatowym. Mimo trudnych warunków pogodowych uczniowie zdobyli 5 medali.

      W kategorii klas piątych, na dystansie 800 metrów I miejsce wywalczyła uczennica klasy 5a -Zosia Wasążnik, II miejsce uczennica klasy 6a -Roksana Jachimowicz. Wśród chłopców srebrny medal otrzymał uczeń klasy 5a - Kacper Kurkus.

      W kategorii klas siódmych , na dystansie 1000 metrów, III miejsce uzyskał uczeń klasy 7c, Igor Sobolewski.

      W kategorii klas ósmych na dystansie 1000 metrów II miejsce wywalczyła Natalia Burczyńska, uczennica klasy 8g.

      Wszystkim zawodnikom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów sportowych na kolejnym etapie rywalizacji.

      Katarzyna Paderewska

     • Lekcja w Bibliobusie -,,O Biblii i nie tylko"

     • W dn.13.09.2021 uczniowie naszej szkoły ( kl. VId, VIIb, VIIc )uczestniczyli w niezwykłej lekcji religii w autobusie miejskim, dawniej jeżdżącym ulicami Berlina - Bibliobusie.

      Mieli tam możliwość wysłuchania wykładu na temat; Biblii, ciekawostek biblijnych i obejrzeć eksponaty z nią związane np. najmniejsza biblia świata, dokumenty, które mają tysiące lat i były niezwykle istotne dla historii ludzkości. Niezwykłą atrakcją dla uczniów było własnoręcznie wydrukowanie psalmu 23(22) Dawida ręczną prasą drukarską Gutenberga. Wydruk tekstu mogli zabrać do domu jako pamiątkę. Inicjatorem wystawy ,,Biblia i nie tylko'' była Polska Rada Ekumeniczna. Zajęcia prowadzone były przez załogę w języku niemieckim z tłumaczeniem na język polski. Dziękujemy w imieniu całej społeczności szkolnej na ręce wikariusza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Pawła Szwedo za niecodzienną dla nas lekcję będącą atrakcją.

      Bożena Grażyna Gierłowska

     • I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie…

     • Jednym z punktów Mazowieckiego Święta Chleba i Sera, które odbyło się 12.09.2021r. na Rynu Mariackim w Węgrowie, było wręczenie dyplomów i nagród w konkursie na Najpiękniejsze Ogrody i Balkony Węgrowa.

      Miło nam poinformować, że w kategorii firmy i instytucje /architektura zieleni/ nasza szkoła zajęła I miejsce.

      Danuta Chylińska

      foto: Urząd Miasta Węgrowa, Tygodnik Siedlecki, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie

     • MAZOWIECKIEGO ŚWIĘTA CHLEBA I SERA

     • Tegoroczna edycja Mazowieckiego Święta Chleba i Sera odbyła się 12 września 2021 r. na Rynku Mariackim w Węgrowie.

      Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Jedną z nich były występy młodych wokalistek i tancerek. Wśród uzdolnionej młodzieży przeważały uczennice z  naszej szkoły. Były to wokalistki: Oliwia Bozińska, Nadia Wyszogrodzka, Anastazja Żołnierzak, Paulina Ładosz, Dominika Składanowska i Nela Zawadzka oraz tancerki z formacji tanecznej „Avokado”: Nadia Bronisz, Alicja Wojtyra i Aleksandra Nojszewska.

      Mogliśmy również podziwiać występ absolwentki naszej szkoły – Zuzanny Zabadały.

      Występy dziewcząt zostały nagrodzone brawami zgromadzonej na Rynku publiczności. Ponadto młode artystki otrzymały upominki ufundowane przez Panią Elżbietę Lanc – członka zarządu województwa mazowieckiego oraz firmę Hochland. Upominki wręczyli: Pan Burmistrz Paweł Marchela oraz Pani Wiceburmistrz – Halina Ulińska.

      Młodym artystkom gratulujemy udanych występów, a ci, którzy nie byli na Rynku, niech żałują.

      Danuta Chylińska

     • Zasady selektywnej zbiórki odpadów

     • W dniach 8-10.09.2021r. W ramach Kampanii Edukacyjnej Węgrowa „Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Miasta Węgrów przy ulicy Prostej” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 odbyły się spotkania uczniów naszej szkoły i przedszkolaków z prezesem Zarządu Fundacji Polish-American Development Council-Panem Romualdem Burczykiem.

      Spotkania dotyczyły zasad selektywnej zbiórki odpadów. Dzieci dowiedziały się w jakim celu segregujemy odpady i co można z nich ponownie wytworzyć (stroje sportowe, polary itp.).

      Uczniowie otrzymali kolorowe plany lekcji, zakładki przypominające nam zasady recyklingu. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.

      Agnieszka Antońska

     • Wycieczka do Warszawy

     • Dnia 10 września 2021r. uczniowie klasy III a i III c udali się na wycieczkę do Warszawy. Pobyt w stolicy rozpoczęli od zwiedzania wystaw stałych w Centrum Nauki Kopernik. Dzieci mogły poznać prawa nauki poprzez samodzielnie przeprowadzone doświadczenia na interaktywnych wystawach i poczuć się przez chwilę prawdziwymi naukowcami.

      Następnie obie klasy udały się do Planetarium na film ,,Ziemia, Księżyc i Słońce”. Podczas wysłuchanej prelekcji i seansu dzieci dowiedziały się mi.in.: ,, Dlaczego Słońce świeci?”, ,,Jak zmieniają się pory dnia i nocy?”, ,,Jakie są gwiazdozbiory?” oraz ,,Jakie kształty przyjmuje Księżyc?”.

      Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Starówki. Uczniowie mogli podziwiać m.in.: kolumnę Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski, piękne kamieniczki, pomnik Syrenki, Barbakan oraz pomnik Małego Powstańca.

      Uczestnicy wycieczki wyjechali z Warszawy zmęczeni, ale pełni wrażeń.

      Iwona Dąbrowska

      Dorota Snopczyńska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
   • spwegrow@gmail.com
   • (+25) 792-30-97
   • 07 - 100 Węgrów ul. T. Kościuszki 16