• Lekcja w Bibliobusie -,,O Biblii i nie tylko"

     • W dn.13.09.2021 uczniowie naszej szkoły ( kl. VId, VIIb, VIIc )uczestniczyli w niezwykłej lekcji religii w autobusie miejskim, dawniej jeżdżącym ulicami Berlina - Bibliobusie.

      Mieli tam możliwość wysłuchania wykładu na temat; Biblii, ciekawostek biblijnych i obejrzeć eksponaty z nią związane np. najmniejsza biblia świata, dokumenty, które mają tysiące lat i były niezwykle istotne dla historii ludzkości. Niezwykłą atrakcją dla uczniów było własnoręcznie wydrukowanie psalmu 23(22) Dawida ręczną prasą drukarską Gutenberga. Wydruk tekstu mogli zabrać do domu jako pamiątkę. Inicjatorem wystawy ,,Biblia i nie tylko'' była Polska Rada Ekumeniczna. Zajęcia prowadzone były przez załogę w języku niemieckim z tłumaczeniem na język polski. Dziękujemy w imieniu całej społeczności szkolnej na ręce wikariusza Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Pawła Szwedo za niecodzienną dla nas lekcję będącą atrakcją.

      Bożena Grażyna Gierłowska

     • I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie…

     • Jednym z punktów Mazowieckiego Święta Chleba i Sera, które odbyło się 12.09.2021r. na Rynu Mariackim w Węgrowie, było wręczenie dyplomów i nagród w konkursie na Najpiękniejsze Ogrody i Balkony Węgrowa.

      Miło nam poinformować, że w kategorii firmy i instytucje /architektura zieleni/ nasza szkoła zajęła I miejsce.

      Danuta Chylińska

      foto: Urząd Miasta Węgrowa, Tygodnik Siedlecki, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie

     • MAZOWIECKIEGO ŚWIĘTA CHLEBA I SERA

     • Tegoroczna edycja Mazowieckiego Święta Chleba i Sera odbyła się 12 września 2021 r. na Rynku Mariackim w Węgrowie.

      Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Jedną z nich były występy młodych wokalistek i tancerek. Wśród uzdolnionej młodzieży przeważały uczennice z  naszej szkoły. Były to wokalistki: Oliwia Bozińska, Nadia Wyszogrodzka, Anastazja Żołnierzak, Paulina Ładosz, Dominika Składanowska i Nela Zawadzka oraz tancerki z formacji tanecznej „Avokado”: Nadia Bronisz, Alicja Wojtyra i Aleksandra Nojszewska.

      Mogliśmy również podziwiać występ absolwentki naszej szkoły – Zuzanny Zabadały.

      Występy dziewcząt zostały nagrodzone brawami zgromadzonej na Rynku publiczności. Ponadto młode artystki otrzymały upominki ufundowane przez Panią Elżbietę Lanc – członka zarządu województwa mazowieckiego oraz firmę Hochland. Upominki wręczyli: Pan Burmistrz Paweł Marchela oraz Pani Wiceburmistrz – Halina Ulińska.

      Młodym artystkom gratulujemy udanych występów, a ci, którzy nie byli na Rynku, niech żałują.

      Danuta Chylińska

     • Zasady selektywnej zbiórki odpadów

     • W dniach 8-10.09.2021r. W ramach Kampanii Edukacyjnej Węgrowa „Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych na terenie Miasta Węgrów przy ulicy Prostej” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 odbyły się spotkania uczniów naszej szkoły i przedszkolaków z prezesem Zarządu Fundacji Polish-American Development Council-Panem Romualdem Burczykiem.

      Spotkania dotyczyły zasad selektywnej zbiórki odpadów. Dzieci dowiedziały się w jakim celu segregujemy odpady i co można z nich ponownie wytworzyć (stroje sportowe, polary itp.).

      Uczniowie otrzymali kolorowe plany lekcji, zakładki przypominające nam zasady recyklingu. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.

      Agnieszka Antońska

     • Wycieczka do Warszawy

     • Dnia 10 września 2021r. uczniowie klasy III a i III c udali się na wycieczkę do Warszawy. Pobyt w stolicy rozpoczęli od zwiedzania wystaw stałych w Centrum Nauki Kopernik. Dzieci mogły poznać prawa nauki poprzez samodzielnie przeprowadzone doświadczenia na interaktywnych wystawach i poczuć się przez chwilę prawdziwymi naukowcami.

      Następnie obie klasy udały się do Planetarium na film ,,Ziemia, Księżyc i Słońce”. Podczas wysłuchanej prelekcji i seansu dzieci dowiedziały się mi.in.: ,, Dlaczego Słońce świeci?”, ,,Jak zmieniają się pory dnia i nocy?”, ,,Jakie są gwiazdozbiory?” oraz ,,Jakie kształty przyjmuje Księżyc?”.

      Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Starówki. Uczniowie mogli podziwiać m.in.: kolumnę Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski, piękne kamieniczki, pomnik Syrenki, Barbakan oraz pomnik Małego Powstańca.

      Uczestnicy wycieczki wyjechali z Warszawy zmęczeni, ale pełni wrażeń.

      Iwona Dąbrowska

      Dorota Snopczyńska

     • FESTIWAL MISTRZA TWARDOWSKIEGO

     • Dnia 9 września 2021 roku w Węgrowie odbył się Festiwal Mistrza Twardowskiego. Wzięli w nim udział również uczniowie z naszej szkoły. Dzieci z klas IIa i IIb przebrane w kolorowe, bajkowe stroje, wyruszyły ze szkoły w kierunku Węgrowskiego Ośrodka Kultury. Następnie cały korowód, w towarzystwie pana Twardowskiego, pani Twardowskiej oraz aktorów Teatru Amatorskiego, działającego przy Węgrowskim Ośrodku Kultury, przemieścił się na Rynek Mariacki. Tam czekały na wszystkich dodatkowe atrakcje – oryginalne występy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Wszystkie dzieci fantastycznie pokazały swoje umiejętności.

      Nasi uczniowie zaprezentowali przedstawienie według scenariusza p. Danuty Chylińskiej pt. „ O Twardowskim z Węgrowa“. Aktorzy z klas IIIa i IIIc śmiało wygłaszali swoje role. Świetnie wyglądali na węgrowskiej scenie. Właśnie tu zdobyli pierwsze teatralne doświadczenie. To doskonała okazja zaprezentowania uczniowskich uzdolnień. Występ przygotowała p. Iwona Dąbrowska, a oprawę muzyczną p. Barbara Rostek – Śladowska.

      Ogromne gratulacje dla artystów

      Iwona Dąbrowska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
   • spwegrow@gmail.com
   • (+25) 792-30-97
   • 07 - 100 Węgrów ul. T. Kościuszki 16