• SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

• 27.09.2021r. w oddziale przedszkolnym, Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie odbyło się spotkanie z policjantami; mł. asp. Moniką Księżopolską i sierż. Rafałem Bałdygą.

Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu, w szkole i w domu. Policjanci , w formie praktycznej, przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli  jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na koniec spotkania dzieci podziękowały policjantom piosenką, wierszem oraz wręczyły laurki i dyplomy-podziękowania.

• Kolejne medale w Sztafetowych Biegach Przełajowych na szczeblu powiatowym

• Sportowa postawa uczennic i uczniów naszej szkoły była powodem, dla którego zdobyli oni kolejne medale.

Uczennice klas 4-6 nie dały szans rywalkom. Uzyskując ogromną przewagę wywalczyły złoty medal. Skład zwycięskiej drużyny: Roksana Jachimowicz kl.6a, Zosia Wasążnik kl.5a, Iga Mikołajewska kl.5a, Zuzanna Zawadzka kl.4a, Maja Gałązka kl.4a, Nina Stankiewicz kl.4aoraz Zuzanna Kmieć kl.4a.

Dziewczęta reprezentujące klasy 7-8 w składzie Lidia Tempczyk kl.7a, Natalia Burczyńska kl.8g, Wiktoria Bałdyga kl.8a,Weronika Ojdana kl.8a, Aleksandra Skrzypek kl.8a, Oliwia Szpakowska kl.8a wywalczyły II miejsce i srebrny medal.

Uczennice obu kategorii wywalczyły awans i będą reprezentowały szkołę na zawodach regionalnych w Siedlcach.

Na czwartym miejscu uplasowali się uczniowie, którzy reprezentowali klasy 4-6. Skład drużyny: Kacper Kurkus kl.5a, Wiktor Mędrzycki kl.4a, Borys Piasecki kl.6a, Michał Tempczyk kl.5a, Bartłomiej Germel kl.5a.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za sportową postawę i życzymy kolejnych sukcesów.

• Wycieczka do „Magicznych Ogrodów” klasy V f

• W ubiegłą środę 22.09. 2021 r. klasa V f udała się na wycieczkę integracyjną do Magicznych Ogrodów w Trzciance. Podczas podróży do krainy bajek oraz magicznych, przepięknych scenerii mogli spędzić wspólnie czas i przeżyć przygody jak na bohatera baśni przystało. Wszyscy wspaniale się bawili, aż żal nam było wracać.

Hanna Wyrębek, Dominika Wiśniewska

• INTEGRACJA W IV b

• Dnia 22.09. 2021r. klasa IV b udała się na spotkanie integracyjne do Pizzerii Trzech Braci. Podczas pobytu w lokalu uczniowie przypomnieli sobie zasady zachowania w restauracji oraz podczas spożywania posiłku. Zaproszenie na nasze spotkanie przyjęła dawna wychowawczyni p. Danuta Chylińska. W miłej i przyjemnej atmosferze klasa spędziła dzisiejsze popołudnie.

Wszyscy syci i zadowoleni bezpiecznie wrócili do domu i niecierpliwie wyczekują kolejnego - równie ciekawego spotkania integracyjnego

Edyta Doktorska- Rafałek, Elżbieta Żołędowska

• 79. ROCZNICA ZAGŁADY WĘGROWSKICH ŻYDÓW

• Dzisiaj nasi uczniowie uczestniczyli w obchodach upamiętniających  79. Rocznicę Zagłady Węgrowskich Żydów, które odbyły się przy Lapidarium w Węgrowie i zostały zorganizowane przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej i Miasto Węgrów. W uroczystości udział wzięli: Burmistrz Miasta Węgrowa Pan Paweł Marchela, Zastępca Burmistrza  Pani Halina Ulińska,  przedstawiciele Rady Miejskiej Węgrowa; Pani Halina Kowalczyk i Pani Barbara Szymańska, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Pan Hubert Kowalewski, Sekretarz Powiatu Węgrowskiego Pani Marzena Gromek i Geodeta Powiatowy Pani Małgorzata Plewka, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie Pan Krzysztof Litka, uczniowie oraz mieszkańcy. Po oficjalnych wystąpieniach uczniowie odśpiewali hymn RP oraz Izraela. Następnie minutą ciszy uczczono pamięć pomordowanych, delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze.

Na zakończenie obchodów uczestnicy wysłuchali występu artystycznego przygotowanego przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie (Mateusz Skwierczyński, Amelia Kowal, Nela Zawadzka, Dominka Składanowska, Natalia Zielińska, Gabriela Byczkowska) pod kierunkiem Pani Agnieszki Krawczykowskiej. Uroczystość poprowadziła Pani Agnieszka Zarzycka nauczyciel naszej szkoły i Prezes TMZW.

A. Zarzycka, A. Krawczykowska

22.09.2021r.

• INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

• W dniu 21.09.2021 uczniowie naszej szkoły wielkim sukcesem zakończyli Indywidualne Biegi Przełajowe na szczeblu powiatowym. Mimo trudnych warunków pogodowych uczniowie zdobyli 5 medali.

W kategorii klas piątych, na dystansie 800 metrów I miejsce wywalczyła uczennica klasy 5a -Zosia Wasążnik, II miejsce uczennica klasy 6a -Roksana Jachimowicz. Wśród chłopców srebrny medal otrzymał uczeń klasy 5a - Kacper Kurkus.

W kategorii klas siódmych , na dystansie 1000 metrów, III miejsce uzyskał uczeń klasy 7c, Igor Sobolewski.

W kategorii klas ósmych na dystansie 1000 metrów II miejsce wywalczyła Natalia Burczyńska, uczennica klasy 8g.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów sportowych na kolejnym etapie rywalizacji.