• KONKURS PLASTYCZNY “KOLORY JESIENI”

• Jesień to czas, gdy otaczająca przyroda przygotowuje się do snu. Zanim jednak zaśnie, cieszy nasze oczy bogactwem kolorów. Ideą przeprowadzonego w naszej szkole konkursu było zwrócenie uwagi na piękno otaczającego nas świata, a przede wszystkim na piękno jesieni. W konkursie wzięło udział 51 uczniów z klas I-III. Prace uczestników były wykonane na bardzo wysokim poziomie i charakteryzowały się różnorodnością technik. Nagrodzono 22 prace. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Dzieła “małych artystów” zostały umieszczone na wystawie szkolnej.

Hanna Skóra

• BRAWO DZIEWCZYNY!!!

• Wielokrotnie pisaliśmy o sukcesach naszych uczennic i uczniów w różnych dziedzinach. Tym razem informujemy o sukcesach tancerek / akrobatek, które swój kunszt taneczny doskonalą w Formacji tanecznej Avocado.

Po dwuletniej przerwie dziewczęta zaczęły uczestniczyć w różnych turniejach na żywo i odnoszą w nich sukcesy.

W Turnieju Tańca Sportowego w Ząbkach na 10 prezentacji 8 stanęło na podium.

🥇 1 miejsce Nadia Bronisz solo PAI 14 lat

🥇 1 miejsce - Wiktoria Marchela solo PAI 13 lat

🥈 2 miejsce - Aleksandra Nojszewska solo HIP HOP 13-14 lat

🥉 3 miejsce - Alicja Wojtyra solo PAI 13 lat

🥉 3 miejsce Basia Waryszak solo HIP HOP 11 lat

🥉 3 miejsce - Aleksandra Nojszewska solo PAI 14 lat

🥉 3 miejsce - Nadia Bronisz solo HIP HOP 13-14 lat

🥉 3 miejsce duet HIP HOP - Nadia Bronisz, Aleksandra Nojszewska

🏅 4 miejsce - Iga Mikołajewska solo PAI 13 lat

🏅 4 miejsce - Alicja Wojtyra solo HIP HOP 13-14 lat

Jeszcze lepiej powiodło się dziewczętom na Mistrzostwach Mokotowa organizowanych przez Polską Federację Tańca. Oto wyniki:

🥇 1 miejsce grupa Juniorów w kategorii Dance Art w składzie (Iga Mikołajewska, Wiktoria Marchela, Aleksandra Nojszewska, Nadia Bronisz, Alicja Wojtyra, Julia Marcinkowska)

🥇 1 Miejsce grupa Juniorów w kategorii Inne Formy Tańca w składzie (Iga Mikołajewska, Wiktoria Marchela, Aleksandra Nojszewska, Nadia Bronisz, Alicja Wojtyra, Julia Marcinkowska)

🥇 1 miejsce solo Dance Art Kalina Wojtyra 8 lat

źródło: Formacja taneczna Avocado

• Szkoła pamięta

• Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła pamięta”. Miło mi poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 11 tysięcy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.

W załączeniu przekazuję pamiątkowy dyplom.

Zachęcam Państwa do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/prawie-11-tys-wzielo-udzial-w-akcji-szkolapamieta--dziekujemy.

Anna OstrowskaRzecznik PrasowyMinisterstwo Edukacji i Nauki

• „Mistrz mnożenia”

• Mnożenie jest jednym z czterech podstawowych działań arytmetycznych, obok dodawania, odejmowania i dzielenia. Nauka tabliczki mnożenia to dla wszystkich duże wyzwanie. Każdy pewnie pamięta godziny spędzone nad książką w celu zapamiętania kolejnych wyników działań. W naszym życiu używamy mnożenia na co dzień, dlatego ważne jest, aby opanować tę umiejętność w dzieciństwie. Tabliczki mnożenia uczyliśmy się w drugiej klasie szkoły podstawowej. Utrwalamy ją także w klasie trzeciej. Jesteśmy w stanie sprawnie wskazać duże liczby, nie tracąc czasu na dodatkowe działania. Stąd też pomysł, by sprawdzić, którzy uczniowie klasy IIIc opanowali tę umiejętność najlepiej. W październiku odbył się klasowy konkurs matematyczny „ Mistrz mnożenia”. Jego uczestnicy wykazali się dużą skutecznością podczas wykonywania zadań i znajomością mnożenia w trzech etapach: ustnym oraz w dwóch rundach pisemnych. Pierwsze miejsce zajęła Patrycja Rudnik, drugie - Maciej Zalewski, trzecie - Jan Rudnik Thinggaard. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wielkie gratulacje dla uczestników konkursu.

Iwona Dąbrowska

• KWESTA

• 31 października, już po raz trzynasty uczniowie i nauczyciele naszej szkoły jako wolontariusze kwestowali przy cmentarzu rzymsko-katolickim w Węgrowie na rzecz odnowienia zabytkowych nagrobków z XIX wieku.

Dziękujemy wszystkim za udział !!!

Agnieszka Zarzycka