• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

     • W październiku biblioteki szkolne na całym świecie obchodzą swoje święto Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Hasło tegorocznego święta brzmi: ,,Książka to przyszłość”.

      Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej ,propagowanie zainteresowania książką, rozbudzanie i kształtowanie kultury czytelniczej, zwrócenie uwagi na ogromną rolę książki w życiu człowieka.

      Z tej okazji została zorganizowana wystawa książek, którą można obejrzeć na holu szkolnym w dniach 5.10-8.10.2021 r. Na wystawie można zobaczyć książki z różnych dziedzin wiedzy oraz o nietypowym formacie.

      Bożena Sakowska

    • Zostań ekspertem tabliczki mnożenia
     • Zostań ekspertem tabliczki mnożenia

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) odbywa się od 2011 r. Tegoroczna - 11 edycja została zaplanowana na 1 października pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

      W naszej szkole w dniach 01.10  i 04.10.2021 r. chętni czniowie klas czwartych mogli wziąć udział w zabawie, która polegała na sprawdzeniu znajomości tabliczki mnożenia. Każdy kto poprawnie odpowiedział na 5 kolejno wylosowanych działań otrzymywał tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia”. Pomysłodawcą akcji jest Andrzej Grabowski, matematyk i trener lekkiej atletytki. Twórca kart matematycznych „Tabliczka mnożenia” i Mistrzostw Polski w Tabliczce Mnożenia.

      Joanna Zawadzka

     • UROCZYŚCIE ŚLUBUJEMY

     • Ślubowanie uczniów klas pierwszych zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, jak i rodziców. Do tej ważnej chwili, pod czujnym okiem pań: Bożeny Brzozowicz, Elżbiety Siwińskiej, Sylwii Brzozowicz, Małgorzaty Kamińskiej i Agnieszki Kosińskiej, przez niespełna miesiąc przygotowywali się uczniowie klas 1A, 1B, 1C, 1D.

      Na uroczystą ceremonię, która miała miejsce 29 września 2021 roku, przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Węgrowa, pan Paweł Marchela, Przewodnicząca Rady Miejskiej Węgrowa, pani Beata Gashi, Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Oświaty i Kultury Rady Miejskiej Węgrowa, pani Barbara Jakubisiak, Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Wioleta Ojdana oraz rodzice pierwszoklasistów.

      Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły pana Krzysztofa Litki, który powitał wszystkich zebranych i skierował wiele ciepłych słów do pierwszoklasistów.

      Zaproszeni goście w swoich przemówieniach życzyli dzieciom sukcesów w nauce, wspaniałych przyjaciół i niezwykłych przeżyć podczas zdobywania wiedzy.

      Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar Szkoły. Uczniowie zobowiązali się do godnego jej reprezentowania, pilnej nauki i wzorowego zachowania. Aktu pasowania ogromnymi piórami dokonali dyrektor szkoły, pan Krzysztof Litka oraz panie wicedyrektorki, Grażyna Dragan i Agnieszka Kowalczyk. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie. Następnie uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. 

       Na zakończenie wychowawczynie klas pierwszych wręczyły swoim uczniom pamiątkowe dyplomy, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – zakładki z logo szkoły i upominki ufundowane przez sponsorów: firmę ADDIT w Węgrowie oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Węgrowie.

      Po ceremonii uczniowie wraz z wychowawczyniami udali się do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

      Serdeczne podziękowania za przygotowanie uroczystości kierujemy do: pani Moniki Filipek i pocztu sztandarowego,  pani Klaudii Pędzich i uczniów klasy 4a za oprawę muzyczną, pań: Iwony Dąbrowskiej i Elżbiety Chojeckiej za przygotowanie dekoracji, panów: Pawła Szczepanika i Michała Gierasimiuka za nagłośnienie, sponsorów za ufundowanie upominków oraz członków Samorządu Uczniowskiego za przygotowanie i prowadzenie uroczystości.

      Naszym najmłodszym uczniom życzymy sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy oraz samych niezwykłych chwil spędzonych w naszej Szkole.

      Elżbieta Szcześnik

     • WYCIECZKA DO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

     • Dnia 28.09. 2021r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie odwiedziły Państwową Straż Pożarną w Węgrowie. Oglądały samochody strażackie, stroje, sprzęt, wyposażenie każdego strażaka. Uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy na temat pracy strażaka, a nawet mogły poczuć się jak jeden z nich-siedząc w kasku w samochodzie strażackim. Sześciolatki z wielkim zaciekawieniem słuchały o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażaka.

      Ewa Przybysz

     • Rocznica Powstania Polskiego Państwa Podziemnego

     • „Jedną z najważniejszych powinności naszego pokolenia jest kultywowanie pamięci o naszej tożsamości narodowej, o historii, a także o ludziach, bohaterach minionych czasów”.

      Od wielu lat  27 września, z okazji kolejnej rocznicy Powstania Polskiego Państwa Podziemnego przygotowujemy uroczysty apel, który jest hołdem złożonym wszystkim żołnierzom polskiego podziemia, którzy przyczynili się do zachowania polskości oraz wiary w Polskę wolną i niepodległą.

      W tym roku naszą uroczystość uświetnili zacni goście; kombatanci pani Zofia Wangrat i pan Bogdan Ilczuk, Burmistrz Miasta Węgrowa pan Paweł Marchela,   Przewodniczący Komisji Zdrowia, Kultury i Oświaty pani Barbara Jakubisiak , radny  Rady Miejskiej Węgrowa pan Andrzej Grabek  i  Dyrektor Biura Senator RP Marii Koc, pan Michał Piotrowski.

      Ze wzruszeniem zebrani wysłuchali występu uczniów, którzy wierszem i piosenką przypomnieli dramatyczne  wydarzenia II wojny światowej.

      Uroczystość przygotował zespół nauczycieli pod kierunkiem pani Agnieszki Zarzyckiej: pani Agnieszka Krawczykowska, pani Izabela Siekierzyńska i pani Barbara Rostek Śladowska

      Zespół do Spraw Promocji

      Fot. Artur Zdanowski

     • SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

     • 27.09.2021r. w oddziale przedszkolnym, Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie odbyło się spotkanie z policjantami; mł. asp. Moniką Księżopolską i sierż. Rafałem Bałdygą.

      Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu, w szkole i w domu. Policjanci , w formie praktycznej, przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli  jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na koniec spotkania dzieci podziękowały policjantom piosenką, wierszem oraz wręczyły laurki i dyplomy-podziękowania.

      Ewa Przybysz

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
   • spwegrow@gmail.com
   • (+25) 792-30-97
   • 07 - 100 Węgrów ul. T. Kościuszki 16