• Międzynarodowy Dzień Teatru

     • ,,Świat jest teatrem, aktorami ludzie’’.
      W. Szekspir

      29 marca w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru.
      Klasy 6 i 7 pogłębiały swoją wiedzę o historii teatru, wykazały się znajomością zasad savoir-vivre'u obowiązujących w teatrze, a także rozpoznawały, kto jest kim w teatrze?
      Dużą atrakcją dla oglądających okazały się scenki wystawiane przez uczniów klasy 7a inspirowane lekturami szkolnymi - ,,Balladyną’’ J. Słowackiego i balladą ,,Lilije’’ A. Mickiewicza.
      Najlepszą recenzją dla aktorów były wybuchy śmiechu i gromkie owacje!
      Podziękowania dla p. Beaty Gadomskiej, za serce włożone w przygotowanie małych aktorów.

      Samorząd Uczniowski
      Magdalena Kobylińska

     • Wyjazd integracyjny.

     • W piątek 25.03 odbył się wyjazd integracyjny do Liwa z okazji "Powitania Wiosny". Uczniowie klas 4e i 2b wraz z dziećmi z Ukrainy miło spędzali czas podczas wspólnych zabaw i pieczeniu kiełbasek przy ognisku.                  

      Emilia Nescioruk, Magdalena Kobylińska, Edyta Doktorska - Rafałek, Urszula Kalata, Elżbieta Szcześnik

     • TEST SPRAWNOŚCI DO KLASY I SPORTOWEJ

     • W roku szkolnym 2022/2023 w naszej szkole po raz kolejny powstaje pierwsza klasa sportowa. W czwartek 24 marca 2022 r. odbył się test sprawności kandydatów do takiej klasy. Przystąpiło do niego 21 dzieci z oddziałów przedszkolnych. Trzy grupy kandydatów zmierzyły się z następującymi zadaniami:
      - bieg wahadłowy na dystansie 4 x 10 m,
      - skok w dal z miejsca - próba mocy (siły nóg),
      - skłon tułowia w przód - próba gibkości,
      - skłony w przód z leżenia tyłem przez 30 s - próba siły mięśni brzucha,
      - bieg  na dystansie 50 m - próba szybkości biegowej.
      Dzieci z dużym zaangażowaniem i determinacją przystąpiły do ćwiczeń, by osiągnąć jak najlepsze wyniki. Wsparciem dla przyszłych pierwszaków byli rodzice, którzy z trybun zachęcali swoje pociechy do wysiłku.
      W klasie sportowej uczniowie będą realizować zajęcia z wychowania fizycznego w wymiarze 10 godzin tygodniowo. W czasie zajęć odbywać się będzie praca nad poprawą sprawności fizycznej oraz nad rozwojem psychicznym i emocjonalnym. W programie klasy sportowej jest realizacja wielu dyscyplin sportowych - między innymi: lekkoatletyki, gimnastyki, piłki nożnej, piłki ręcznej, unihokeja, zajęć na pływalni - oraz całego zakresu materiału z podstawy programowej. Dzieci doskonalą posiadane umiejętności i uczą się nowych poprzez gry i zabawy ruchowe. Lekcje wychowania fizycznego prowadzą wykwalifikowani trenerzy, nauczyciele, a wysiłek fizyczny dostosowany jest do wieku i możliwości ucznia. Liczba godzin przedmiotu jest równomiernie rozłożona w całym tygodniu pracy, by umożliwić dzieciom warunki do ćwiczeń i nauki.
           Przyszłym sportowcom życzymy wielu sukcesów. Poniżej fotorelacja z przebiegu testów sprawności fizycznej. 

      Elżbieta Szcześnik

     • ZAMIANA RÓL-UCZEŃ NAUCZYCIELEM

     • 👩‍🏫🧑‍🏫🙋‍♀️🙋🙋🧏‍♀️🧏🧏‍♂️
      21 marca z okazji PIERWSZEGO DNIA WIOSNY  chętni uczniowie mogli zamienić się z nauczycielami miejscami i poprowadzić lekcje. Uczniowie i nauczyciele wczuli się w swoje role i było super!!!


      Samorząd Uczniowski
      Agnieszka Zarzycka

     • DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPETEK-DZIEŃ SKARPETEK NIE DO PARY

     • 21 marca zakładamy dwie różne, kolorowe skarpetki, które symbolizują niedopasowane chromosomy, czyli zespół Downa , którego światowy dzień obchodzimy właśnie 21 marca.  Zakładając tego dnia kolorowe skarpetki „nie do pary” manifestujemy wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z tą wadą genetyczną. Święto ustanowiono w 2005 roku, a od 2012 nad jego obchodami patronat sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Data obchodów Trisomii 21 jest symboliczna. Przypada na 21 dzień 3 miesiąca w roku, ponieważ to właśnie trzeci, dodatkowy chromosom w 21 parze, składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach, powoduje występowanie tej wady genetycznej.


      Samorząd Uczniowski
      Agnieszka Zarzycka

     • MAMY TO!!!

     • WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "Z NARODZENIA PANA DZIEŃ DZIŚ WESOŁY. WYŚPIEWUJĄ CHWAŁĘ BOGU ŻYWIOŁY...". 
      Chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym zorganizowanym przez Fundację Orszak Trzech Króli. Organizatorzy zaprosili do wzięcia udziału w konkursie pt. "Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły. Wyśpiewują chwałę Bogu żywioły...". 
      Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni i prezentacja pasji plastycznych dzieci, młodzieży oraz całych rodzin. W tegorocznym Orszakowym Konkursie Plastycznym nasza szkoła wzięła udział po raz pierwszy. Łącznie przesłaliśmy prace 4 uczniów reprezentujących wszystkie kategorie wiekowe. Do Fundacji wpłynęło 210 prac plastycznych z całej Polski. Prace zostały ocenione przez Jury złożone z przedstawicieli Fundacji Orszak Trzech Króli, plastyków i artystów malarzy. Przy ocenie prac była brana pod uwagę zgodność z tematem, właściwa technika i format oraz oryginalne spojrzenie autorów na tematykę konkursu. Prace były oceniane w poszczególnych kategoriach wiekowych. 
      zaskoczeniem dla nas była informacja, że wśród laureatów kategorii D, czyli klas VII –VIII znalazła się uczennica naszej szkoły - Amelia Kowal uczennica klasy 8 e, która zdobyła III miejsce. 
      Gratulujemy Amelce wielkiego sukcesu plastycznego i życzymy kolejnych. 
      Poniżej prezentujemy pracę Amelii. Wyniki można zobaczyć tutaj

      Koordynatorka konkursu szkolnego - s. M. Szyszka

     • GALA SPORTU 2022

     • W dniu 16 marca 2022 r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury po raz piętnasty odbyła się Gala Sportu. Wśród nominowanych i nagrodzonych byli nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. 

      Najlepszy Sportowiec Junior Roku 2021
      Tytuł: Zofia Wasążnik
      Wyróżnienia:
      Wojciech Połaski
      Jakub Kurkus
      Patryk Duszak
      Najlepsza Drużyna Roku 2021
      Wyróżnienia:
      Drużyna piłki ręcznej chłopców rocznik 2007/2008
      Drużyna Juniorów Młodszych MKS „Czarni”
      Trener Roku 2021
      Wyróżnienie:
      Michał Gierasimiuk

      Galę Sportu uatrakcyjnił występ najstarszej grupy Avokado, w której czołowymi tancerkami są również uczennice naszej szkoły: Nadia Bronisz, Iga Mikołajewska, Aleksandra Nojszewska, Alicja Wojtyra, Wiktoria Marchela i Julia Marcinkowska.

      Nagrodzonym gratulujemy, że Ich trud i zaangażowanie zostały docenione, a tancerkom udanego występu.

      Danuta Chylińska
      Zespół do Spraw Promocji
      źródło: Urząd Miasta Węgrowa

       

     • OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY MOJA WYMARZONA ZŁOTA RYBKA

     • W lutym 2022 roku  uczniowie naszej szkoły z klas I – VIII  mogli wziąć udział w  Ogólnopolskim  Konkursie Plastycznym „MOJA WYMARZONA ZŁOTA RYBKA”. Konkurs organizowany przez Muzeum Złotej Rybki w Krzemiennej i Szkołę Podstawową w Dydni. Pojawiły się kolorowe rybki w akwariach, w rzekach i  oczywiście na kartkach z bloków rysunkowych. Na konkurs napłynęło 25 prac a wysłaliśmy 13 z nich. Życzymy powodzenia podczas rozstrzygnięcia konkursu.

      Dorota Białobrzeska-Portka

     • NASZA SZKOŁA SOLIDARNA Z UKRAINĄ

     • W geście solidarności z Ukrainą uczniowie naszej szkoły wystąpili w koncercie "Węgrów solidarny z Ukrainą" zorganizowanym w Węgrowskim Ośrodku Kultury w dniu 13 marca 2022r. Z tej okazji przygotowali ciekawy repertuar. Była muzyka, śpiew i taniec, a wszystko odbywało się w podniosłej atmosferze. 
      W koncercie wystąpili: Janek Bardadyn, Amelia Kowal, Anna Piotrowska, Nela Zawadzka, tancerki z Zespołu Avokado.
      Czekamy na inny koncert, na radosny koncert z okazji zakończenia działań wojennych w Ukrainie. Oby odbył się, jak najszybciej!!!

      Danuta Chylińska
      Zespół do Spraw Promocji
      foto: Robert Zawadzki

       

     • WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W SZKOLE

     • W marcu naszą szkołę odwiedziły sześciolatki z węgrowskich przedszkoli. Dzieci miały możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowych. Poznały sposoby radzenia sobie z emocjami, nauczyły się rywalizacji i współpracy w grupie. Przygotowane przez nauczycieli: pana Michała Gierasimiuka, pana Pawła Kucia oraz pana Łukasza Sobotkę, zajęcia dostarczyły sportowych emocji dzieciom, które z wielkim zaangażowaniem wykonywały wszystkie ćwiczenia. Dla wielu z nich był to “najwspanialszy dzień w życiu”.
      Oprócz zajęć sportowych na naszych gości czekało w szkole wiele atrakcji. Mogli poczuć się jak uczniowie i zasiąść w szkolnych ławkach podczas zajęć lekcyjnych przygotowanych przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, panie: Iwonę Dąbrowską, Magdalenę Pietruczanis, Dorotę Snopczyńską i Zofię Szczęsną. Starsi uczniowie z trzecich klas przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek drobne upominki. Po zajęciach w salach dzieci udały się na krótką wycieczkę po szkole. Odwiedziły gabinet pielęgniarki, stołówkę, świetlicę i szkolną bibliotekę. Na koniec wykonały wspólną fotografię i zostały obdarowane słodkimi upominkami.
      Pobyt przedszkolaków w szkole był dla wszystkich miłą odmianą od codziennych zajęć. Mamy nadzieję, że z niektórymi spotkamy się już we wrześniu i będziemy mogli ich przyjąć do naszej szkolnej społeczności.
      Bardzo dziękujemy Paniom i dzieciom za przyjęcie zaproszenia do naszej placówki.


      Katarzyna Paderewska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
   • spwegrow@gmail.com
   • (+25) 792-30-97
   • 07 - 100 Węgrów ul. T. Kościuszki 16 Poland