Dnia 12 czerwca 2026r. w naszej szkole odbył się konkurs „Mistrz cichego czytania ze zrozumieniem”, przeznaczony dla uczniów klas I – III. Jego celem było rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, doskonalenie koncentracji uwagi oraz zachęcanie do samodzielnego sięgania po książki.
Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać przygotowane teksty i odpowiedzieć na pytania sprawdzające stopień zrozumienia ich treści. Wszyscy uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, bardzo dobrą znajomością technik czytania oraz wysokimi kompetencjami językowymi i czytelniczymi. Konkurs był doskonałym sprawdzianem logicznego myślenia, wnioskowania i umiejętności wyszukiwania informacji w tekście.
Po sprawdzeniu prac komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, którzy otrzymali dyplomy i nagrody.
Laureaci klas pierwszych:
I miejsce - Maciej Biernat, uczeń klasy 1b,
II miejsce – Kalina Jagodzińska, uczennica klasy 1a,
III miejsce – Anastasia Romanchuk, uczennica klasy 1b,
Laureaci klas drugich:
I miejsce – Antonina Gryglas, uczennica klasy 2a,
II miejsce – Jagoda Przanowska, uczennica klasy 2a,
III miejsce – Klara Potocka, uczennica klasy 2c,
Laureaci klas trzecich:
I miejsce – Krzysztof Zdunek, uczeń klasy 3a,
II miejsce – Liliana Brzezik, uczennica klasy 3d,
III miejsce – Dagmara Domańska, uczennica klasy 3d,
Natalia Świątek, uczennica klasy 3d
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczniom, którzy podjęli wyzwanie i rozwijają swoje umiejętności czytelnicze.
Agnieszka Książek
Emilia Podniesińska
Agnieszka Kowalczyk