• 2020 - 2021

• 14.06.2021
          • KOCHAMY NASZYCH RODZICÓW.

14.06.2021r. w oddziale przedszkolnym Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie odbyła się uroczystość z okazji - Dnia Mamy i Taty.

Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki, w których wyraziły za co i jak bardzo kochają swoich rodziców.

Najserdeczniejsze życzenia i własnoręcznie wykonane upominki wręczyły rodzicom w domu.

• 01.06.2021
          • Dzień dziecka w zerówce

Z okazji Dnia Dziecka  dnia 1 czerwca 2021r. grupa przedszkolna ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie  wybrała się do sali zabaw „Karuzela” znajdującej się w pobliżu szkoły. Na dużej powierzchni zabawowej dzieci mogły spożytkować swoją energię. Każdy znalazł sobie jakieś miejsce na harce, dlatego zabawa przebiegała w radosnej i zgodnej atmosferze. Wyjście było dobrą okazją na integrację grupy i rozwój sprawności fizycznej. Dziękujemy serdecznie  rodzicom za zorganizowanie tego wyjścia.

• 24.02.2021
          • Alicja online - spotkanie z bajką

24.02.2021r, dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie oglądały przedstawienie pt. ,,Alicja online – spotkanie z bajką”. Chętnie bawiły się bańkami mydlanymi i śledziły przygody Alicji przez okulary 3d. Wszystkim dzieciom bardzo podobało się przedstawienie.

• 11.02.2021
          • Bal karnawałowy

11 lutego w oddziale przedszkolnym SP Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie odbył się bal karnawałowy. Wspólną zabawę poprzedził konkurs na najpiękniejszy strój karnawałowy. Dzieci najchętniej wcielały się w postacie bajkowe: wróżek, księżniczek, aniołów oraz super bohaterów. Przebrane za  postacie z bajek  bawiły się wesoło. Uczestniczyły  w konkursach. Wybrały króla i królową balu. Wszyscy miło wspominają ten dzień, a szczególnie wesołą zabawę i tańce.

• 18.12.2020
          • Spotkanie z Mikołajem

Dnia 18 grudnia 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie odwiedził Mikołaj.
            Dla długo wyczekiwanego gościa sześciolatki przygotowały wiersze, piosenki oraz taniec.
            Największą radość sprawiły dzieciom prezenty od Mikołaja i pamiątkowe zdjęcia.

• 26.10.2020
          • SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO

W październiku 2020r. zajęcia w oddziale przedszkolnym, Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie, zostały urozmaicone działaniami praktycznymi. Najpierw odbyły się rozmowy o tym, w jaki sposób należy dbać o swoje zdrowie i jakie potrawy  korzystnie wpływają na nasze samopoczucie. A na kolejnych zajęciach dzieci przystąpiły do działań praktycznych. Na jednym zajęciu przygotowały sałatkę owocowo – warzywną, zaś na drugim kanapki wykorzystując bogate w witaminy owoce i warzywa. Przed każdym zajęciem dzieci starannie myły ręce, zakładały fartuszki i przygotowywały stanowiska pracy. Przekonały się też, że  najlepiej smakują posiłki własnoręcznie wykonane. Nawet  niejadki z apetytem zjadały swoje porcje. Podczas tych zajęć dzieci kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków. Zarówno sałatki jak i kanapki były smaczne, zdrowe i kolorowe.