• Wycieczka do Kazimierza Dolnego

25 października 2022 roku uczniowie naszej szkoły wspólnie z uczniami z Ukrainy uczestniczyli w wycieczce do Kazimierza Dolnego. Celem wyjazdu była integracja uczniów z Polski i Ukrainy, pokazanie naszym gościom najpiękniejszych miejsc w Polsce.
        Kazimierz Dolny to jedno z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych polskich miasteczek w województwie lubelskim. Uczniów zachwycił rynek z renesansowymi kamienicami . Ponadto uczestnicy wycieczki zobaczyli Mały Rynek, Synagogę, Górę Trzech Krzyży z punktem widokowy na miasteczko i dolinę Wisły, ruiny zamku i basztę.
        Pogoda i nastrój dopisały, karaoke zintegrowało!!!

Dziękujemy Stowarzyszeniu AVSI Polska za sfinansowanie wyjazdu.

Zespół do Spraw Promocji i organizator wyjazdu
        Agnieszka Zarzycka

JAK PRZYGODA TO, TYLKO W WARSZAWIE

Dnia 12 .10.2022r. odbyła się integracyjna wycieczka do Warszawy dla młodszych dzieci z Polski
         i z Ukrainy, sfinansowana z programu Grantowego AVSI Polska. Uczestniczyły w niej klasy: 0, 1a,1d, 2b,2c,3d, 4c,4d.
        Podczas lekcji muzealnej „Co w murach piszczy?” w Muzeum Miasta Warszawa uczniowie uczestniczyli w fascynującym odkrywaniu przeszłości. Niczym detektywi szukali śladów życia dawnych mieszkańców staromiejskich kamienic. Dowiedzieli się, dlaczego powiększano piwnice, gdzie ukryto skarb.
        W trakcie spaceru z przewodnikiem po Starym Mieście podziwiali staromiejskie kamienice
        i okoliczne budowle. Obserwując ich charakterystyczne elementy dowiedzieli się, w jakim celu powstały i do czego lub komu służyły. Z tarasu widokowego Góry Gnojnej podziwiali praski brzeg Wisły. To niesamowite, że dzisiaj zielone i przyjemne dla oka wzniesienie było kiedyś... wysypiskiem śmieci!
        Owocem warsztatów w Manufakturze Cukierków było własnoręczne wykonanie przez każdego uczestnika swojego lizaka. Jednak wcześniej karmelarze dokładnie opowiedzieli i pokazali wszystkie etapy powstawania słodyczy: od gotowania karmelu, jego barwienia aż po tworzenie wzorów.
        To był udany dzień .
        Opiekunami wycieczki były : Danuta Chylińska, Ludmila Golavska i Elżbieta Żołędowska

E. Żołędowska