• FESTIWAL MISTRZA TWARDOWSKIEGO

     • Dnia 9 września 2021 roku w Węgrowie odbył się Festiwal Mistrza Twardowskiego. Wzięli w nim udział również uczniowie z naszej szkoły. Dzieci z klas IIa i IIb przebrane w kolorowe, bajkowe stroje, wyruszyły ze szkoły w kierunku Węgrowskiego Ośrodka Kultury. Następnie cały korowód, w towarzystwie pana Twardowskiego, pani Twardowskiej oraz aktorów Teatru Amatorskiego, działającego przy Węgrowskim Ośrodku Kultury, przemieścił się na Rynek Mariacki. Tam czekały na wszystkich dodatkowe atrakcje – oryginalne występy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Wszystkie dzieci fantastycznie pokazały swoje umiejętności.

      Nasi uczniowie zaprezentowali przedstawienie według scenariusza p. Danuty Chylińskiej pt. „ O Twardowskim z Węgrowa“. Aktorzy z klas IIIa i IIIc śmiało wygłaszali swoje role. Świetnie wyglądali na węgrowskiej scenie. Właśnie tu zdobyli pierwsze teatralne doświadczenie. To doskonała okazja zaprezentowania uczniowskich uzdolnień. Występ przygotowała p. Iwona Dąbrowska, a oprawę muzyczną p. Barbara Rostek – Śladowska.

      Ogromne gratulacje dla artystów

      Iwona Dąbrowska

     • SZANSA PAULINY NA WYJAZD DO PARYŻA

     • Reprezentant Polski na Eurowizję Junior 2021, po raz kolejny, zostanie wyłoniony w programie „Szansa na sukces”. Castingi do udziału w programie odbyły się 5 i 6 czerwca w warszawskiej siedzibie TVP przy ul. Woronicza. Wzięły w nim udział uzdolnione, śpiewające dzieci w wieku 9-14 lat. Spośród wielu chętnych wyłoniono 21 młodych wokalistów, którzy w trzech kolejnych odcinkach „Szansy na sukces” będą prezentować  wylosowane piosenki.

      Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły – Paulina Ładosz, której występ mogliśmy podziwiać w niedzielę - 5 września w TVP 2. Paulina wykonała jeden z eurowizyjnych hitów lat ubiegłych „Fairytale”. Mimo, iż nie zwyciężyła, to i tak występ Jej był bardzo udany. Młoda wokalistka pięknie prezentowała się na scenie i świetnie poradziła sobie z wylosowanym utworem, który nie należy do najłatwiejszych.

      Gratulujemy Paulince dotychczasowych sukcesów i życzymy, aby udział w różnorodnych przedsięwzięciach muzycznych przynosił Jej radość i satysfakcję.

      Danuta Chylińska

       

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021 / 2022

     • „Nowy rok szkolny się zaczyna, już czeka szkoła i koledzy,

       I w książkach – zasób nowej wiedzy. Witaj szkoło, oto wracamy! (…)”

      Jan Brzechwa „Nowy rok szkolny”

      Dzisiaj 1 września 2021 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Nasze uroczystości, które ze względu na pandemię podzielono na dwie części, uświetnili znakomici goście: Senator Rzeczypospolitej Polskiej pani Maria Koc, Burmistrz Miasta Węgrowa pan Paweł Marchela, Zastępca Burmistrza Miasta Węgrowa pani Halina Ulińska, Zastępca Przewodniczącej Rady Miejskiej Węgrowa pani Jolanta Roguska, Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Oświaty i Kultury Rady Miejskiej Węgrowa pani Barbara Jakubisiak, probosz Parafii Rzymskokatolickiej po wezwaniem św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy ks. Kanonik Romuald Kosk, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Marchela.

      Dyrektor Szkoły Krzysztof Litka powitał wszystkich przybyłych, przedstawił zasady funkcjonowania szkoły w nowym roku szkolnym oraz złożył uczniom, ich rodzicom i pracownikom naszej placówki życzenia wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w jej murach. Do życzeń w swoich przemówieniach przyłączyli się zaproszeni goście. W imieniu uczniów głos zabrała Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Amelia Kowal, która symbolicznym pierwszym dzwonkiem zaprosiła kolegów i koleżanki na spotkania z wychowawcami w klasach.

      Zespół do Spraw Promocji

      Samorząd Uczniowski

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
   • spwegrow@gmail.com
   • (+25) 792-30-97
   • 07 - 100 Węgrów ul. T. Kościuszki 16