• MÓJ WYMARZONY LIZAK - KONKURS PLASTYCZNY

• W grudniu ogłosiliśmy konkurs plastyczny – Mój wymarzony lizak. 25 kolorowych i „smacznych” projektów wysłaliśmy.

Na konkurs, z różnych szkół Polski, napłynęło 1299 prac. Organizatorzy konkursu  na Facebook dziękują Wszystkim za udział w konkursie: Rodzicom i nauczycielom gratulujemy tak wspaniałych i uzdolnionych pociech, a laureatom życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu swoich pasji.

Każdy uczeń, który wziął udział w konkursie otrzymuje od nas pamiątkowy DYPLOM oraz bezpłatny bilet wstępu do MUZEUM LIZAKA W JAŚLE.Nagrody prześlemy pocztą.

My również gratulujemy pomysłów.

Dorota Białobrzeska-Portka

• PLASTYKA W OBRZĘDACH I ZWYCZAJACH - BOŻE NARODZENIE 2021

• W  grudniu 2021 roku Węgrowski Ośrodek Kultury ogłosił konkurs  związany z obrzędami bożonarodzeniowymi. Grupa wiekowa klas IV-VIII miała za zadanie wykonanie OZDOBY ŚWIĄTECZNEJ. Do konkursu przystąpili chętni uczniowie z klas IV-VIII. Piękne bombki, postacie Mikołaja, aniołki, bałwanek przedstawione różnymi technikami plastycznymi i rękodzielniczymi trafiły  do oceny jury. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie z naszej szkoły. Drugie miejsce przypadło Julii Skwierczyńskiej z klasy 7 e i dwa wyróżnienia dla Gabrieli Wrzosek z 6 d i Mai Ryczkowskiej z 7 e. Gratulujemy.

Dorota Białobrzeska-Portka

• Wyniki konkursu plastycznego „Chronimy nasze zdrowie psychiczne”

• W okresie październik – grudzień 2021r., w naszej szkole przeprowadzona została akcja mająca na celu poszerzenie wiedzy dzieci i młodzieży na temat zdrowia psychicznego, tj.: czynników chroniących zdrowie psychiczne, trudności oraz możliwych objawów zaburzeń psychicznych, a także sposobów i miejsc, gdzie można udać się po specjalistyczną pomoc w razie potrzeby. W szkole pedagog i psycholog przeprowadzili zajęcia psychoedukacyjne w grupach uczniów poszczególnych klas, dotyczące wyżej wymienionej tematyki. Zorganizowane zostało również spotkanie dla uczniów klas 8 z psychologiem; psychoterapeutą – Panią Moniką Wrzosek - Tulwin, prezesem Fundacji „BY THE WAY”, koordynatorem Poradni Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży w Węgrowie.

W wyniku przeprowadzonego konkursu plastycznego na plakat klasowy dla uczniów szkoły pt.: „Chronimy nasze zdrowie psychiczne” , w dniu 20 grudnia 2021r., jury w składzie:

1. Grażyna Dragan,
            2. Ewelina Jeżewska,
            3. Jolanta Jurczak,
            4. Agnieszka Kowalczyk,
            5. Monika Marczak,
            6. Bożena Sakowska,
            7. Magdalena Wyszogrodzka

wyłoniło  następujących zwycięzców konkursu:

w grupie uczniów z klas 0-3: główna nagroda i 1 miejsce- praca klasy 3c,

w grupie uczniów z klas 4-8: główna nagroda i 1 miejsce -praca klasy 5b.

Zostały również wyróżnione prace uczniów z klas: 2a i 1a oraz 7c i 4b.

Główną nagrodą za zajęcie I miejsca jest wyjście grupy uczniów z wychowawcą na seans filmowy w WOK. Nagroda została ufundowana ze środków Programu Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Miasta w Węgrowie.

Informujemy również, że prace konkursowe będą prezentowane na wystawie szkolnej w korytarzu  pawilonu II, a także podczas wydarzenia Rada Otwartego Dialogu organizowanego przez Fundację By The Way w Węgrowie.

Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

Psycholog szkolny – Magdalena Wyszogrodzka i Pedagog szkolny – Monika Marczak.

Pozdrawiamy Was serdecznie😊