• Dzień misia w bibliotece

     • „...Misie tak jak ludzie,
      swoje święto mają.
      Wówczas wszystkie dzieci,
      życzenia im składają.
      Zapytacie kiedy święto ich przypada,
      odpowiedź jest łatwa: 25 listopada”


      Zgodnie z tradycją 25 listopada bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły. Zostały zaproszone, aby świętować urodziny misia, który ma już 119 lat. Na początku przedszkolaki wysłuchały historii powstania zabawki, nauczyły się wierszyka pt.: „Niedźwiedź” Jana Brzechwy, wykonały też przepaski z wizerunkiem misia. Oprócz tego obejrzały wystawę książek, których bohaterami są misie. Najwięcej uśmiechu sprawiła dzieciom zabawa: „Przyczep kokardę misiowi”. Na zakończenie wszyscy uczestnicy, tej urodzinowej uroczystości, otrzymali zakładki w kształcie misiów. Wspólnie spędzony czas dał dzieciom wiele radości i myślę, że zachęcił do rozwijania zainteresowań czytelniczych.


      Joanna Zawadzka

     • BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY - konkurs.

     • W październiku klasy czwarte przystąpiły do szkolnego konkursu plastycznego. Na lekcjach techniki uczniowie poznawali znaki drogowe, przypominali sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i niebezpieczeństwa z tym związane. Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu swojej drogi do szkoły. Wszystkie prace wykonane były zgodnie z regulaminem i wybranie najlepszych było bardzo trudne.
      Spośród  wszystkich prac komisja przyznała: I miejsce Marysi Molskiej z klasy 4 d, drugie Adamowi Kowalskiemu  z 4 d oraz trzecie Oliwii Domańskiej również z 4 d. Wyróżnienia: Rafałowi Górskiemu z 4 b, Julii Tkaczyk z 4 c i Amelii Okulus z 4 a. Nagrodzonym gratulujemy.


      Dorota Białobrzeska-Portka

     • Jesienne inspiracje.

     • Jesień to jedna z czterech pór roku, przypadająca na okres od lata do zimy. Dla niektórych to ulubiony czas, mimo że dni stają się coraz krótsze i spadają temperatury. Jesień ma wiele uroku. Dostrzegamy kolorowe drzewa i spadające żółte, pomarańczowe i czerwone liście. Wirujące listki i ciepłe barwy to jedna z cech, która najbardziej upiększa tę porę roku. Przyroda przypominają barwną paletę artysty. Liście zaczynają przykrywać ziemię. Na to z niecierpliwością czekają dzieci. Wtedy ruszają do lasów i parków. Urządzają na „złotym dywanie” różnorodne zabawy. Zbierają też interesujące jesienne okazy i robią z nich wielobarwne kompozycje. Bardzo chętnie w swoich pracach plastycznych nawiązują do „złotej polskiej jesieni”. To ona jest inspiracją do tworzenia wspaniałych dziecięcych dzieł. Uczniowie z klasy 3c często sięgają po farby i pędzle, a także kolorowy papier i nożyczki. Oto efekt ich pracy.

      Iwona Dąbrowska

     • KONKURS PLASTYCZNY “KOLORY JESIENI”

     • Jesień to czas, gdy otaczająca przyroda przygotowuje się do snu. Zanim jednak zaśnie, cieszy nasze oczy bogactwem kolorów. Ideą przeprowadzonego w naszej szkole konkursu było zwrócenie uwagi na piękno otaczającego nas świata, a przede wszystkim na piękno jesieni. W konkursie wzięło udział 51 uczniów z klas I-III. Prace uczestników były wykonane na bardzo wysokim poziomie i charakteryzowały się różnorodnością technik. Nagrodzono 22 prace. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Dzieła “małych artystów” zostały umieszczone na wystawie szkolnej.

      Hanna Skóra

     • BRAWO DZIEWCZYNY!!!

     • Wielokrotnie pisaliśmy o sukcesach naszych uczennic i uczniów w różnych dziedzinach. Tym razem informujemy o sukcesach tancerek / akrobatek, które swój kunszt taneczny doskonalą w Formacji tanecznej Avocado.

      Po dwuletniej przerwie dziewczęta zaczęły uczestniczyć w różnych turniejach na żywo i odnoszą w nich sukcesy.

      W Turnieju Tańca Sportowego w Ząbkach na 10 prezentacji 8 stanęło na podium.

      🥇 1 miejsce Nadia Bronisz solo PAI 14 lat

      🥇 1 miejsce - Wiktoria Marchela solo PAI 13 lat

      🥈 2 miejsce - Aleksandra Nojszewska solo HIP HOP 13-14 lat

      🥉 3 miejsce - Alicja Wojtyra solo PAI 13 lat

      🥉 3 miejsce Basia Waryszak solo HIP HOP 11 lat

      🥉 3 miejsce - Aleksandra Nojszewska solo PAI 14 lat

      🥉 3 miejsce - Nadia Bronisz solo HIP HOP 13-14 lat

      🥉 3 miejsce duet HIP HOP - Nadia Bronisz, Aleksandra Nojszewska

      🏅 4 miejsce - Iga Mikołajewska solo PAI 13 lat

      🏅 4 miejsce - Alicja Wojtyra solo HIP HOP 13-14 lat

       

      Jeszcze lepiej powiodło się dziewczętom na Mistrzostwach Mokotowa organizowanych przez Polską Federację Tańca. Oto wyniki:

       

      🥇 1 miejsce grupa Juniorów w kategorii Dance Art w składzie (Iga Mikołajewska, Wiktoria Marchela, Aleksandra Nojszewska, Nadia Bronisz, Alicja Wojtyra, Julia Marcinkowska)

      🥇 1 Miejsce grupa Juniorów w kategorii Inne Formy Tańca w składzie (Iga Mikołajewska, Wiktoria Marchela, Aleksandra Nojszewska, Nadia Bronisz, Alicja Wojtyra, Julia Marcinkowska)

      🥇 1 miejsce solo Dance Art Kalina Wojtyra 8 lat

      🥇 1 miejsce solo Dance Art Aleksandra Nojszewska 14 lat

      🥇 1 miejsce solo PAI Aleksandra Nojszewska 14 lat

      🥇 1 miejsce solo Dance Art Nadia Bronisz 14 lat

      🥇 1 miejsce solo Hip Hop Alicja Wojtyra 13 lat

      🥇 1 miejsce solo PAI Alicja Wojtyra 13 lat

      🥇 1 miejsce duet Hip Hop Aleksandra Nojszewska, Nadia Bronisz 14 lat

      🥇 1 miejsce solo Hip Hop Nadia Bronisz 14 lat

      🥈 2 miejsce solo Dance Art Iga Mikołajewska 13 lat

      🥈 2 miejsce solo Hip Hop Aleksandra Nojszewska 14 lat

      🥉 3 miejsce duet Hip Hop Nadia Kozak, Antonina Węgrzynowicz

      🥉 3 miejsce solo Dance Art Alicja Wojtyra 13 lat

      🥉 3 miejsce solo Hip Hop Kornelia Oleszczuk 14 lat

      🏅 4 miejsce solo Dance Art Wiktoria Marchela 13 lat

      🏅 4 miejsce solo PAI Wiktoria Marchela 13 lat

      🏅 5 miejsce solo PAI Nadia Bronisz 14 lat

      🏅 6 miejsce solo Hip Hop Antonina Węgrzynowicz 13 lat

      🏅 6 miejsce solo Dance Art Aleksandra Zabadała 11 lat

      🏅 6 miejsce solo Hip Hop Aleksandra Zabadała 11 lat

      🏅 7 miejsce solo Hip Hop Nadia Kozak 13 lat

      🏅 8 miejsce solo Hip Hop Barbara Waryszak 11 lat

      BRAWO!!!

      Danuta Chylińska

      źródło: Formacja taneczna Avocado

     • Szkoła pamięta

     • Szanowni Państwo Dyrektorzy,

      w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła pamięta”. Miło mi poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 11 tysięcy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. 

      W załączeniu przekazuję pamiątkowy dyplom.

      Zachęcam Państwa do zapoznania się z komunikatem podsumowującym akcję. Znajdą go Państwo na naszej stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/prawie-11-tys-wzielo-udzial-w-akcji-szkolapamieta--dziekujemy.

      Z wyrazami szacunku

      Anna OstrowskaRzecznik PrasowyMinisterstwo Edukacji i Nauki

     • „Mistrz mnożenia”

     • Mnożenie jest jednym z czterech podstawowych działań arytmetycznych, obok dodawania, odejmowania i dzielenia. Nauka tabliczki mnożenia to dla wszystkich duże wyzwanie. Każdy pewnie pamięta godziny spędzone nad książką w celu zapamiętania kolejnych wyników działań. W naszym życiu używamy mnożenia na co dzień, dlatego ważne jest, aby opanować tę umiejętność w dzieciństwie. Tabliczki mnożenia uczyliśmy się w drugiej klasie szkoły podstawowej. Utrwalamy ją także w klasie trzeciej. Jesteśmy w stanie sprawnie wskazać duże liczby, nie tracąc czasu na dodatkowe działania. Stąd też pomysł, by sprawdzić, którzy uczniowie klasy IIIc opanowali tę umiejętność najlepiej. W październiku odbył się klasowy konkurs matematyczny „ Mistrz mnożenia”. Jego uczestnicy wykazali się dużą skutecznością podczas wykonywania zadań i znajomością mnożenia w trzech etapach: ustnym oraz w dwóch rundach pisemnych. Pierwsze miejsce zajęła Patrycja Rudnik, drugie - Maciej Zalewski, trzecie - Jan Rudnik Thinggaard. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

      Wielkie gratulacje dla uczestników konkursu.

      Iwona Dąbrowska

     • KWESTA

     • 31 października, już po raz trzynasty uczniowie i nauczyciele naszej szkoły jako wolontariusze kwestowali przy cmentarzu rzymsko-katolickim w Węgrowie na rzecz odnowienia zabytkowych nagrobków z XIX wieku.

      Dziękujemy wszystkim za udział !!!

       

      Zespół do Spraw Promocji

      Agnieszka Zarzycka

     • „Tajemnice kapliczek i krzyży przydrożnych Polski wschodniej"

     • Podczas sesji Rady Miejskiej Węgrowa 28 października 2021 roku, uczniowi naszej szkoły Wiktorowi Taborowi Pani Zofia Paczóska, Radna Rady Miejskiej Węgrowa  wręczyła nagrodę za zajęcie III miejsca w ogólnopolskim konkursie „Tajemnice kapliczek i krzyży przydrożnych Polski wschodniej".

      Zespół do Spraw Promocji

      Agnieszka Zarzycka

     • Muzeum Powstania Warszawskiego

     • 28 października klasy 8d, 8e i 8f wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Naszą podróż zaczęliśmy od wyjątkowego miejsca – Muzeum Powstania Warszawskiego. To interaktywne muzeum upamiętnia największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie podczas II wojny światowej. Dzięki multimedialnej ekspozycji mogliśmy choć trochę poczuć atmosferę powstańczej Warszawy.

      Przewodnicy z niezwykłym zaangażowaniem przekazywali nam informacje o 63 dniach walk i życiu codziennym ludności cywilnej, a także opisywali powojenny terror komunistyczny. Spacerując po granitowym bruku wśród gruzów zniszczonej stolicy mogliśmy słuchać opowieści powstańców i oglądać pamiątki tamtych dni. Każdy mógł przez chwilę poczuć się jak żołnierz przemieszczający się kanałem. Obejrzeliśmy poruszający film „Miasto Ruin” pokazujący zrównaną z ziemią stolicę z lotu ptaka. Duże wrażenie zrobił na nas stalowy monument przechodzący przez wszystkie kondygnacje budynku. Jego ściany pokrywają daty kolejnych dni powstania i ślady po pociskach, a z wewnątrz dobiega brzmienie bijącego serca, które symbolizuje życie Warszawy w 1944 roku.

      Po wizycie w muzeum ruszyliśmy dalej śladami Powstania Warszawskiego. Nasz przewodnik barwnie opowiadał o zaciętych walkach o budynek PAST-y, desancie berlingowców, walkach na ulicach stolicy. Zatrzymaliśmy się przy Grobie Nieznanego Żołnierza, pomnikach Powstania Warszawskiego i Małego Powstańca, wstąpiliśmy do archikatedry, odwiedziliśmy Powązki Wojskowe. Wszędzie tam usłyszeliśmy bardzo interesujące opisy wydarzeń powstańczych.

      Po tak wielkiej lekcji historii wróciliśmy do Węgrowa pełni wrażeń i przemyśleń.

      Ewa Jaskulska

      Dorota Białobrzeska-Portka

      Anna Sińczuk

      Wioleta Rychlik

     • „W poszukiwaniu ciekawych miejsc, zakątków, kapliczek, zabytków..."

     • 28 października podczas sesji Rady Miejskiej Węgrowa wręczono nagrody za udział w konkursie fotograficznym „W poszukiwaniu ciekawych miejsc, zakątków, kapliczek, zabytków...", który został zorganizowany przez Radę Miejską Węgrowa, Komisję Zdrowia, Oświaty i Kultury , Burmistrza Miasta Węgrowa, Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej w ramach obchodów 580.rocznicy nadania miastu Węgrów praw miejskich.

      W kategorii I (uczniowie klas I-IV):

      I miejsce- Jakub Mielniczek

      II miejsce- Antonina Murawska

       

      W kategorii II (uczniowie klas V-VIII):

      I miejsce - Amelia Kowal, Maciej Kowalski

      II miejsce- Piotr Jurczak, Wiktor Tabor

      III miejsce - Wojciech Jurczak, Maja Nowak, Dominika Składanowska

       

      Wyróżnienie:

      Marcelina Murawska

       

      Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom GRATULUJEMY!!!

       

      Zespół do Spraw Promocji

      Agnieszka Zarzycka

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
    • spwegrow@gmail.com
    • (+25) 792-30-97
    • 07 - 100 Węgrów ul. T. Kościuszki 16 Poland