• Dzień misia w bibliotece

swoje święto mają.
            Wówczas wszystkie dzieci,
            życzenia im składają.
            Zapytacie kiedy święto ich przypada,
            odpowiedź jest łatwa: 25 listopada”

Zgodnie z tradycją 25 listopada bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły. Zostały zaproszone, aby świętować urodziny misia, który ma już 119 lat. Na początku przedszkolaki wysłuchały historii powstania zabawki, nauczyły się wierszyka pt.: „Niedźwiedź” Jana Brzechwy, wykonały też przepaski z wizerunkiem misia. Oprócz tego obejrzały wystawę książek, których bohaterami są misie. Najwięcej uśmiechu sprawiła dzieciom zabawa: „Przyczep kokardę misiowi”. Na zakończenie wszyscy uczestnicy, tej urodzinowej uroczystości, otrzymali zakładki w kształcie misiów. Wspólnie spędzony czas dał dzieciom wiele radości i myślę, że zachęcił do rozwijania zainteresowań czytelniczych.

Joanna Zawadzka

• BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY - konkurs.

• W październiku klasy czwarte przystąpiły do szkolnego konkursu plastycznego. Na lekcjach techniki uczniowie poznawali znaki drogowe, przypominali sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i niebezpieczeństwa z tym związane. Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu swojej drogi do szkoły. Wszystkie prace wykonane były zgodnie z regulaminem i wybranie najlepszych było bardzo trudne.
            Spośród  wszystkich prac komisja przyznała: I miejsce Marysi Molskiej z klasy 4 d, drugie Adamowi Kowalskiemu  z 4 d oraz trzecie Oliwii Domańskiej również z 4 d. Wyróżnienia: Rafałowi Górskiemu z 4 b, Julii Tkaczyk z 4 c i Amelii Okulus z 4 a. Nagrodzonym gratulujemy.

Dorota Białobrzeska-Portka

• Jesienne inspiracje.

• Jesień to jedna z czterech pór roku, przypadająca na okres od lata do zimy. Dla niektórych to ulubiony czas, mimo że dni stają się coraz krótsze i spadają temperatury. Jesień ma wiele uroku. Dostrzegamy kolorowe drzewa i spadające żółte, pomarańczowe i czerwone liście. Wirujące listki i ciepłe barwy to jedna z cech, która najbardziej upiększa tę porę roku. Przyroda przypominają barwną paletę artysty. Liście zaczynają przykrywać ziemię. Na to z niecierpliwością czekają dzieci. Wtedy ruszają do lasów i parków. Urządzają na „złotym dywanie” różnorodne zabawy. Zbierają też interesujące jesienne okazy i robią z nich wielobarwne kompozycje. Bardzo chętnie w swoich pracach plastycznych nawiązują do „złotej polskiej jesieni”. To ona jest inspiracją do tworzenia wspaniałych dziecięcych dzieł. Uczniowie z klasy 3c często sięgają po farby i pędzle, a także kolorowy papier i nożyczki. Oto efekt ich pracy.

Iwona Dąbrowska

• KONKURS PLASTYCZNY “KOLORY JESIENI”

• Jesień to czas, gdy otaczająca przyroda przygotowuje się do snu. Zanim jednak zaśnie, cieszy nasze oczy bogactwem kolorów. Ideą przeprowadzonego w naszej szkole konkursu było zwrócenie uwagi na piękno otaczającego nas świata, a przede wszystkim na piękno jesieni. W konkursie wzięło udział 51 uczniów z klas I-III. Prace uczestników były wykonane na bardzo wysokim poziomie i charakteryzowały się różnorodnością technik. Nagrodzono 22 prace. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Dzieła “małych artystów” zostały umieszczone na wystawie szkolnej.

Hanna Skóra

• BRAWO DZIEWCZYNY!!!

• Wielokrotnie pisaliśmy o sukcesach naszych uczennic i uczniów w różnych dziedzinach. Tym razem informujemy o sukcesach tancerek / akrobatek, które swój kunszt taneczny doskonalą w Formacji tanecznej Avocado.

Po dwuletniej przerwie dziewczęta zaczęły uczestniczyć w różnych turniejach na żywo i odnoszą w nich sukcesy.

W Turnieju Tańca Sportowego w Ząbkach na 10 prezentacji 8 stanęło na podium.

🥇 1 miejsce Nadia Bronisz solo PAI 14 lat

🥇 1 miejsce - Wiktoria Marchela solo PAI 13 lat

🥈 2 miejsce - Aleksandra Nojszewska solo HIP HOP 13-14 lat

🥉 3 miejsce - Alicja Wojtyra solo PAI 13 lat