• Ogólnopolski projekt edukacji prozdrowotnej „Zdrowo jem, więcej wiem”.

     • W październiku bieżącego roku szkolnego, zespół uczniów klas pierwszych, uczęszczających do świetlicy nr 1, przystąpił do ogólnopolskiego projektu edukacji prozdrowotnej „Zdrowo jem, więcej wiem”. Głównym organizatorem akcji jest  Fundacja Banku Ochrony Środowiska pod honorowym patronatem Pierwszej Damy RP, Agaty Kornhauser-Dudy.                                                                                             

      Skierowany jest on do najmłodszych uczniów i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Właśnie w tym wieku zaczynają się wyrabiać nawyki żywieniowe. Warto, aby były one od razu prawidłowe, pozwalały cieszyć się zdrowym i długim życiem. Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu, a także tych, które zawierają substancje szkodliwe i niebezpieczne dla organizmu człowieka. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem a występowaniem wielu chorób i dolegliwości, jak również podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

      Poszczególne aspekty i działania skierowane zostaną także do rodziców, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

      Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem” trwa cały rok szkolny i  jest podzielony na 2 etapy: jesienno - zimowy (od października 2021 do lutego 2022 roku) oraz wiosenny (od lutego do czerwca 2022 roku).

      Etap jesienno-zimowy poświęcony jest zasadom zdrowego żywienia oraz ograniczeniu cukru w diecie uczniów. Zespół uczniów klas pierwszych ma do wykonania sześć zadań:

      • Lekcja: Co należy jeść, aby być zdrowym?
      • Konkurs: plakat „Dbam o zdrowie”.
      • Lekcja: W białej krainie – ostrożnie z cukrem i solą.
      • Konkurs: najlepszy rysunek zdrowych słodyczy.
      • Forum zdrowia dla rodziców: Jak skutecznie zmienić złe nawyki żywieniowe?
      • Promocję: Dzielimy się wiedzą!

      Uczestnikom projektu życzymy kreatywności oraz jak najlepszego zgłębiania wiedzy na temat zdrowego odżywiania i właściwego stylu życia.

                                                                                   Koordynator projektu: Aneta Lachowska

     • Zawody powiatowe - piłka ręczna.

     • W środę 27 października 2021 roku, na szczeblu powiatowym, rozegrane zostały mecze piłki ręcznej dziewcząt z klas 7 i 8. Szkołę reprezentowały uczennice klasy 7a ( Anna Dulba Kamińska, Antonina Pernach, Natalia Mieszała, Amelia Sitek, Alicja Wojtyra, Lidia Tempczyk, Maja Wójcikiewicz) oraz uczennice klasy 8a( Antonina Gierłowska, Natalia Chudów, Róża Dulba Kamińska, Nadia Bronisz, Paulina Konarska, Iga Mikołajewska, Weronika Ojdana,Anna Piotrowska, Wiktoria Bałdyga, Aleksandra Skrzypek, Oliwia Szpakowska, Lena Miałkowska, Emilia Wyszogrodzka).Uczennice wywalczyły awans na zawody regionalne.Gratulujemy i życzymy  dalszych sukcesów.

      Katarzyna Paderewska

     • Spotkanie ze strażakiem.

     • Dnia 19.10.2021r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie odwiedził strażak Pan Daniel Dołowy. Zaprezentował  strój strażacki i opowiedział ciekawe historie o swojej pracy. Przypomniał też, kiedy można i w jaki sposób wzywać na pomoc straż pożarną.  Sześciolatki z zaciekawieniem słuchały o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażaków. Aktywnie uczestniczyły w spotkaniu ze strażakiem.

      Ewa Przybysz

     • Olimpiada „Gospodarka odpadami”

     • 24 września 2021 r.  9 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w olimpiadzie "Gospodarka Odpadami" adresowanej do uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych, zorganizowanej przez Urząd Miejski w Węgrowie. Zadaniem uczestników było wypełnienie online testu składającego się z 30 pytań. Pytania dotyczyły wiedzy ekologicznej związanej z tematyką gospodarowania odpadami, selektywnej zbiórki odpadów i recyklingu. Na rozwiązanie testu uczestnicy mieli 30 minut. Mimo że pytania miały zróżnicowany poziom trudności, a o kolejności decydował również czas rozwiązania testu,  5 uczniom z naszej szkoły udało się zdobyć następujące miejsca:

      II miejsce Natalia Buczyńska z kl. 8g

      III miejsce Amelia Kowal z kl. 8e

      VII miejsce Paweł Połaski z kl. 6a

      VIII miejsce Natalia Mieszało z kl. 7a

      IX miejsce Amelia Sitek kl. z 7a

      12 października 2021 r. laureaci olimpiady w Węgrowskim Ośrodku Kultury, odebrali z rąk burmistrza, pana Pawła Marcheli dyplomy i nagrody rzeczowe.

      Wszystkim uczestnikom olimpiady gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły oraz życzymy dalszych sukcesów !

      Wioleta Rychlik

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • "Wszyscy nasi kochani nauczyciele

      dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele

      Za naukę, za trud jaki jest wkładany

      przeogromny bukiet życzeń dziś składamy.

      Życzenia szczere, prawdziwe

      z uczniowskich serc płynące.

      Jak świeże kwiaty pachnące,

      kwitnące na naszej polskiej łące…”

      Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętamy o wszystkich pracownikach szkoły. 

      Z tej właśnie okazji 13 października  odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Uroczystość przygotowali uczniowie klas IV-VIII pod kierunkiem pani A. Zarzyckiej i pani A. Krawczykowskiej. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Apel uświetnił niecodzienny występ pani Emilii Nescioruk, która tego dnia kredę zamieniła na mikrofon  i  cudownie zaśpiewała  piosenkę pod tytułem „Jesteś lekiem na całe zło”.

      Każdy nauczyciel i pracownik  naszej szkoły otrzymał  symboliczny kwiatek wykonany przez panie D. Żebrowską i J. Zawadzką.

      Ten dzień był też doskonałą okazją do wręczenia wszystkim pracownikom szkoły podziękowań i  nagród Dyrektora  Szkoły dla nauczycieli.

      Dekorację przygotowały panie I. Siekierzyńska i A. Janczewska Marchela.

      Samorząd Uczniowski

      Zespół do Spraw Promocji

     • NAGRODY BURMISTRZA…

     • 14 X 2021r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas spotkania pan Burmistrz Paweł Marchela złożył życzenia nauczycielom i pracownikom oświaty, a dyrektorom i wyróżniającym się nauczycielom, węgrowskich placówek oświatowych, wręczył nagrody Burmistrza. Z naszej szkoły nagrody Burmistrza otrzymali - dyrektor Krzysztof Litka oraz panie: Bożena Brzozowicz, Iwona Dąbrowska, Ewa Przybysz i  Agnieszka Zarzycka.

      Podczas spotkania głos zabrali również Przewodnicząca Rady Miejskiej Beata Gashi, Zastępca Burmistrza Halina Ulińska oraz Prezes ZNP w Węgrowie Mariola Jarmulińska.

      Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy i życiu osobistym.

      Danuta Chylińska

      źródło i foto: Urząd Miasta Węgrowa

    • Życzenia
     • Życzenia

     • Szanowni Państwo, Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie,

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej  Rada Rodziców składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim tym, którzy realizują i wspierają dzieło edukacji. Życzymy zadowolenia z pracy, wytrwałości w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu postaw młodego pokolenia, satysfakcji    z odkrywania talentów i z osiąganych wyników.

      Wszystkim Pracownikom Oświaty życzymy radości z wykonywanego zawodu, z codziennego bycia z uczniami, z uczestniczenia w tworzeniu szkolnej społeczności.

      Z wyrazami szacunku

      Rada Rodziców

      Węgrów

      14 października 2021 roku

     • Spotkanie z ratownikiem medycznym.

     • 13.10.2021r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 w Węgrowie, gościły węgrowskiego ratownika medycznego – Pana Sebastiana Duszaka. Na spotkaniu pan Duszak pokazał dzieciom, jak udzielać pierwszej pomocy, oraz jak zawiadomić telefonicznie pogotowie ratunkowe w razie nieszczęśliwego wypadku. Dzieci  zapoznały się ze sprzętem medycznym.

      Aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.

      Ewa Przybysz

     • „GOSPODARKA ODPADAMI”

     • Pod takim tytułem w dniu 24 września 2021 roku odbyła się olimpiada wiedzy, która adresowana była do uczniów klas VI - VIII węgrowskich  podstawówek.

      Wzięło w niej udział 20 uczniów, którzy mieli do rozwiązania test składający się z 30 pytań dotyczących ogólnej wiedzy na temat gospodarowania odpadami.

      Na rozwiązanie testu uczestnicy mieli 30 minut. Mimo iż pytania prezentowały zróżnicowany poziom trudności, uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze - uzyskując wysokie wyniki. O kolejności decydował również czas rozwiązania testu.

      Poniżej prezentujemy laureatów olimpiady:

      1 miejsce Dominika Kalicka - Szkoła Podstawowa Nr 1 - Teleskop do obserwacji nieba

      2 miejsce Natalia Buczyńska - Szkoła Podstawowa nr 2 - Mikroskop

      3 miejsce Amelia Kowal - Szkoła Podstawowa nr 2 - Lornetka

      4 miejsce Aleksandra Jaroszek - Szkoła Podstawowa Nr 1 - Namiot

      5 miejsce Natalia Postek - Szkoła Podstawowa Nr 1 - Namiot

      6 miejsce Natalia Kresa - Szkoła Podstawowa Nr 1 - Namiot

      7 miejsce Paweł Połaski - Szkoła Podstawowa Nr 2 - Namiot

      8 miejsce Natalia Mieszało - Szkoła Podstawowa Nr 2 - Namiot

      9 miejsce Amelia Sitek - Szkoła Podstawowa Nr 2 - Namiot

      10 miejsce Kornelia Sadowska - Szkoła Podstawowa Nr 1 - Namiot

      Zwycięzcom gratulujemy !!!

      Danuta Chylińska

      źródło i foto: Urząd Miasta Węgrowa

     • KONKURS PLASTYCZNY - KLIMAT, EKOLOGIA, OTOCZENIE

     • Znamy laureatów konkursów ekologicznych zorganizowanych przez Urząd Miejski w Węgrowie w konkursie „EKOLOGIA, KLIMAT, OTOCZENIE" dla uczniów klas I - V szkół podstawowych. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej dotyczącej tematyki gospodarowania odpadami, selektywnej zbiórki odpadów czy recyklingu. Konkurs zorganizowano w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas I-III oraz IV-V. Wspaniałe nagrody były dużą zachętą dla wszystkich.

      Uczniowie z klas IV – V naszej szkoły zdobyli 15 nagród na 20 możliwych. Nagrodzeni uczniowie: Gierłowski Mikołaj V a, Dominik Wojciech V a, Tkaczyk Julia IV c, Dejnarowicz Agata V a, Patoleta-Ciszewska Nadia V b, Pawłowska Antonina V e, Popowski Ksawery V a, Grabska Wiktoria IV c, Bardadyn Natalia V f, Kruszewski Filip V b, Grabska Julia V f, Wasążnik Zofia V a, Wojciechowski Michał IV c, Grabarczyk Szymon V c i Wronka Alex IV c. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłów.

      Dorota Białobrzeska-Portka

     • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

     • W październiku biblioteki szkolne na całym świecie obchodzą swoje święto Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Hasło tegorocznego święta brzmi: ,,Książka to przyszłość”.

      Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej ,propagowanie zainteresowania książką, rozbudzanie i kształtowanie kultury czytelniczej, zwrócenie uwagi na ogromną rolę książki w życiu człowieka.

      Z tej okazji została zorganizowana wystawa książek, którą można obejrzeć na holu szkolnym w dniach 5.10-8.10.2021 r. Na wystawie można zobaczyć książki z różnych dziedzin wiedzy oraz o nietypowym formacie.

      Bożena Sakowska

    • Zostań ekspertem tabliczki mnożenia
     • Zostań ekspertem tabliczki mnożenia

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) odbywa się od 2011 r. Tegoroczna - 11 edycja została zaplanowana na 1 października pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

      W naszej szkole w dniach 01.10  i 04.10.2021 r. chętni czniowie klas czwartych mogli wziąć udział w zabawie, która polegała na sprawdzeniu znajomości tabliczki mnożenia. Każdy kto poprawnie odpowiedział na 5 kolejno wylosowanych działań otrzymywał tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia”. Pomysłodawcą akcji jest Andrzej Grabowski, matematyk i trener lekkiej atletytki. Twórca kart matematycznych „Tabliczka mnożenia” i Mistrzostw Polski w Tabliczce Mnożenia.

      Joanna Zawadzka

     • WYCIECZKA DO PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

     • Dnia 28.09. 2021r. dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie odwiedziły Państwową Straż Pożarną w Węgrowie. Oglądały samochody strażackie, stroje, sprzęt, wyposażenie każdego strażaka. Uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy na temat pracy strażaka, a nawet mogły poczuć się jak jeden z nich-siedząc w kasku w samochodzie strażackim. Sześciolatki z wielkim zaciekawieniem słuchały o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażaka.

      Ewa Przybysz

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
   • spwegrow@gmail.com
   • (+25) 792-30-97
   • 07 - 100 Węgrów ul. T. Kościuszki 16 Poland