• 2020 / 2021

• 14.06.2021

Świetlicowe konstrukcje małe i duże

W mijającym roku szkolnym wszystkim dzieciom dużo radości sprawiało konstruowanie z różnego rodzaju klocków. Tematyka zajęć zgodnych z planem pracy świetlicy była doskonałą inspiracją pobudzającą fantazję, wyobraźnię i polot dziecka. Nie zabrakło też własnych pomysłów opartych na motywach obejrzanych filmów, ulubionych gier komputerowych, czy przeczytanych książek.
            Szczególną radość sprawiały konstrukcje nadające się do wspólnej zabawy lub gry indywidualnej i zespołowej.
            Na zdjęciach została utrwalona część wspomnień z kilku miesięcy zajęć świetlicowych rozwijających dziecięcą kreatywność, pomysłowość, zdolności (konstruktorskie, manualne i przywódcze), umiejętność współpracy w grupie a także wpływających na pogłębienie relacji rówieśniczych.
            Dorota Żebrowska
        • 07.06.2021

Świetlicowe zabawy ruchowe w sali i na powietrzu

Wszystkie dzieci chcą aktywnie spędzać wolny czas. Szczególną przyjemność sprawia im ruch w towarzystwie kolegów, wspólna zabawa, wspólna radość, wesoła rywalizacja i współtworzenie w oparciu o własne pomysły z wykorzystaniem zabawek i zestawów dostępnych w świetlicy oraz urządzeń dostępnych na placach zabaw przy szkole i w pobliskim parku.
            Każda wspólna zabawa nie tylko umila czas oczekiwania na lekcje lub na rodziców (po lekcjach), ale także zbliża dzieci do siebie i pomaga w zawiązywaniu się wieloletnich przyjaźni, bo każde dziecko lubi być rozumiane, lubi współtworzyć, współorganizować i współuczestniczyć, ... bo każde dziecko lubi czuć się potrzebną częścią grupy i chce być docenione.
            Jakie zabawy umilały czas dzieciom w tym roku szkolnym w czasie normalnej pracy szkoły, przez wszystkie miesiące nauczania hybrydowego i izolacji pandemicznej? Jakie gry zespołowe były najpopularniejsze i dawały najwięcej radości? Czym dzieci najbardziej cieszyły się?
            Zachęcam do obejrzenia zdjęć - wspomnień z kilku miesięcy spotkań uczestników świetlicowych zajęć w sali i na świeżym powietrzu.
            Dorota Żebrowska