• CHOINKI JEDYNKI 2021

      Jeszcze nie myśleliśmy o świętach a już malowaliśmy piękne obrazki związane z tą tematyką . Choinki Jedynki to charytatywny konkurs plastyczny organizowany już od kliku lat przez Pierwszy Program Polskiego Radia. W tym roku rodzice uczniów przesyłali internetowo zgłoszenia prac swoich pociech. Po takim zgłoszeniu mogliśmy wysłać już oryginalne prace. Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki.

     • Zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjnej

      Informujemy, że nasza szkoła zakończyła realizację projektu: ,,Zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej”. PROJEKT DOFINANSOWANY BYŁ PRZEZ MINISTERSTWO SPORTU ze środków państwowego Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów
      Przedmiotem projektu była realizacja zajęć sportowych dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno –kompensacyjnej. Zajęcia dostosowane były do indywidualnych potrzeb uczniów na podstawie wskazań kwalifikujących ich do udziału w tych zajęciach.

     • Dzień misia w bibliotece

      „...Misie tak jak ludzie,
      swoje święto mają.
      Wówczas wszystkie dzieci,
      życzenia im składają.
      Zapytacie kiedy święto ich przypada,
      odpowiedź jest łatwa: 25 listopada”


      Zgodnie z tradycją 25 listopada bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły. Zostały zaproszone, aby świętować urodziny misia, który ma już 119 lat. Na początku przedszkolaki wysłuchały historii powstania zabawki, nauczyły się wierszyka pt.: „Niedźwiedź” Jana Brzechwy, wykonały też przepaski z wizerunkiem misia. Oprócz tego obejrzały wystawę książek, których bohaterami są misie. Najwięcej uśmiechu sprawiła dzieciom zabawa: „Przyczep kokardę misiowi”. Na zakończenie wszyscy uczestnicy, tej urodzinowej uroczystości, otrzymali zakładki w kształcie misiów. Wspólnie spędzony czas dał dzieciom wiele radości i myślę, że zachęcił do rozwijania zainteresowań czytelniczych.

     • BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY - konkurs.

      W październiku klasy czwarte przystąpiły do szkolnego konkursu plastycznego. Na lekcjach techniki uczniowie poznawali znaki drogowe, przypominali sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i niebezpieczeństwa z tym związane. Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu swojej drogi do szkoły. Wszystkie prace wykonane były zgodnie z regulaminem i wybranie najlepszych było bardzo trudne.
      Spośród wszystkich prac komisja przyznała: I miejsce Marysi Molskiej z klasy 4 d, drugie Adamowi Kowalskiemu z 4 d oraz trzecie Oliwii Domańskiej również z 4 d. Wyróżnienia: Rafałowi Górskiemu z 4 b, Julii Tkaczyk z 4 c i Amelii Okulus z 4 a. Nagrodzonym gratulujemy.

     • Jesienne inspiracje.

      Jesień to jedna z czterech pór roku, przypadająca na okres od lata do zimy. Dla niektórych to ulubiony czas, mimo że dni stają się coraz krótsze i spadają temperatury. Jesień ma wiele uroku. Dostrzegamy kolorowe drzewa i spadające żółte, pomarańczowe i czerwone liście. Wirujące listki i ciepłe barwy to jedna z cech, która najbardziej upiększa tę porę roku. Przyroda przypominają barwną paletę artysty. Liście zaczynają przykrywać ziemię. Na to z niecierpliwością czekają dzieci. Wtedy ruszają do lasów i parków. Urządzają na „złotym dywanie” różnorodne zabawy. Zbierają też interesujące jesienne okazy i robią z nich wielobarwne kompozycje. Bardzo chętnie w swoich pracach plastycznych nawiązują do „złotej polskiej jesieni”. To ona jest inspiracją do tworzenia wspaniałych dziecięcych dzieł. Uczniowie z klasy 3c często sięgają po farby i pędzle, a także kolorowy papier i nożyczki. Oto efekt ich

  • Godziny dzwonków

   Sobota 04.12.2021
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie
   • spwegrow@gmail.com
   • (+25) 792-30-97
   • 07 - 100 Węgrów ul. T. Kościuszki 16